Dzień Kobiet. 8 marca w Warszawie odbędzie się protest "Siła kobiet". Utrudnienia i objazdy

Dzień Kobiet. W czwartek w centrum Warszawy odbędzie się kilka zgromadzeń i przemarsz - w tym Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Kierowców czekają utrudnienia, pasażerów komunikacji miejskiej - objazdy.

W czwartek 8 marca na ulicach Warszawy odbędzie się  strajk kobiet. Jego hasło brzmi "Siła kobiet".

Jak informuje stołeczny ratusz, będą duże zmiany w ruchu drogowym. Zgłoszono jedno zgromadzenie na rondzie Dmowskiego o godz. 16.30. Kolejne - strajk kobiet - rozpocznie się na pl. Konstytucji o 17.45. Jego uczestnicy przejdą następnie Marszałkowską również na rondo Dmowskiego.

O 19 natomiast rozpocznie się zgromadzenie połączone z przemarszem pod Sejm. Trasa prowadzi przez Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejską i Matejki. Zgromadzenie ma zakończyć się o godz. 21.

Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe.

Dzień Kobiet. Ogólnopolski Strajk Kobiet w 19 miastach

"Pokażmy solidarność i siostrzeństwo, pokażmy naszą siłę, przypomnijmy, że mimo iż Polki uzyskały prawa wyborcze już sto lat temu, to nadal mamy o co walczyć i zamierzamy głośno domagać się respektowania naszych praw!" - piszą organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W czwartek kobiety zaprotestują w 19 miastach Polski.

Kulminacja warszawskiej demonstracji odbędzie się na rondzie Dmowskiego - "regularnie zawłaszczanym przez ugrupowania nacjonalistyczne". Tam uczestniczki chcą postawić pomnik.

Ruch ma pięć grup postulatów. Żąda "pełni praw reprodukcyjnych, państwa wolnego od zabobonów, wdrożenia i stosowania Konwencji antyprzemocowej, poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet i Polski dla wszystkich".

Będziecie uczestniczyć w manifestacji? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Posłowie debatują nad aborcją. W tym samym czasie pod Sejmem trwał Czarny Protest

Więcej o:
Komentarze (24)
Dzień Kobiet Warszawa. 8 marca odbędzie się protest kobiet. Utrudnienia i objazdy
Zaloguj się
 • kroliklesny

  Oceniono 20 razy 4

  Dziewczyny! Protestujcie! Niech czarne lby w torbach od cukru na glowie zajma sie religia i to TYLKO na zadanie danej osoby! Dosyc dyktatury facetow, co bzykac chca, a konsekwencje zostawiaja partnerkom!

 • krikrikrikri

  Oceniono 5 razy 1

  A będą siostry Godlewskie? Obie? Bo jak nie to nie idę

 • Oceniono 9 razy -1

  To widać ze odrazu ze kobiety maja mniejsze głowy z czym idzie mniejszy mózg nadają się do lekkich prac fizycznych w domu i przy dzieciach to nie znaczy ze sa glupsze poprostu maja inne zdolosci i nalezy im sie najwyszy szacunek i przynajmniej kwiatki więc nie rozumiem o co ten dym

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 12 razy -2

  Nicholas Matt, profesor Uniwesytetu w Toronto, powiedzial pubicznie (TV Ontario), ze nie ma biologicznych roznic miedzy kobietami i mezczyznami i ze to jest konsensus w swiecie nauki od ponad 40 lat. Uniwestytet Toronto nie wydal w tej sprawie zandego oswiadczenia, a zgodnie z prawem Kanady, placówka naukowa ponosi odpowiedzialnosc za wszystkie publiczne wypowiedzi swoich pracownikow naukowych. Tak wiec skoro tak renomowana instytucja uwaza ze nie ma roznic miedzy kobietami a mezczyznami, jak mozna wogole dzielic ta homogeniczna grupe wedle plci a potem ja dyskryminowac? Skad ja mam wiedziec kiedy rozmawiam z kobieta a kiedy z mezczyzna? A przeciez to nie sa jedyne plcie - na przyklad stan NY oficjalnie uznaje 31 plci a ludzi moge wybrac plec i rase. Panie chca wolnosci od zabobonów a same sie posluguja XX-wiecznymi zabobonami jakoby kobieta byla w jakis sposób inna od mezczyzny. Wstyd drogie panie! Fstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX