Zakaz handlu w niedzielę. Te Biedronki w Warszawie będą otwarte w każdą niedzielę

Czy sklepy Biedronka będą otwarte mimo zakazu handlu w niedzielę, jeśli znajdują się na terenie dworców? Okazuje się, że nie jest to takie proste. PIP informuje, że zasada ta na pewno będzie jednak dotyczyć jednego sklepu w Warszawie.

Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała 6 marca specjalne spotkanie z dziennikarzami dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Pierwsza "zakazana" niedziela wypada już w najbliższy weekend - 11 marca. Pomimo że data zbliża się wielkimi krokami, okazuje się, że nadal jest wiele nieścisłości. 

Biedronka otwarta w niedzielę

W ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę przewidziano 32 wyjątki. Jeden z nich to dworce. Wiele osób myślało, że w związku z tym wszystkie sklepy sieci Biedronka znajdujące się na terenie dworców będą otwarte mimo zakazu handlu w niedzielę. 

Okazuje się, że to nieprawda. PIP podkreśla, że każdy przypadek sklepu znajdującego się na terenie dworca lub w przylegających do nich galeriach handlowych będzie rozpatrywany indywidualnie. 

Z informacji przekazanych przez Państwową Inspekcję Pracy wynika, że handlować na pewno będzie mogła tylko jedna dworcowa Biedronka. 

Biedronki w Warszawie zakaz nie dotyczy

W oświadczenie wydanym przez Państwową Inspekcję Pracy poinformowano, że w niedziele objęte zakazem handlu otwarta będzie Biedronka na Dworcu Centralnym w Warszawie. 

"W tym wyraźnie określonym i zbadanym przypadku nie ma wątpliwości, że placówka ta jest zlokalizowana bezpośrednio w hali dworca i jej działalność może być uznana za służącą obsłudze podróżnych" - czytamy w oświadczeniu.

Dalej podkreślają jednak, że na podstawie tej decyzji nie można zakładać, że wszystkie sklepy Biedronka położone w innych dworcach lub w ich pobliżu mogą prowadzić handel w niedzielę.

Biedronki na dworcach

Jeronimo Martins - właściciel sieci sklepów Biedronka - informuje, że Biedronka na Dworcu Centralnym to nie jedyna lokalizacja, w której będzie można zrobić zakupy w najbliższą niedzielę. W Warszawie będzie to także Biedronka na dworcu Wschodnim.

- Informujemy, że w najbliższą niedzielę, 11.03, sklepy sieci Biedronka zlokalizowane na dworcach będą otwarte. Dotyczy to sklepów: w Warszawie (Warszawa Centralna i Wschodnia), Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu - tłumaczy biuro prasowe Jeronimo Martins.

Czytaj również:  Biedronka wprowadza duże zmiany. Wchodzą w życie już w tym tygodniu

Więcej o:
Komentarze (50)
Zakaz handlu w niedzielę. Biedronka w Warszawie będzie otwarta w każdą niedzielę
Zaloguj się
 • anka.pano

  Oceniono 37 razy 35

  Gdy w sklepach nie ma widocznych cen (co jest obowiązkowe) albo na pieczywie syf i brud a ludzie łapami dotykają bułek, to PIP nie ma. Jak trzeba się wykazać i decydować komu wolno handlować a komu nie to się pierniki z PIP obudziły i "rządzą".

 • cameel.m

  Oceniono 36 razy 34

  W mojej pipidówie w samym centrum miasta stoi duży XIX wieczny dworzec kolejowy. Kiedyś tętniący życiem i tłumami podróżnych całą dobę, dziś praktycznie pusty - Biedronko Przybywaj!

 • maaac

  Oceniono 32 razy 30

  >>Okazuje się, że to nieprawda. PIP podkreśla, że każdy przypadek sklepu znajdującego się na terenie dworca lub w przylegających do nich galeriach handlowych będzie rozpatrywany indywidualnie. <<

  Czytaj - będzie to kwestią łapówki.

  Tym się różni normalne prawo od łapówkarskiego, że każdy z góry może określić jakie są kryteria decyzji - merytoryczne oczywiście.

 • heliheli

  Oceniono 15 razy 13

  najlepiej jak juz w ogole nic nie bedzie -- prawo Konona

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 12 razy 12

  ja mam nadzieję że ta MISYJNA fundamentalistyczna religijna ustawa zostanie przez przyszły parlament zniesiona

  jak można w tak bezczelny i LEWACKI sposób zmuszać ludzie do takiego a nie innego zachowania?

  nie wszyscy sa katolikami a katolicy nie chcą wcale mieć takich zakazów (przypominam, że w katolickich Włoszech i w samym Watykanie od takich zakazów się odchodzi)

  kto pamięta PRL? wtedy właśnie była ZAKAZ handlu w niedziele...

  a już BEZCZELNE łganie że to dla rodzin...

  bo rodzin nie mają na stacjach, w małych sklepikach, kawiarniach, itd...

  bo 40 godzin tygodniowo (5 dni po 8 godzin) to według DURNI z solidarności oznacza że pracownik jest 'niewolnikiem' i pracuje 7/7 i 24/24

  jak ten głupi ciemny lud może się nabierać na taki chamski i tani demagogiczny propagandowy chwyt

 • ciesiol

  Oceniono 16 razy 12

  A czarne pastuchy i pedofile licza na kase bo ludzie pobiegna do kosciola, a dupa, po prostu wypija wiecej wody, napie... wicej kobiet i wydymaj wiecej dzieci ... i to byloby na tyle

 • Rob roy

  Oceniono 15 razy 11

  super. dobrze wlasciwie to niedobrze tragicznie. to przeszkadza troche ludziom. coraz wiecej przepisow przeszkadza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX