Urzędnicy starają się o tańszą wodę w Warszawie. Dla niektórych nawet 310 zł oszczędności rocznie

Stołeczny ratusz wystąpił do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o obniżenie opłat za wodę oraz ścieki w Warszawie. Chodzi o obniżkę, która miałaby wynieść 14 proc., co w rezultacie może dać mieszkańcom roczne oszczędności rzędu 310 zł.

We wtorek w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której poinformowano m.in., że stołeczny ratusz stara się o to, aby ceny wody i kanalizacji na terenie Warszawy i okolic zostały obniżone.

Woda w Warszawie będzie tańsza?

Urzędnicy stołecznego ratusza wystąpili do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o obniżenie opłat za wodę bieżącą oraz ścieki dla warszawiaków. 

- To będą realne oszczędności dla każdej rodziny - mówił Witold Pahl, zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Chodzi o obniżkę rzędu 14,12 proc. Proponowana cena w taryfie wynosi 9,85 zł brutto. Aktualnie obowiązująca taryfa to 11,47 zł brutto. 

Za metr sześcienny wody obecnie płaci się 4,54 zł. Urzędnicy chcą, aby koszt został obniżony do 3,89 zł. Jeśli chodzi natomiast o ścieki, to aktualnie w Warszawie płaci się za nie 6,93 zł. Urzędnicy proponują, aby cena została obniżona do 5,96 zł.

Wodociągowcy szacują, że dzięki temu czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić na opłatach ok. 310 zł rocznie. Po raz pierwszy taryfa ma obowiązywać przez trzy lata - od 2018 do 2021 roku.

MPWiK złożyło już wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy do regulatora Wody Polskie. Według obowiązujących od początku roku przepisów to państwowy regulator zatwierdza zmiany taryf wszystkich przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Na podjęcie decyzji ma cztery miesiące.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz nam o tym na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jak do warszawskich domów trafia czysta woda? Odwiedziliśmy warszawskie 'Filtry'. Fascynująca historia

Więcej o:
Komentarze (4)
Tańsza woda w Warszawie. Ceny wody i ścieków w Warszawie zostaną obniżone
Zaloguj się
 • kawabis

  Oceniono 2 razy 0

  Jak z kwotą wolną od podatku, 2 tygodnie przed wyborami Rzepliński po latach czekania nagle uznał, że trzeba zareagować. Gdzie byliście frędzle przed rokiem gdy wam żadne zgody nie były POtrzebne.

 • kixx

  Oceniono 15 razy -5

  czasem mamy sytuacje ze w kielbasie mamy za duzo wody
  tym razem mamy kielbase, co prawda wyborcza, w postaci wody

 • transport75

  Oceniono 19 razy -7

  No to zaczęła się kampania przed wyborami samorządowymi. Hanka ponieważ tonie, to jest najlepsza w temacie wody i tym chce "kupić" głosy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX