Kierowca przyjechał i zostawił przesyłki pod drzwiami poczty. "Można wybierać dowolnie". Poczta Polska komentuje

"Gdyby ktoś w Miłosnej nie mógł doczekać się paczki..." - napisał pan Norbert pod zdjęciem paczek leżących przed urzędem pocztowym w Sulejówku. Z jego relacji wynika, że nikt ich nie pilnował. Poczta Polska skomentowała tę sprawę.

W grupie zrzeszającej mieszkańców Sulejówka i okolic na Facebooku pojawiło się zdjęcie sterty paczek. Wszystkie leżały przed drzwiami poczty i wygląda na to, że nikt ich nie pilnował. 

"Paczki można wybierać dowolnie"

Gdyby ktoś w Miłosnej nie mógł doczekać się paczki... Kierowca Poczty Polskiej nie miał czasu albo ochoty czekać - napisał pan Norbert, który zauważył paczki.

Na zdjęciu widać, że kilkadziesiąt paczek pocztowych zostało zostawionych przed urzędem. Pan Norbert mówi, że zrobił zdjęcie około godziny 7:30. Z tego, co mu wiadomo, nikt nie nadzorował paczek. Dodaje, że próbował znaleźć kogoś odpowiedzialnego za przesyłki - pukał do drzwi poczty, ale były zamknięte, a w środku nikogo nie zauważył. 

Można było sobie dowolnie wybierać - ironizuje pan Norbert. 

Zostawione przesyłki przed pocztą w SulejówkiemZostawione przesyłki przed pocztą w Sulejówkiem Fot. Facebook

Bo nie ma podjazdu od zaplecza

Udało nam się ustalić, że zdjęcie zostało zrobione przed Urzędem Pocztowym w podwarszawskim Sulejówku, który znajduje się przy ul. 3 Maja 5.

O skomentowanie sprawy poprosiliśmy biuro prasowe Poczty Polskiej S.A. 

W wysłanej do redakcji odpowiedzi wytłumaczono nam, że dostawa przesyłek pocztowych w tej placówce zawsze odbywa się w taki sposób, ponieważ samochód dostawczy nie ma możliwości podjazdu od strony zaplecza poczty. 

Podkreślono jednak, że przesyłki nie były pozostawiane przed urzędem bez nadzoru. "Były pod nadzorem naszych pracowników, którzy znajdowali się chwilowo wewnątrz budynku" - czytamy w odpowiedzi. 

Jak zatem panu Norbertowi udało się uchwycić moment, w którym nikt nie pilnował kilkudziesięciu przesyłek? Poczta Polska tłumaczy, że zdarzenie miało "charakter incydentalny".

Zdjęcie zostało wykonane tuż przed otwarciem drzwi. Następnie przesyłki zostały przeniesione do placówki, a pracownik poczty potwierdził zgodność ich liczby i rodzaju - tłumaczy biuro prasowe. 

Poczta Polska S.A. poinformowała również, że do tej pory nie odnotowano żadnych skarg na funkcjonowanie placówki pocztowej w Sulejówku ani na jej pracowników. 

Jesteś świadkiem absurdalnej sytuacji w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Cała prawda o warszawskim kebabie. Gdzie zjeść najlepszy? Szukamy z rodowitym Turkiem! [RANKING]

Więcej o:
Komentarze (45)
Sulejówek: paczki zostawione przed pocztą. Poczta w Sulejówku
Zaloguj się
 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 93 razy 85

  Poczta Polska ma notoryczny stan incydentalny...

 • anna_pot

  Oceniono 78 razy 76

  jak tam ksiązka incydentów RODO wygląda na poczcie?

 • lukamipisze

  Oceniono 71 razy 65

  To tak codziennie?
  Jutro rano, pewnie bedzie już tłum czekał na "darmowe" paczuszki :))

 • franclajn

  Oceniono 31 razy 27

  Może w Sulejówku są sami uczciwi ludzie i nie kradną? A może nad paczkami czuwa oko kamery?

 • pat1952

  Oceniono 24 razy 22

  Czy u nas w Polsce wszystko musi być pozamykane na łańcuch i kłódki? Kraj niby katolicki tylko 10. przykazń się nie przestrzega.

 • alexcomp

  Oceniono 22 razy 20

  Niedawno złożyłem e-reklamację na niekompetencję pracownika poczty, gdyż mimo tego iż usługa widnieje w cenniki i pomimo, że miałem odpowiedni druk nie pozwolono mi wysłać tej przesyłki jako paczka24, tylko zmuszono do wysłania jako paczka+, co oczywiście było droższe. Reklamacja została oczywiście rozpatrzona nie po mojej myśli a odpowiedź została przesłana na nie mój adres - kompetentny pracownik rozpatrujący skargę, pomylił adres na kopercie i zaadresował 7 zamiast 17. Zapewne, gdybym na to wniósł skargę, okazało by się, że powinienem mieszkać właśnie tam, gdzie chciałaby poczta abym mieszkał, a nie tam gdzie mieszkam, gdyż wcześniej gdy złożyłem skargę na to, dlaczego nie dostarczono mi przesyłki pomimo, że w tym czasie byłem w domu (dwukrotnie) i nie pozostawiono też awizo (również dwukrotnie), poczta odpowiedziała, że stało się tak dlatego, że mnie nie było a awizo dostałem, tylko nie zgłosiłem się po przesyłkę. Sklepik z książkami o świętej Faustynie i byłym papieżu, od cała poczta polska.

 • remo29

  Oceniono 19 razy 19

  Mikołaj przyjechał w tym roku wcześniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX