Kursant nie ustąpił pierwszeństwa. W auto wjechał lexus. Nie żyje kobieta

W sobotę po południu w podwarszawskim Żukowie doszło do tragicznego wypadku. Uczestniczył z nim m.in. samochód nauki jazdy. Kursantka straciła życie.

Do wypadku doszło w zeszły weekend w godzinach popołudniowych w miejscowości Żuków w powiecie sochaczewskim. 

Wypadek samochodu nauki jazdy

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 21-letni kierowca, która prowadził samochód nauki jazdy nie ustąpił pierwszeństwa. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia z lexusem, który wjechał w auto "eLki". 

W aucie nauki jazdy znajdował się kierowca-kursant, instruktor jazdy oraz pasażerka - 32-letnia kobieta, która również była kursantką szkoły dla kierowców. Nie wiadomo co robiła w samochodzie. Można jednak podejrzewać, że zgodnie z nieoficjalnym zwyczajem kolejny kursant odwoził ją do domu po skończonych jazdach. 

Wszyscy troje w wyniku wypadku odnieśli obrażenia i trafili do szpitala. Stan 32-latki był najpoważniejszy. Została przetransportowana do szpitala w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety nie udało się jej uratować - kobieta zmarła. 

Sprawa trafiła do Prokuratury w Sochaczewie, gdzie ustalane będą przyczyny i okoliczności wypadku. 

Jesteś świadkiem niepokojącego lub nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Pędzi Wiertniczą w Warszawie. Prawie potrąca pieszego na pasach. Nagle zjawiają się oni

Więcej o:
Komentarze (64)
Kursant spowodował wypadek, wjechał w lexusa. Nie żyje kobieta
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 35 razy 21

  Wyjątkowy pech, bo uszkodzenia pojazdu nie sugerują jakiegoś "mega-dzwona"...
  A instruktor będzie miał podwójnie przerąbane - nie dość, że odpowiada za poczynania kursanta, to jeszcze wiózł pasażerkę (czego chyba przepisy zabraniają?).

 • inder

  Oceniono 28 razy 20

  Jeśli to prawda, że kursant nie ustąpił pierwszeństwa, to... plama dla instruktora. Po to instruktorzy mają do swojej dyspozycji hamulce, żeby w razie czego je wcisnąć. I w dawnych latach nie słyszałem, żeby pozwalali kursantom powodować wypadki. Czyżby i u instruktorów pojawiła się bylejakość?

 • stock21

  Oceniono 21 razy 17

  Starym zwyczajem jest eLka napakowana kursantami z jakiejś wiochy i jeżdżą cały dzień po mieście w tym składzie, tylko co jakiś czas kierowca się zmienia. Niby przepisy zabraniają, no ale dziwnym trafem proceder ma się dobrze.

 • pawel.lewski

  Oceniono 27 razy 17

  "21-letni kierowca, która prowadził samochód"
  I kto tu jest nayebany?

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 11 razy 9

  instruktor nie zdał.

 • walkirrr

  Oceniono 11 razy 9

  instruktor dostanie po tyłku

 • alpepe

  Oceniono 22 razy 8

  pewnie jechała bez zapiętych pasów.

 • marych

  Oceniono 9 razy 7

  dlatego samochody lekcyjne powinny być 2 osobowe

 • cozabadziew

  Oceniono 5 razy 5

  Strasznie przykra sytuacja. Szkoda dziewczyny, ale szkoda też tego instruktora. Przepracowałem pięć lat w tym zawodzie i zawsze bałem się takiej sytuacji, że zagapię, że nie zdążę... albo że kursant wywinie coś takiego czego nie będę w stanie przewidzieć... Nie wiem co dokładnie zawiniło w tej sytuacji, ale wiem że ten człowiek nigdy sobie tego nie wybaczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX