Burze z gradem w Warszawie. Już za kilka godzin nagła zmiana pogody. Jaka pogoda w weekend?

Burze nad Warszawą. Tym razem burze z gradem dotyczą całej Polski - tak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W stolicy nagłej zmiany pogody możemy się spodziewać w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Jak informuje IMiGW, w całej Polsce możemy spodziewać się dziś burz z gradem, w tym również w województwie mazowieckim.

Burze z gradem w Warszawie

W czwartek przez Polskę przetoczy się front chłodny, za którym napłynie powietrze 15 st. Celsjusza chłodniejsze od tego, które napływa przed frontem. Rozwiną się burze, miejscami silne, a po przejściu frontu pojawi się porywisty, chłodny wiatr. 

Jak podaje Krzysiek Piasecki, twórca fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy", w czwartek przed frontem napłynie rozgrzane powietrze zwrotnikowe, a temperatura gwałtownie wzrośnie. Po południu może osiągnąć do 30-32 st. Celsjusza, zrobi się upalnie. Jednocześnie szybko będzie spadać ciśnienie. Wiatr nasili się do umiarkowanego, z południowego-zachodu.

Nagła zmiana pogody nastąpi między 17 a 21. Przechodzącym burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, grad do 2-4 cm oraz gwałtowny wiatr.

W porywach może osiągać nawet 90-105 km/h, więc należy unikać parkowania pod drzewami, a z balkonów usunąć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Po przejściu frontu wiatr skręci na północno-zachodni, nadal okresowo umiarkowany, zaś temperatura spadnie do 12-16 stopni Celsjusza. Gwałtownie zacznie rosnąć ciśnienie.

Chłodny weekend

W piątek nastąpi duże ochłodzenie. W ciągu dnia spodziewać się należy maksymalnie około 17 stopni Celsjusza.

Nadal będzie występować umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr. Nie powinno jednak padać. Weekend również będzie dość chłodny - w sobotę do 17 stopni Celsjusza, w niedzielę cieplej, do 21 stopni, może jednak także padać.

Burza zniszczyła coś w Twojej okolicy? Napisz do nas i wyślij zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Warszawiacy coraz częściej wpadają pod tramwaje. Motorniczy wiedzą, dlaczego. Wstrząsające wideo

Więcej o:
Skomentuj:
Burze z gradem w Warszawie. Już za kilka godzin nagła zmiana pogody. Jaka pogoda w weekend?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX