Walczyli z samochodami parkującymi pod oknami. Efekt? Okna wybite kamieniami

Mieszkańcy Mokotowa chcieli wywalczyć sobie spokój i porządek. Niestety ich pomysł komuś się nie spodobał. W tym tygodniu okna w ich mieszkaniu zostały wybite kamieniami.

Dwójka warszawiaków umieściła na Facebooku kilka zdjęć i historię swoich przyjaciół. Małżeństwo mieszka na warszawskim Mokotowie i ma ogromny problem z sąsiadami.

Kamieniem w okno

Mieszkańcy jednego z bloków przy warszawskim Morskim Oku zwrócili się do administracji budynku o likwidację parkingu samochodowego, który znajdował się tuż pod oknami ich mieszkań. Argumentowali, że zgodnie z prawem zaparkowane auta muszą znajdować się w określonej odległości od okien mieszkań. 

Po jakimś czasie administracja przychyliła się do prośby - parking został zlikwidowany. Nie wszyscy mieszkańcy bloku byli jednak z tej decyzji zadowoleni. 

"Auta nie parkują, ale agresja niezadowolonych nieparkujących narasta" - napisała w grupie "Święte Krowy Warszawskie" przyjaciółka małżeństwa, pani Iwona.

Nad ranem ktoś obrzucił kamieniami mieszkanie jednego z małżeństw  walczących z parkującymi. Okna w salonie i sypialni zostały wybite. "Jeden upadł tuż koło łóżka śpiącej" - pisze pani Iwona.

Jeden z mieszkańców bloku mówi nam, że można podejrzewać, że wybite okna to zemsta lokatorów bloku, którzy obwiniają małżeństwo za zlikwidowanie parkingu.

Sprawa na policji

Jak relacjonują znajomi poszkodowanego małżeństwa sprawa została zgłoszona na policję. 

Oficer prasowy Komendy Stołecznej Policji na Mokotowie, asp. szt. Robert Koniuszy, poinformował nas, że 58-letnia mieszkanka jednego z mokotowskich osiedli złożyła zawiadomienie o wybiciu w jej mieszkaniu dwóch szyb oraz uszkodzeniu rolet. W sprawie trwają czynności. 

Masz problem ze swoimi sąsiadami? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Dom narkomana w sąsiedztwie? Pytamy warszawiaków

Więcej o:
Komentarze (132)
Mokotów. Wybili okna kamieniami, pomazali drzwi mieszkańcom Mokotowa
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 157 razy 137

  Gdyby groźny przestępca szedł z białą różą to od razu trafiłby na dołek.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 192 razy 120

  I to jest właśnie przykład bractwa i chamstwa któremu się wydaje że on moźe parkować wszędzie szczególnie na chodniku bo przecież on nie będzie szedł nie wiadomo jaki kawał drogi bo by se jeszcze buciki za 50 zł pobrudził a jeśli chodzi o przebywanie na klatce schodowej to te małżeństwo też ma rację bo wlaźa se menele piją szczają rzygają a później wszyscy wdychają "aromaty" no ale u nas przecież menel ma większe prawa niż normalny obywatel bo co mu tu jakiś pajac będzie mówił o moźe a co nie

 • stikasfuk

  Oceniono 126 razy 68

  Tak to jest na...Mokotowie. Pewnie Stary Mokotów - patologia, dresiarstwo, Legia na każdej ścianie, ku..., złodzieje, 500+ i inne menelstwo i bydło. Ci państwo, którzy chcieli tam porządek zaprowadzić to chyba z jakiejś innej planety są albo niedawno się wprowadzili do jednego ze starych, PRL-owskich bloków w tamtej okolicy bo chyba nie od dzisiaj takie porządki panują w dzielnicach starych blokowisk i kamienic .Bydło jeżdzi za granicę, robi na budowach, przyprowadza 20 letnie Golfy i Passaty to gdzie ma postawić samochód - tylko na chodniku bo na tych ogryzkach między blokami , nazywanymi "parkingami" z czasów PRL trwa odwieczna wojna o miejsca już od wczesnych godzin popołudniowych - kto pierwszy ten lepszy. Przecież bydło nie pojedzie dalej trochę na parking , gdzie zapłacić trzeba...bo jak ON taki pan bedzie płacił? Ci państwo mogą sobie walczyć, to jest walka z wiatrakami...lepiej nie będzie, a tylko gorzej i radzę wyprowadzić się do nowego budownictwa na Mokotowie...tam i mieszkania ładne i miejsce parkingowe jest dla każdego i patologicznego bydła nie będzie, choć chamy są wszędzie ale będzie na pewno mniej. Dobrze radzę, bo któregoś dnia może to się naprawdę źle dla tych państwa skończyć...ludzie są tak zawistni i źli...jeden drugiemu wilkiem, szczególnie takie bydło , które nigdy nic nie miało i od małego w biedzie wychowane potrafi być tak zacietrzewione, że się nie wygra po dobroci.

 • cezar85

  Oceniono 74 razy 66

  'W sprawie trwają czynności.'

  czekania na emeryturę w ciepłym komisariacie

 • wkkr

  Oceniono 94 razy 56

  Kobita powinna zgłosić ze facet poza wybiciem szyb trzymał biała różę i krzyczał "Konstytucja" a w tedy policja w 24h by go aresztowała a sąd 3 miech tymczasowego wlepił.

 • wawa1920

  Oceniono 68 razy 52

  Gdyby rzucili białą różą,już by siedzieli...

 • pepper-salt

  Oceniono 41 razy 35

  Policja ma ważniejsze sprawy niż zajmowanie się takimi głupstwami. Ważniejsze sprawy to: ochrona miesięcznic, usuwanie protestujących przeciw władzy, ochrona marszów wszelkiej maści narodowców, faszystów i innych wykolejeńców, itd, itd.

 • a100

  Oceniono 49 razy 35

  Patrioci i kibole wyznawcy Belzebuba z Żoliborza i Swiatowida z Torunia.

 • anty-oszolom

  Oceniono 40 razy 26

  Wykleci patrioci bronią swojej pozycji świętych krów - sprayem i kamieniami. Co im tam prawo - na pewno jeszcze z czasów PRL, zabraniające chuligaństwa. Oni jeszcze wszystkim pokażą. A w razie czego doopa ułaskawi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX