Gwałciciel w Ogrodzie Saskim. "Był bardzo brutalny. Szarpał za włosy, bił i gryzł po całym ciele"

W sobotę w Ogrodzie Saskim w Warszawie grasował gwałciciel, o czym informowaliśmy we wtorek. Mężczyzna został już ujęty. Stołeczna policja zdradza teraz szczegóły zdarzenia.

O gwałcicielu, który atakował w Ogrodzie Saskim i okolicach placu Defilad informowaliśmy już we wtorek. Mężczyzna atakował w biały dzień i skrzywdził cztery kobiety. Ofiar może być jednak więcej.

W Ogrodzie Saskim grasował gwałciciel

Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Mężczyzna zaatakował między godz. 6 a 10 aż cztery kobiety.

Jedna z nich została przez niego zgwałcona oraz okradziona. Poszkodowana trafiła do szpitala. Nadkom. Robert Szumiata, rzecznik komendy w Śródmieściu mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że mężczyzna był bardzo brutalny.

- Szarpał swoje ofiary za włosy i ubrania, bił je i nawet gryzł po całym ciele - mówi nadkom. Szumiata. 

Kolejna ofiara została zmuszona do innej czynności seksualnej. Mężczyzna groził jej, że ją zabije, jeśli nie zrobi tego, czego od niej żąda. Trzecia i czwarta kobieta zostały zaatakowane - jedną próbował zgwałcić, drugą doprowadzić do innej czynności seksualnej. 

Nadkom. Robert Szumiata mówi, że ofiary miały od 21 do 47 lat. Dodaje, że były to przypadkowe osoby, która napastnik zaczepiał, przechodząc chodnikiem lub przysiadając się do nich na ławce.  

- Później próbował zaciągnąć je w ustronne miejsce, gdzie dochodziło do przestępstwa. Części kobiet udało się uchronić przed najgorszym, bo reagowali przechodnie, których rano jest w tej okolicy sporo. Gdy mężczyzna widział, że ktoś reaguje, uciekał - relacjonuje rzecznik śródmiejskiej komendy. 

Odpowie za gwałt i zmuszenie do innych czynności seksualnych

Wszystkie cztery poszkodowane natychmiast zgłosiły się na komisariat. Policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie około godz. 6. Ujęcie mężczyzny było jednak trudne, bo cały czas się przemieszczał. O godz. 9 na policję trafiło kolejne zgłoszenie. 

Poszukiwania były dramatyczne, bo w czasie gdy funkcjonariusze szukali sprawcy, na komendę zgłaszały się kolejne kobiety, które mówiły o tym, że zostały w tej okolicy zaatakowane. Na szczęście mężczyznę udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia.

- Komendant podjął decyzję o nietypowej mobilizacji. Mężczyzny szukali nawet policjanci, którzy zazwyczaj siedzą za biurkami. Dzięki temu udało się go zatrzymać szybko - mówi nadkomisarz. 

Sprawcą okazał się 26-letni Kamil W. Nadkom. Szumiata mówi, że w momencie zatrzymania na jego koszulce znajdowała się jeszcze krew jednej z jego ofiar. 

Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, za które może grozić mu do 12 lat więzienia. 

Ofiar gwałciciela z Ogrodu Saskiego może być więcej

Policja informuje, że istnieje podejrzenie, że Kamil W. skrzywdził więcej kobiet. - Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób atakował i jak krótkie były odstępy czasu między kolejnymi napaściami, można zakładać, że ofiar jest więcej - mówi nadkom. Szumiata. 

Funkcjonariusze apelują, aby kobiety, które padły ofiarą podobnych przestępstw w okolicy Ogrodu Saskiego lub placu Defilad, zgłaszały się na Komendę Rejonową Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.

Oficer prasowy dodaje w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że na komendę zgłosiła się już jedna kobieta, która rozpoznała Kamila W. i poinformowała, że została przez niego zaatakowana.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Honda ostro skręca, wjeżdża na chodnik i uderza prosto w dwie kobiety. Nie zdołały uciec

Więcej o:
Komentarze (154)
Gwałciciel w Ogrodzie Saskim. "Był bardzo brutalny. Szarpał, bił, gryzł"
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 151 razy 135

  Pomyślcie tylko o losie tej zgwałconej, jeśli zajdzie w ciążę... Według Gądków i innych wynalazków winna urodzić dziecko temu sku.rwie.lowi, a jeśli dzieciak okaże się niepełnosprawny - to zdaniem Szydeł i innych Morawieckich winna opiekować się nim za grosze i paczkę darmowych pampersów do końca życia, 24/365. Takich ludzi wybraliście do władzy...

 • Black Swan

  Oceniono 59 razy 51

  "Ujęcie mężczyzny było jednak trudne, bo cały czas się przemieszczał"

  serio? Pewnie... Byłoby łatwiej gdyby gwałcił pod jednym i tym samym krzakiem...

 • rasta-mw

  Oceniono 99 razy 49

  Kamil? jakieś dziwnie słowiańskie imię, nie pasuje do uchodźcy, ciekawe jak to skomentują prawiczki antyimigranckie?

 • kingstonny

  Oceniono 40 razy 40

  A gdzie morda i nazwisko przestepcy? Ach, zapomnialem. Tajne !!! I pozostanie tajne nawet gdy chlopiec zostanie skazany i osadzony, rozumiesz? A po odsiedzeniu czesci smiesznego wyroku wprowadzi sie do twojego bloku, Kowalski. A ty nie bedziesz mial zielonego pojecia ze mieszkasz obok niebiezpiecznego bandyty. A ty, Kowalski, masz ladna zone i sliczne dwie corki. Czy to nie piekny i humanitarny system prawny? A jaki unikalny

 • halice

  Oceniono 34 razy 34

  Jest wreszcie postęp w postrzeganiu gwałtu przez policjantów. Wreszcie nikt nie zastanawiał się, jak ofiary były ubrane, lecz znaleźli i zgarnęli zboczeńca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX