"Przepuściłam trzy tramwaje, bo nie było jak wsiąść". Mieszkańcy Woli narzekają na tłok w komunikacji

- "Ludzie stłoczeni jak zwierzęta w klatkach","przepuściłam trzy tramwaje, bo nie było jak do nich wsiąść". Mieszkańcy Woli znów skarżą się na komunikację - pisze w interpelacji radna Aneta Skubida.

Radna niezależna dzielnicy Wola, Aneta Skubida, przekonuje, że mieszkańcy Woli, a zwłaszcza osiedli pogranicza Młynowa i Koła, z okolic ulicy Obozowej, narzekają na tłok w komunikacji miejskiej - zwłaszcza w tramwajach. Piszą, że wydostanie się z ich okolic jest bardzo trudne i wymaga często dużo czasu.

Przepuściła trzy tramwaje

Jak donosi radnej jedna z mieszkanek, ostatnio przepuściła trzy tramwaje, bo nie było jak do nich wsiąść. Inna, że o wejściu do tramwaju z wózkiem w ogóle można zapomnieć.

Radna twierdzi, że powodem dla takiego stanu rzeczy może być fakt, że ten fragment Woli dynamicznie się rozwija - powstaje tam wiele nowych osiedli. Ponadto trwają tam prace nad budową II linii metra, część ulic jest również zamknięta.

Zwiększyć częstotliwość kursowania tramwajów

Radna apeluje o przeprowadzenie badań napełnienia w komunikacji miejskiej oraz kierunku przepływów potoku pasażerów. A także dokonania stosownych analiz i wprowadzenia odpowiednich rozwiązań, jak zwiększenie częstotliwości kursowania tramwajów czy zastąpienie małych składów tramwajowych większymi. 

Czy na Woli rzeczywiście sytuacja jest tak poważna? O komentarz do sprawy poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego.

Czy rzeczywiście tramwaje na Woli są przetłoczone? Gdzieś jeszcze w Warszawie są takie problemy? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Już wkrótce rozpocznie się budowa. Na warszawiaków czeka niespodzianka

Więcej o:
Komentarze (35)
"Przepuściłam trzy tramwaje, bo nie było jak wsiąść". Mieszkańcy Woli narzekają na tłok w komunikacji
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 37 razy 31

  ZTM oczywiście o niczym nie wie. Bo ZTM nie korzysta ze swoich usług. Jeździ samochodami

 • matts06

  Oceniono 23 razy 21

  Jak się chaotycznie zabudowuje miasto, bez ładu i składu, bez żadnej koncepcji, to potem takie są tego konsekwencje.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 41 razy 15

  Niemożliwe! Przecież rurkowce cały czas mówią, że komunikacja miejska jest super, jest wygodna i działa znakomicie! To nic, że dojazd do pracy tą znakomitą komunikacją zajmuje mi dwa razy więcej czasu niż samochodem, mimo buspasa. To nic, że muszę się dwa razy przesiadać i na każdym przystanku odstać więcej czasu niż tracę w korku. To nic, że kiedy docieram do pracy jestem już mocno zmęczona, wymięta i spocona. Dzieciaki z Miasto jest nasze nie mają przecież takich doświadczeń, jeżdżąc z Hożej do Placu Zbawiciela, więc jeśli mówią, że komunikacja miejska jest świetna to taka jest i basta!

 • Oceniono 11 razy 11

  Po pierwsze - cieszyć się, że korzystają.
  Po drugie - natychmiast reagować albo zagęszczeniem kursów, albo powiększeniem taborów.

 • gazeta1960

  Oceniono 10 razy 8

  "Ludzie stłoczeni jak zwierzęta w klatkach","przepuściłam trzy tramwaje, bo nie było jak do nich wsiąść".
  To wszystko wina przesadnej dbałości o życie i zdrowie obywateli!
  Za moich młodych lat (60-te ubiegłego wieku - pewno, że ubiegłego a nie tego) w drzwiach tramwajów (wtedy niezamykanych automatycznie) wisiały ludzkie "grona".
  Sam tak jeździłem i jakoś wszyscy się łapali na przejażdżkę.
  Te kilka obciętych przez tramwaj nóg to tylko "wypadek przy pracy" - źle się trzymała drążka niedojda jakaś...

  A teraz poważnie - wolę nie wsiąść do pierwszego tramwaju, ale zachować moje (coraz gorzej mi służące - ale jednak) nogi.

 • Oceniono 7 razy 7

  Tłok w tramwaju? To proszę spróbować wsiąść rano do pociągu KM z Choszczówki, Płud, Żerania na Centralną. Powinni zatrudnić upychacza ludzi.

 • stachud

  Oceniono 27 razy 7

  Komunikacja miejska w Warszawie to nieporozumienie. 20 km do pracy jadę 1,5h w zatłoczonych śmierdzących autobusach. W 402 z wyłączoną klimą czuję się jak świnia wieziona do rzeźni. HGW wozi swoje tłuste dupsko służbową furą a nam funduje syf. Czas wypieprzyć tych pełowskich nierobów z ratusza.

 • dante_waw

  Oceniono 9 razy 7

  ... i jak w takim scisku sprawdzic bilety??? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX