Warszawiacy rzucili się wczoraj na taksówki. Godzina czekania i 4 razy więcej zamówień. Co się stało?

W środę warszawiacy musieli czekać na taksówkę prawie godzinę. Z danych wynika, że nagle liczba zamawianych przejazdów wzrosła kilkukrotnie. Co się stało?
Musiałam czekać na taksówkę ponad godzinę, a aplikacje oferujące przejazdy pokazywały jakieś szalone mnożniki - mówi jedna z naszych czytelniczek. 

Co stało się wczoraj w Warszawie, że tak ciężko było złapać taxi? Awaria metra? Blokada ulic? Nie. Powód jest o wiele bardziej banalny - nagłe załamanie pogody i deszcz. 

Deszcz w Warszawie

W środę w Warszawie było deszczowo. Właśnie dlatego większość mieszkańców zamiast rowerów czy autobusów miejskich wybrała wczoraj taksówki.

Doskonale widać to na danych udostępnionych przez warszawskich przewoźników. 

Wczoraj zarejestrowaliśmy czterokrotnie większą liczba zamówień niż w ubiegłą środę - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Dlaczego w środę trudno było zamówić taksówkę?Dlaczego w środę trudno było zamówić taksówkę? Fot. mytaxi / Metrowarszawa.pl

Taksówki w Warszawie

Podobną sytuację odnotowali też inni warszawscy przewoźnicy. Monika Kaźmierczak z Sawa-Taxi mówi, że nie jest to nic nietypowego. Zawsze gdy pogoda robi się brzydka, warszawiacy na potęgę zamawiają taksówki.

- Deszcz, wypadki, blokady ulic... To sytuacje gdy warszawiacy szukają transportowych alternatyw. Wczoraj faktycznie zauważyliśmy nagły wzrost zamówień około godz. 16-17 - tłumaczy Monika Kaźmierczak z Sawa-Taxi. 

Pomimo że wiele taksówek może jeździć buspasami i w niektóre miejsca dociera szybciej, i tak trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

- Jeśli całe miasto stoi w korku, w korku stoją także nasi kierowcy - dodaje dyrektor mytaxi. - Czasem pokonanie dwukilometrowego odcinka zamiast 4-5 minut może zająć ponad 20 i nie da się tego przeskoczyć.

Co najbardziej denerwuje cię w poruszaniu się w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (53)
Deszcz w Warszawie. Kiedy najlepiej zamówić taksówkę w Warszawie
Zaloguj się
 • hulababula

  Oceniono 31 razy 25

  "większość mieszkańców zamiast rowerów czy autobusów miejskich wybrała wczoraj taksówki" taaaak, na pewno. gdyby większość zamiast autobusów wybrała taksówki, to okres oczekiwania na taryfę wyniósłby ponad 24 godziny...

 • z10pietra

  Oceniono 17 razy 15

  tramwaj plus wkd i w 40 minut z Mokotowa do Włoch. wczoraj, w ulewie, między 17 i 18. Tylko szyny!

 • blasphemy

  Oceniono 23 razy 13

  szok i niedowierzanie! Polak w deszczu nie chce stać! A na taksówkę go stać! News tygodnia.

 • Adam A.

  Oceniono 21 razy 11

  Kilkanaście lat temu, bardzo często się mówiło, że w Warszawie największe korki są kiedy pada deszcz, ponieważ Warszawiacy zamiast parasolek używają aut. Jak widać w dalszym ciągu nic się nie zmieniło.

 • Piotr Trzeciak

  Oceniono 9 razy 7

  Wczoraj wracając rowerem rzeczywiście zmokłem. Gdyby dziś rano też tak lało to pojechałbym do pracy tramwajem i metrem. Samochód w godzinach szczytu odpada, mimo że na Grójeckiej aż do Niemcewicza jest zawsze luz.

 • Sławek Klinek

  Oceniono 29 razy 7

  Po pierwsze: Mnożniki stosują tylko tzw "innowacje", które w naszym kraju - pomimo swej nielegalności - panoszą się bez przeszkód. Legalna taksówka nie może stosować żadnych mnożników.
  Po drugie: Wszystkie legalne taksówki mogą korzystać z buspasów a nie "większość"
  Po trzecie: taka sytuacja jest normalna

 • sar36

  Oceniono 5 razy 5

  Niesamowite! Nigdy wcześniej tak nie było! ;)

 • Oceniono 4 razy 4

  Mniżniki to są w nie legalnych przewozach Uber a nie w Taxi.Kto jak kto ale redakcja zanim umieści materiał powinna takie rzeczy sprawdzić

 • dante_waw

  Oceniono 12 razy 4

  wczoraj tyle samo osob zamawialo taksowki co zwykle tyle ze taksowki tkwily w korkach.. skoro autobusy na buspasach tkwily w korkach to taryfy tym bardziej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX