Okradli wóz strażacki na Białołęce. Cały ogołocili z cennego sprzętu

Cenny sprzęt skradziono Ochotniczej Straży Pożarnej na Białołęce. Wóz strażacki pozbawiono węży, prądownic i tzw. hooligana.

Jak mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl prezes stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna RM na warszawskiej Białołęce, do zdarzenia doszło prawdopodobnie w ciągu ostatniego tygodnia.

Nie mamy własnego terenu

- Wóz był zaparkowany na Targówku, przy ulicy Ziemowita. Brat jednego ze strażaków ma tam swoją firmę. W dalszym ciągu nie mamy bowiem własnej siedziby - wywalczenie jakiegokolwiek terenu od miasta jest bardzo trudne. I niestety, samochody muszą stać pod gołym niebem - opowiada Krzysztof Budek, prezes stowarzyszenia.

Teren jest jednak ogrodzony, więc strażacy nie sądzili, że może dojść do kradzieży. Tymczasem złodzieje ogołocili wóz z całego sprzętu. Były na nim węże strażackie, prądownice, czyli tzw. sikawki, strój do owadów oraz tzw. hooligan (narzędzie do uderzania przebijania, ukręcania, podważania i cięcia elementów konstrukcji, red.). W dalszym ciągu strażacy sprawdzają jednak, czy jeszcze coś nie zginęło. - Straty szacujemy na około 5 tys. zł - informuje Budek.

Jak dodaje, sprawa została zgłoszona na policję w niedzielę 20 maja. Policja z Białołęki potwierdza, że doszło do zdarzenia. Prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa.pl

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (38)
Okradli wóz strażacki na Białołęce. Cały ogołocili z cennego sprzętu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 43

  Równie dobrze można byłoby okraść karetkę pogotowia. Co za zdziczenie.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 17 razy 17

  Złodzieju! Z całego serca ci życzę, żebyś dzisiaj w nocy się spalił.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 23 razy 13

  to niemożliwe, to nie mógł być obywatel wyklęty rzeczpospolitej nad którą czuwa jezus chrystus, król polski oraz przenajświętsza maryja panna zawsze dziewica, i którą opiekuje się najświętszy ze wszystkich papieży jan paweł drugi bardzo wielki! to był z pewnością muzułmanin albo hinduista!!!!!!!!!

 • kacykmoralny

  Oceniono 11 razy 9

  to nie hooligan a halligan - nowojorski strażak który to wymyślił nazywał się Halligan

 • peer_dolinski

  Oceniono 17 razy 7

  To tylko Polska, nic się nie stało...

 • window_licker

  Oceniono 16 razy 6

  95% katolików a nawet rower spod kościoła ukradną...

  hipokryzja, kołtuństwo moralne, zdziczenie, zezwierzęcenie...

 • skromne-zero

  Oceniono 6 razy 4

  Jak się zapali ratusz w Białołęce, nikt nie będzie gasił. Chyba że dzielni strażacy będą ofiarnie sikali na ratusz. Może wtedy władze Białołęki znajdą miejsce na siedzibę dla OSP.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 24 razy 4

  Droga/i Towarzyszko/Towarzyszu Red. , narzędzie strażackie to haligan, czasem przez dzielnych „ognimistrzów” nazywane (z niewiedzy, lokalnego obyczaju lub tak dla jaj) chuliganem. Właśnie „chuligan” bo taka jest w j. pol. pisownia tego słowa, a jedynym usprawiedliwieniem dla pisowni angielskiej jest słoma w butach lub brak matury z polskiego ;-)

 • stefffon

  Oceniono 7 razy 3

  10% procent polakow to alkoholicy, wszystko ukradną zeby tylko sobie małpkę kupić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX