Strażnik miejski pijany prowadził auto. Po pościgu zatrzymali go ratownicy medyczni

Na Mokotowie ratownicy medyczni zauważyli dziwnie jadącego kierowcę. Załoga karetki ruszyła w pościg. Okazało się, że auto prowadził pijany strażnik miejski.

O sprawie poinformował serwis Tvnwarszawa.pl. Cytowani ratownicy medyczni opisali dokładnie zdarzenie w okolicach ulicy Sobieskiego. Jak wyjaśnili, na sygnale przewozili pacjenta ze szpitala do szpitala. Kierowcy dookoła reagowali na sygnały i przepuszczali karetkę. Oporny był tylko jeden.

- Wszystkie samochody się zatrzymywały, ten jeden nie. Zauważyliśmy, że kierowca jest ospały, patrzy w jeden punkt. Ruszyliśmy za nim – opowiada w rozmowie z Tvnwarszawa.pl jeden z ratowników.

Stan pacjenta pozwalał na to, aby zatrzymać pijanego strażnika. Nie było to łatwe, bo funkcjonariusz uciekał. Po tym, jak ratownicy zajechali mu drogę, próbował uciec pieszo. Strażnik prowadził swoje prywatne auto.

Usłyszy zarzuty

Na miejscu bardzo szybko zjawiła się policja. W trakcie przeszukania okazało się, że 42-letni kierowca jest strażnikiem miejskim. Miał przy sobie odznakę.

– Funkcjonariusze kompletują materiał dowodowy, co pozwoli na postawienie zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 42-latkowi grozi do dwóch lat więzienia – mówi w rozmowie z serwisem Metrowarszawa.pl Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

Jak dodał, strażnik miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Czekają na oficjalne pismo

Straż miejska, pytana przez nas o zdarzenie z udziałem ich funkcjonariusza, udziela skąpych wyjaśnień. – Jeżeli trafią do nas informacje o tym, że strażnik nabroił, to na pewno zajmiemy się wyjaśnieniem sprawy. Jeśli będzie to konieczne, wyciągniemy odpowiednie konsekwencje – mówi Sławomir Smyk z biura prasowego straży miejskiej.

Jak się okazało, policja nie ma obowiązku informować zakładu pracy o takim zdarzeniu z udziałem pracownika. Z kolei straż miejska sama z siebie też nie ma obowiązku ustalać jego szczegółów.

Jeśli strażnik za jazdę po pijaku zostanie prawomocnie skazany, to on sam musi poinformować o wyroku pracodawcę.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (14)
Strażnik miejski pijany prowadził auto. Po pościgu zatrzymali go ratownicy medyczni
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Zaledwie ponad promil i aż takie zaburzenia reakcji motorycznych? Pamiętajmy że są kraje, w których dopuszcza się nawet 0,8 promila. Facet po prostu NIE POWINIEN w ogóle pić alkoholu :-))

 • artur74

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli stan pacjenta zezwalał na pościg za "dziwnie" zachowującym się kierowcą, to dlaczego karetka jechała na sygnale??? Włączony sygnał oznacza zagrożenie życia i bezpośredni transport do szpitala!

 • Andrzej Gładki

  Oceniono 3 razy 3

  Codziennie obserwuję zespoły straż miejskiej. Są, mówiąc brutalnie, odnogą chamstwa działającego w ramach prawa. Wyłudzają jedzenie z budek kebab, u Wietnamczyków. Śpią w swoich ulubionych, ukrytych miejscach postojowych. Działają jedynie wtedy, jeżeli mają zagrożone premie. Wiem to od tych co opuścili straż m. Jednym słowem zwykła granda.

 • kiker1

  Oceniono 4 razy 2

  Strażnik wg kolegów "nabroił".

  Gdyby koledzy złapali* pijanego zwykłego obywatela, to by ogłosili zatrzymanie groźnego przestępcy drogowego, który już prawie zabił dziecko i zakonnicę na pasach.
  Ale że był to ich kumpel, no to zakwalifikowali to jako "nabrojenie"...

  * - to oczywiście absurdalny żart. Strażnicy nikogo by nie złapali.

 • goska740917

  0

  A ci niby "ratownicy" sami pijani nie jeździli i gdy policja z alkomatem czekała na nich w jednym szpitalu bo rodzina zgłosiła to szybko zamienili się obsadą z trzeźwymi?

 • shtalman

  Oceniono 5 razy -3

  Przecież ten strażnik brał tylko na leki na alkoholizm

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 4 razy -4

  Wszystko jest względne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX