"Emeryci, dzieci i nowobogaccy traktują Park Bródnowski jak toaletę" [LIST]

Mieszkaniec Kabat opublikował zdjęcie psich odchodów - każdy opatrzony czerwoną chorągiewką. Problem z "zaminowanymi" trawnikami mają jednak także mieszkańcy innych dzielnic Warszawy. Pan Bartłomiej napisał o tym, co dzieje się na Targówku.

Jeżeli chodzi o Bródno i Park Bródnowski to sytuacja jest podobna jak na Ursynowie. Część właścicieli, owszem sprząta po swoich pupilach, ale większość nawet o tym nie pomyśli!

Najczęściej są to emeryci, dzieci, które wychodzą z pupilami, i nowobogaccy z okolicznych osiedli, którzy Park Bródnowski traktują jak toaletę. Najgorsi są ci ostatni, bo ich nowe, ogrodzone osiedla wręcz biją czystością. Zadbana zieleń, czyste trawniki, a za ogrodzeniem wyrzucane pety, puszki po piwie i PSIE KUPY. Przecież dozorca nie będzie stał i cały dzień pilnował czy właściciel psa posprząta po psie...

Najsmutniejsze jest to że osoby, które nie sprzątają po pupilach, idąc latem na spacer po parku muszą wdychać ten smród, który unosi się z gorącym powietrzem.

Co na to straż miejska? Osobiście nigdy nie widziałem patrolu w Parku Bródnowskim, który wlepiałby komuś mandat za niesprzątanie po psie. Nie mówiąc już o akcji edukacyjnej.

Problemem jest też brak pojemników z torebkami do zbierania odchodów. Prędzej czy później zawsze są dewastowane przez krewkich baranów. Widocznie im przeszkadzały...

I tutaj dotykamy sedna problemu - braku kultury i poszanowania drugiej osoby. Wielu z nas ma to na sumieniu. Można powiedzieć, że sami sobie jesteśmy winni.

- Bartłomiej

Zobacz także:  Śnieg topnieje i znów się zaczyna. Ktoś oflagował teren na Kabatach. "Ludzie, zlitujcie się!"

Jakie problemy widzisz na swojej dzielnicy? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Czym mam sprzątać? Ręką?". Sprawdzamy, czy warszawiacy sprzątają po psach [UKRYTA KAMERA]

Więcej o:
Komentarze (11)
Targówek. Park Bródnowski ma problem z psimi odchodami [list]
Zaloguj się
 • jml13060

  Oceniono 1 raz 1

  Mam "pomysła" dla GW w innej sprawie ale też dotyczącej czystości w mieście. Ogłoście pod patronatem GW otwarty konkurs na zaprojektowanie i produkcję standardowych, modułowych śmietników, umożliwiających segregację śmieci. Obecnie śmietniki osiedlowe to w większości skandal, smród, brud, syf, ... noclegownie dla bezdomnych i wykopaliska dla zbieraczy surowców stórnych. Wszelkie sposoby zamykania i chronienia przed dewastacją są nieskuteczne. Zamki są regularnie niszczone gwoździami młotami, kraty, siatki przecinane, wyginane, zawiasy wyrywane, itd.

  Może ktoś z profesjonalistów wymyśli, albo chociaż skopiuje konstrukcje stosowane gdzieś zagranicą, które spełnią podstawowe parametry:
  1. dostęp mieszkańców,
  2. dostęp służ miejskich,
  3. blokada dla osób postronnych (podrzucających cudze śmieci, bezdomnych i zbieraczy),
  4. segregacja śmieci do różnych kontenerów, plus pomieszcenie na tzw. "gabaryty",
  5. ... nawet zintegrowane wc z osobnym wejściem za opłatą (automat na monety), podłączone do wody, kanalizacji, wentylacji ; wiadomo, że w mieście brakuje toalet.
  6. ....

  Taka altanka śmietnikowo-gabarytowo-wc mogłaby być standardową konstrukcją do wykorzystania w Warszawie i innych miastach (rynek o skali setek tysięcy sztuk); myślę o prefabrykacie w postaci wylewki betonowej połączonej z plastykowymi/metalowymi wytłaczanymi elementami zabezpieczonymi przed demontażem i zniszczeniem.

  Architekci i przedsiębiorcy !!! Do boju !!! Nie wstydźcie się małej architektury śmietnikowej, bo to może być dla was spora kasa, a dla mieszkańców wygoda, czystość, dla miasta i środowiska naturalnego też same korzyści. Zapewne UE dołoży trochę do takiego pożytecznego projektu.

 • ssaassaa

  Oceniono 3 razy 1

  "Problemem jest też brak pojemników z torebkami do zbierania odchodów. Prędzej czy później zawsze są dewastowane przez krewkich baranów. Widocznie im przeszkadzały..."
  przecież one nie tyle przeszkadzają co prowokują, tak jak drzewka i kostka brukowa uczestników marszu niepodległości

 • mercx

  Oceniono 3 razy 1

  Opowiastki o "edukowaniu" możecie sobie w Polsce włożyć między bajki.
  Tylko ból finansowy zmusi Polaka do porządku.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 5 razy 1

  Strasznie niewyżyci w pisani donosów są ostatni ci tajemniczy "czytelnicy". Przypomina mi to czasy głębokiej komuny, gdzie pod_pieprzenie kogoś było standardowym sposobem komunikacji kogoś z władzami. Ja bym wezwał po prostu służby miejskie a nie wypisywał bzdety do mediów Agory, ale to chyba jest za trudne dla owych "czytelników". Może jeszcze redakcja będzie twierdzić że te "listy" są nadsyłane w wersjach analogowych-pisane na papierze, ze znaczkiem oraz kopertą i dostarczone przez listonosza???

 • nowy4444

  Oceniono 3 razy -3

  Problemem nie jest brak kultury. Są nim rządy PO i Hgw w Warszawie. Chcesz żyć dalej w psich kupach i smogu? Głosuj na Czaskowskiego i PO. 8 lat psich kup nie potrafili posprzątać. Więc nawet jak obiecają to i tak tego nie zrobią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX