Czy ktoś naprawdę wszedł na pomnik smoleński? "Kulsony nie upilnowały". Policja odpowiedziała

W internecie krąży zdjęcie mężczyzny w białej bluzie, który stoi na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Policja informuje, że nie zarejestrowano takiego przypadku. "Fotomontaż" - dodają policjanci.

Od 10 kwietnia 2018 roku, kiedy na placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, w internecie pojawiały się głosy dotyczące tzw. "wyścigów" na jego szczyt. Ludzie debatowali o tym, kiedy po raz pierwszy ktoś wejdzie po schodach pomnika i stanie na jego szczycie.

Portal Wp.pl poinformował w sobotę, że do tego doszło. Nieznany mężczyzna miał wejść na szczyt pomnika. Policja dementuje jednak tę informację.

Mężczyzna na pomniku smoleńskim

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie pokazujące kilku mężczyzn stojących przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Jeden z nich - nieznany mężczyzna w białej bluzie - stoi na szczycie pomnika. Z informacji podawanych w internecie wynika, że zdjęcie zostało zrobione w nocy z piątku na sobotę. 

Pierwsi śmiałkowie zdobywają najwyższy szczyt Centrum. Brawo! - pisze jeden z użytkowników Twittera.
Kulsony nie upilnowały - dodaje inny. 

Przypominamy, że z informacji, które podał Komendant Stołecznej Policji Paweł Dobrodziej wynika, że do takiego incydentu doszło już 15 kwietnia 2018 roku. Ktoś pod wpływem alkoholu wszedł do połowy pomnika smoleńskiego i nagrał przebieg zdarzenia na telefonie. Funkcjonariusze musieli interweniować. 

Policja: fotomontaż

Sprawę natychmiast skomentowała Komenda Stołeczna Policji. Poinformowano, że w piątek w nocy, nie odnotowano takiego przypadku. 

Z piątku na sobotę policja nie odnotowała żadnych incydentów na Placu Piłsudskiego - napisano na oficjalny Twitterze KSP.

Dodano również, że zdjęcie to najprawdopodobniej dzieło grafika komputerowego. "Przypominamy, że istnieje coś takiego jak fotomontaż" - dodają stołeczni policjanci.

24-godzinna ochrona pomnika smoleńskiego

W kwietniu informowaliśmy, że od momentu kiedy odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej policjanci patrolują plac Piłsudskiego przez całą dobę. Początkowo była to informacja nieoficjalna. Później potwierdził ją Komendant Stołecznej Policji Paweł Dobrodziej. 

W odpowiedzi na interpelację posła wyjaśnił, że plac Piłsudskiego, z uwagi na "wzmożony ruch turystyczny został objęty nadzorem policyjnym". Przyczyną takiej decyzji są - "doraźne, codzienne działania prewencyjne". 

Komendant dodał również, że do patrolowania terenu pl. Piłsudskiego kierowanych jest sześciu funkcjonariuszy (w wymiarze 24-godzinnym). Policjanci pełnią służbę w trzech zmianach. 

Jesteś świadkiem niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (234)
Pomnik smoleński. Mężczyzna wszedł na pomnik smoleński
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 141 razy 121

  Do jesieni tą samowolą budowlaną zajmą się buldożery. Nawet ślad po tym nie zostanie, tak samo jak po wszystkich innych pomnikach obłędu smoleńskiego w całej Polsce i tak samo jak do jesieni nie zostanie ślad po PiS. Tylko Wronki będą pękały w szwach.

  Ewentualna eksmisja z Wawelu zależy od decyzji ojczulka Jędraszewskiego jako metropolity krakowskiego, więc w tym temacie w ogóle nie będę się wypowiadał.

 • threemen

  Oceniono 115 razy 109

  Pomnik postawiony podobno na zyczenie spoleczenstwa, ktory teraz trzeba bronic przed tym spoleczenstwem.

 • krynolinka

  Oceniono 116 razy 102

  Dopiero jak ktoś zwali się z samej góry na pysk to się okaże, że słabo pilnujecie skarb narodowy. Chyba, że zwłoki wyparują.

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 118 razy 98

  to, że ktoś się wspina na pomnik, świadczy wyłącznie o tym, że jest idiotą... ale nachodzi mnie inna myśl - ostatni pomnik tak intensywnie pilnowany przez (wówczas) milicję, to - w mojej przestrzeni - był pomnik Lenina w Nowej Hucie. Abstrahując od wszystkiego, czy to nie daje do myślenia?

 • dziadekjam

  Oceniono 87 razy 75

  To duch Prezydenta Tysiąclecia...

 • fiqumiku

  Oceniono 81 razy 73

  Postawcie sobie pomniki po wsiach skad pochodzi elektorat Pisokomuny, a nie zasmiecacie centrum Warszawy gdzie zyja normalni ludzie

 • staefun

  Oceniono 71 razy 69

  Czyli wyzwanie aktualne - jak K2 zimą.
  W obu przypadkach tylko kwestia czasu.

 • Adam Hernes

  Oceniono 71 razy 59

  Od początku mówiłem że ten pomnik to zaproszenie do takich zachowań. Stopnie zaczynają się za szybko. Nawet mniej sprawna osoba może na niego wejść. Niedługo ktoś sobie skręci kark.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 60 razy 58

  "Mezczyzna" tym byl Jaroslaw Kaczynski, ktory wprost uwielbia wlazic na rozmaite postumenty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX