Praga-Południe. 85-latek przeciął sześć pasów jezdni. Matka z 3-miesięcznym dzieckiem w szpitalu

Do poważnego wypadku doszło po godzinie 9 na warszawskiej Pradze-Południe. 85-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał w matkę z 3-miesięcznym dzieckiem.

Jak informuje Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji, do wypadku doszło z winy 85-letniego mężczyzny, który z nieznanych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem.

- Do zdarzenia doszło po 9 rano, przy ulicy Grochowskiej w stronę ronda Wiatraczna na Pradze-Południe. 85-latek przeciął sześć pasów jezdni, zniszczył barierki przy torach tramwajowych i wjechał na chodnik - mówi Brodowska.

Niestety, chodnikiem akurat szły trzy osoby, w tym matka z 3-miesięcznym dzieckiem. - Potrącone osoby trafiły do szpitala. Według ustaleń policji, 85-letni kierowca był trzeźwy - informuje Brodowska.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o:
Komentarze (47)
Praga-Południe. 85-latek przeciął sześć pasów jezdni. Matka z 3-miesięcznym dzieckiem w szpitalu
Zaloguj się
 • darek8125

  Oceniono 21 razy 21

  są ludzie którzy nie potrafią jezdzić wcale, a mają prawo jazdy....nie wiem jakim cudem zdają egzamin....... np; dzisiaj w warszawie na jelonkach jakaś stara kutfa staneła toyotą na ulicy i zaczeła odprawiać dziecko do szkóły...... zero jakiejś info...typu światła awaryjne czy kierunkowskaz.... pie....ona myślała że jest sama na ulicy........ręce opadają..

 • remo29

  Oceniono 25 razy 21

  6 pasów + barierki? To co on, w poprzek jechał z butem w podłodze? Przecież nawet przy niekontrolowanym poślizgu trudno o takie osiągnięcie i to ze znaczną prędkością...

 • braksensu2017

  Oceniono 19 razy 19

  My przeprowadziliśmy z babcią poważną rozmowę na temat prowadzenia samochodu po kolejnej, teoretycznie nic nie znaczącej stłuczce. Według nas była to zapowiedź większych kłopotów z prowadzeniem samochodu i percepcją w ogóle. Babcia przeanalizowała nasze argumenty i sprzedała samochód. To oczywiście dla nas dodatkowe obciążenie, bo nie wszędzie babcia dojedzie zbiorkomem i trzeba trochę babci poszoferować, ale przynajmniej nie ma nas w statystykach policyjnych.

 • stemi48

  Oceniono 13 razy 9

  Ludzie starsi np. po 70 powinni podlegać jakimś badaniom. Ogólny stan zdrowia też powinien być ewentualnym powodem do pozbawienia prawa jazdy. Nawet jeśli w miarę dobrze widzi i słyszy. Chodzi o zagrożenie dla innych. Nie jestem specjalnie młody - 70 skończyłem, wiem, co piszę.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy 9

  85 lat i "nieznane przyczyny'"?
  15 przyczyn do setki.
  Nie, abym był "ejdżystą", bo chciałbym takiego wieku dożyć.

 • brusiek11

  Oceniono 30 razy 8

  Intrygujące jest to eksponowanie wieku sprawcy - ostatnio to dość chrakterystyczne w "drogowych" newsach GW. Czyżby Państwo brali udział we wstępnej nagonce na obowiązkowe PŁATNE badania kierowców po 60-ce? Brawo, rząd bardzo lubi jak mu się podpowiada gdzie leży i od kogo można wydoić kasę.
  I nie pieprzcie że chodzi o bezpieczeństwo... warto spojrzeć na dane o wypadkach i porównać ilu "staruszków" a ilu znacznie młodszych "mistszóf" kierownicy spowodowało wypadki i zabiło ludzi na drodze.
  Drodzy czujni internauci... niestety kiedyś też będziecie starsi i może wtedy zrozumiecie że starszemu łatwiej dokonać samooceny swych możliwości za kierownicą i bardzo często sami rezygnują z prowadzenia pojazdów - eksponowanie ewidentnych wypadków starszych kierowców, jest nagonką na nich i tyle

 • Alter Ego

  Oceniono 11 razy 7

  Niestety niezbędne jest wprowadzenie dla kierowców powyżej 70 toku życia obowiązkowych BEZPŁATNYCH badań. Płatne i to sporo powinny być kary za brak aktualnych badań.

 • rayenne

  Oceniono 9 razy 7

  Mam 47 lat i niestety, zgadzam się z głosami, że po pewnym wieku badania powinny być obowiązkowe. Sama widzę, że szybkość reakcji (zwłaszcza w sytuacji nagłej) zmienia się z wiekiem, a nie jestem jakoś wybitnie mocno starsza. Tu się nie ma co obrażać i fochować o dyskryminację, takie są prawa natury. Sama - dla własnego i innych bezpieczeństwa- wycofam się, jeśli zauważę, że moje zdolności są już nie te. Tym, co chcą udawać wiecznie młodych i nieśmiertelnych, powinny w tym pomóc badania lekarskie z prawdziwego znaczenia (próg demencji i sprawności psychomotorycznego jest inny u każdego)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX