Rafał Trzaskowski nie chce Centralnego Portu Komunikacyjnego, bo... nie ma szans z lotniskiem w Berlinie

Rafał Trzaskowski powiedział, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie to gigantomania PiS. Dodał również, że CPK nie ma szans z powstającym w Berlinie portem lotniczym.

Rafał Trzaskowski dużo mówi o obronie Lotniska Chopina w Warszawie. Zagrożenie widzi w planowanej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. 

Rafał Trzaskowski nie chce Centralnego Portu Komunikacyjnego

Kandydat na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski, od ponad tygodnia podróżuje po Warszawie z ławką. Polityk ustawia ją w różnych częściach stolicy i spotyka się tam z warszawiakami. We wtorek był przy rondzie Wiatraczna na warszawskiej Pradze-Południe. Jeden z mieszkańców zadał mu pytanie o Centralny Port Komunikacyjny. 

[Centralny Port Komunikacyjny to] gigantomania pana premiera Morawieckiego, który proponuje lotnisko w szczerym polu - powiedział we wtorek Trzaskowski.

Jego zdaniem projekt CPK jest w tym momencie nieprzygotowany i niedopracowany. 

Zwrócił również uwagę, że budowa CKP w Polsce jest złym pomysłem ze względu na bardzo podobny port w Berlinie. 

(...) Będziemy mieli lotnisko, z którym trudno będzie konkurować - dodał. 

Swoją opinię dotyczącą Centralnego Portu Komunikacyjnego Rafał Trzaskowski powtórzył w w środę rano w radiu Tok FM

To jest gigantomania. To co mówi rząd, że będzie na tym lotnisku lądowało więcej samolotów niż w Pekinie, to są znowu pomysły z PowerPointa pana premiera, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział w rozmowie z Piotrem Kraśko. 

"W służbie Berlina"

Część użytkowników Twittera krytycznie podeszła do słów posła PO. Zarzucają mu przede wszystkim hamowanie rozwoju Polski na rzecz Niemiec. 

Merkel nie ma gigantomanii, tylko polski premier, bo chce rozwoju transportu lotniczego. Trzaskowski do Niemiec!
Niemcy mu płacą, czy co?
Zyskał poparcie... ale u Niemców.

Rafał Trzaskowski broni Lotniska Chopina

Poseł Rafał Trzaskowski od jakiegoś czasu podkreśla, że jest przeciwnikiem zamknięcia Lotniska Chopina w Warszawie i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Uważa, że inwestowanie w istniejące lotniska to lepsze rozwiązanie niż budowa zupełnie nowego portu.

Mamy Okęcie, mamy lotnisko w Modlinie, w których wymagane są niewielkie inwestycje. To absolutnie Warszawie wystarczy - mówił polityk na wtorkowym spotkaniu z mieszkańcami. 

Polityk podkreśla również, że ewentualnie zamknięcie lotniska na Okęciu i w Modlinie doprowadziłoby do zahamowania rozwoju Warszawy oraz przysporzyło problemy zwykłym mieszkańcom. Oprócz problemów komunikacyjnym ma również na myśli ograniczenie miejsc pracy. 

Lotnisko w Baranowie - wielkie centrum przesiadkowe

W ubiegłym roku rząd PiS poinformował o tym, że Centralny Port Komunikacyjny, czyli gigantyczne lotnisko i dworzec kolejowy, powstaną w Baranowie, tuż przy autostradzie A2 - 40 kilometrów od Warszawy. Cicha gmina, która słynęła do tej pory ze Święta Szarlotki, ma stać się wielkim centrum przesiadkowym. Teren lotniska ma objąć około 30 km kwadratowych - nawet trzy gminy (Lotnisko Chopina ma 600 hektarów). 

Czytaj więcej:  Lotnisko w Baranowie. Ludzie boją się, że rząd ich oszuka. Wnioskowali nawet o pomoc... psychologa

Co myślisz o stanowisku Rafała Trzaskowskiego? Uważasz, że Centralny Port Komunikacyjny powinien powstać? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o:
Komentarze (331)
Rafał Trzaskowski o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
Zaloguj się
 • tidus9

  Oceniono 177 razy 127

  Myślenie nie boli. Jedyne kto się pogrąża "koncertowo" to osoba, która tak podpisała artykuł.
  Lotnisko w Baranowie nie będzie miało szans konkurować z lotniskami zachodnimi. Bynajmniej nie chodzi tu tylko o Berlin. Można by wiele powodów wymieniać, wielkość ryków, połączenie z europejską siecią infrastruktury, lepsze usytuowanie względem pozostałych państw Europejskich itp. itd. Wystawimy sobie za ciężką kasę pomnik gigantomanii, który będzie kolejnym Radomiem.

 • evergreen111

  Oceniono 188 razy 108

  Ależ on ma rację! W pobliżu ogromnego nowego lotniska w Berlina - bo wreszcie kiedyś je skończą - polski hub NIE MA NAJMNIEJSZEJ SZANSY NA DOMINACJĘ W EUROPIE ŚRODKOWEJ!

 • mirek76pl

  Oceniono 126 razy 98

  Pograzyl sie, bo przytoczyl racjonalne argumenty? Berlin, gdy powstanie, bedzie obslugiwal pasazerow z calego zachodu Polski (Szczecin, Gorzow, Zielona Gora, Poznan, Wroclaw), poza tym jak LOT majac 60 maszyn, mialby konkurowac z Lufthansa majaca 600 maszyn?

 • polak_k.prawy

  Oceniono 132 razy 94

  To nie są żadni przeciętni internauci, tylko pisowskie trolle, które reagują najszybciej. Słuchałem tego wywiadu. Trzaskowski ma rację: oczywiście, że to głupota rywalizować z Berlinem, miastem 2 razy większym i z Niemcami, państwem ponad 2 razy większym i o 3 razy większym PKB na osobę. Według wizji PiS-u, Warszawa będzie jedyną stolicą europejską bez lotniska. To może przenieść od razu stolicę do Radomia? Warszawa do PiS-u nie pasuje i PiS do Warszawy. Jak chcą wiecznie rządzić, niech dadzą Warszawie spokój i wybudują stolicę swoich marzeń w Radomiu. Albo w Baranowie od razu z lotniskiem im. Lecha Kaczyńskiego.

 • kry61

  Oceniono 88 razy 66

  Oczywiście, że rację ma Trzaskowski, a nie ci którzy dostają alergii na słowo "Niemcy". Takie są realia, lotnisko w Berlinie będzie wkrótce otwarte i głupotą jest nie zauważanie tego tylko dlatego, że to w Niemczech.

 • japka_putina

  Oceniono 75 razy 63

  Pogrążył się mówiąc oczywistą prawdę? Kto się w tym Baranowie ma przesiadać? Europa Zachodnia? Chińczycy? Bułgarzy i Białorusini? Skandynawia? A po jaką cholerę właśnie w Baranowie "in the middle of nowhere"?

  Jeżeli ktoś chce bez sensy WYPIERDZIELIĆ W BŁOTO 30 do 50 miliardów państwowej kasy, to psim obowiązkiem każdego polityka, który to ogarnia, jest mówienie o tym bez przerwy, bo wciąż to szaleństwo jest do zatrzymania prawie bez żadnych kosztów.

 • zbycho52

  Oceniono 73 razy 55

  Dlaczego sie pograzyl,przeciez on ma racje,wiekszosc przeciez nie chce tego lotniska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX