Wyłudził 170 tysięcy. Po odbiór gotówki woził go... ojciec

Dla niewielkiego zarobku Łukasz Z. mógłby zrobić prawie wszystko. 34-latek, który wyłudził od staruszki pieniądze, w przestępczy proceder wciągnął nieświadomego niczego ojca.

Oszust wmówił 78-letniej kobiecie, że jest z policji i organizuje zasadzkę na bandziorów oszukujących seniorów. Łukasz Z. omamił starszą kobietę i w ciągu kilku dni wyłudził od niej 170 tysięcy złotych. Staruszka przez cały czas myślała, że pieniądze przekazuje policjantom, którzy potrzebują ich do zorganizowania zasadzki.

Jedyny trop

Po tym, jak oszustwo wyszło na jaw, jedynym punktem zaczepienia było auto z kierowcą. Za każdym razem pojazd był widziany w rejonie miejsca, gdzie staruszka przekazywała pieniądze. W ten sposób funkcjonariusze trafili do 60-letniego właściciela samochodu.

Mężczyzna był bardzo zdziwiony całą sytuacją. W trakcie rozmowy przyznał policjantom, że przez kilka dni woził syna w różne miejsca.

Policjanci zatrzymali 34-letniego Łukasza Z. W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że odbiór pieniędzy zleciły mu osoby, których nie zna. Za pomoc przy wyłudzeniu miał dostać tysiąc złotych.

Łukasz Z. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Komentarze (4)
Wyłudził 170 tysięcy. Po odbiór gotówki woził go... ojciec
Zaloguj się
 • daga_1

  Oceniono 6 razy 6

  Staruszka, na tyle mądra, żeby zgromadzić na koncie 170 tys. zł a na tyle głupia, żeby je oddać byle komu?

 • sidamo

  Oceniono 3 razy 3

  A mowia ze emeryci sa biedni i nie maja do 1 szego...

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz 1

  Ech, czemu ci pożalsieboże gangsterzy to takie młoty bez wyobraźni? Podszywają się pod wnuczków, pod policjantów, a żaden nie pomyśli, żeby się podszyć pod księdza i zrobić po starych dewotach rundkę z sejlspiczem o biednych sierotkach albo nowym sanktuarium.

 • vargur09

  Oceniono 1 raz 1

  kilka godzin szczerej rozmowy i było by wiadomo gdzie jest kasa i kim/czy były takie osoby - rozmowa ze wsparciem szturmowej gumy na zad ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX