Neonaziści grożą studentom UW. "Za*****my was k***y"

Szturmowcy to ekstremalna organizacja nacjonalistyczna. 1 maja pojawili się w Warszawie na marszu. Przejście zostało jednak zablokowane m.in. przez studentów UW. Teraz w kierunku uczniów padły wulgarne groźby.

"Szturmowcy" z Poznania umieścili na swoich kontach na Facebooku oraz na Tumblrze groźby skierowane do członków "Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego". 

O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

"Za*****my was k***y"

Jak relacjonują osoby związane z Ośrodkiem na profilach poznańskich "Szturmowców" pojawiły się "zdjęcia z gestem podrzynania gardła i zapowiedziami użycia przemocy".

W poście umieszczonym na Facebooku przez neonazistów czytamy, że to odpowiedź na zablokowanie pierwszomajowego marszu, które zorganizowały skrajne środowiska w Warszawie

"Marksiści akademiccy za*****my was k***y! Śmierć lewackiej k***ie" - grożą neonaziści. 

Profil poznańskich "Szturmowców" zniknął z Facebooka. Możliwe, że jest to związane z polityką serwisu, który zabrania używania języka nienawiści.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych apeluje, aby nie bagatelizować tych gróźb. Dodaje, że pomimo iż mogą zdawać się być pustymi gestami, z czasem mogą eskalować i doprowadzić do prawdziwego zagrożenia. 

Studenci zablokowali marsz

1 maja w Warszawie odbył się skrajny marsz "Narodowe święto pracy". Organizatorem była m.in. neonazistowska grupa skupiona wokół pisma "Szturm" - Szturmowcy. W pochodzie powiewały flagi z krzyżami celtyckimi czy symbolem kołowrotu. Niektórzy mieli na ubraniach symbole SS.  

Marsz miał przejść ulicami stolicy, ale powstrzymała go grupa kontrmanifestantów, która zablokowała drogę na skrzyżowaniu Nowego Świata z ul. Świętokrzyską. Byli wśród nich studenci ze "Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego" oraz Obywatele RP. Nacjonaliści nie mogli przejść planowaną trasą. 

Czytaj więcej:  Blokowali marsz nacjonalistów w Warszawie, zostali doprowadzeni do komendy. W sumie 5 osób

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (203)
Neonaziści Szturmowcy grożą śmiercią studentom UW
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 152 razy 146

  Panie Brudziński może kulsony zamiast pilnować pomików, barierek i drabinki prezesa zajmą się bandytami ?

 • andree111111

  Oceniono 154 razy 140

  Armia pislamskich bojowników z poparciem najwyższych władz państwowych. Demokracja pełną gębą.

 • dadelog

  Oceniono 119 razy 115

  Neoznazistowskie śmieci mocne są tylko w gębie, ale swoje mordy to już boją się pokazać...

 • wooki74

  Oceniono 118 razy 112

  Brawo studenci. Jakbym był waszym pedagogiem, mielibyście u mnie fory :) Tępej agresji należy się przeciwstawiać i niech nikt mi nie mówi, że w Polsce nie ma faszystów.

 • evergreen111

  Oceniono 90 razy 86

  Albo Płaszczak łgał jak bura suka mówiąc że pod ich rządami w Polsce jest bezpiecznie, albo uważa neofaszystów i bandziorów za godnych pobłażliwości wyborców PIS. Nie widzę trzeciej możliwości.

 • kris0104

  Oceniono 79 razy 73

  uciac leb faszystowskiej hydrze dopoki nie jest za pozno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX