Lotnisko w Warszawie zmieni nazwę na im. Lecha Kaczyńskiego? Wyjaśniamy

Informację o rzekomej zmianie nazwy lotniska na warszawskim Okęciu na lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego podał Superekspress.pl. Okazuje się, że informacja jest nieprawdziwa.

Internet obiegła kontrowersyjna informacja. Chodzi o pogłoskę jakoby Urząd Lotnictwa Cywilnego przymierzał się do zmiany nazwy warszawskiego lotniska na Okęciu. Fryderyka Chopina miałby zastąpić Lech Kaczyński. Okazuje się, że to nieprawda.

Lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego?

Informację podał portal Superekspress.pl

"Już w marcu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma zarejestrować nową nazwę dla warszawskiego Okęcia - nazwa 'Lotnisko Chopina' zostanie zmieniona na 'Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego'" - czytamy. 

Artykuł opatrzony jest również rzekomymi komentarzami polityków. Jacka Sasina, któremu zmiana się podoba oraz Ryszarda Petru, który jest jej przeciwny. 

"Nie, proszę nie"

W komentarzach pod artykułem zawrzało. Polacy nie chcą, żeby warszawskie lotnisko upamiętniało byłego prezydenta

"Nie, proszę nie" - pisze Igor. 

"A cóż im takiego złego zrobił Chopin, że muszą nazwę zmienić? Brak słów!" - dodaje Maria.

"Można gdzieś podpisać petycję, by tego nie zrobili?" - pyta Inka. 

"Petycja wyląduje w koszu. Można wyjść na ulice..." - odpowiada jej Janek. 

"Ja jako Polak nie życzę sobie i nie wyrażam zgody, żeby zmieniać nazwę. To nie jest prywatne państwo PiS" - komentuje Roman.

Fake news

Informacja obiegła internet z szybkością światła. Okazuje się jednak, że nie wszyscy doczytali artykuł do końca i zorientowali się, że wiadomość jest nieprawdziwa.

Na samym dole widnieje informacja, że Superekspress.pl to portal nietuzinkowy, który podaje wiadomości, których nie ma nich inny. Dlaczego? "(...) piszemy o tym co nigdy nie miało miejsca i zawsze puszczamy wodze fantazji" - informują autorzy portalu. 

Pogłoskę o zmianie nazwy lotniska dementuje również rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, Hubert Wojciechowski.

- Pozostajemy przy dotychczasowej nazwie - mówi krótko. 

Chciałbyś, żeby coś zmieniło się na lotnisku na Okęciu? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tajemnicze strzały na terenie Politechniki Warszawskiej

Więcej o:
Komentarze (226)
Lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego? To nieprawdziwa informacja. Lotnisko nie zmieni nazwy
Zaloguj się
 • tommyline

  Oceniono 104 razy 92

  Spokojnie, to centralny port lotniczy będzie się tak nazywał. Okęcie jest za małe na takiego patrona.

 • antonikarcz

  Oceniono 87 razy 85

  Wszystko może się zdarzyć, szczególnie że dla PiSuarru Chopin był pewnie znienawidzonym francuzem i miał powiązania z aferą caracali.

 • arius9

  Oceniono 67 razy 65

  Jednak Kaczynscy bardziej zapisali sie w historii lotnictwa pasazerskiego od Chopina.

 • barakuda62

  Oceniono 64 razy 62

  Oj tam oj tam... na razie fake news- dla rozpoznania sytuacji,ale taki jest cel bo gdzież tam jakiemuś Chopinowi do geniuszu i bohaterstwa kartofla smoleńskiego!

 • leszekk73

  Oceniono 62 razy 60

  "Pogłoskę o zmianie nazwy lotniska dementuje również rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, Hubert Wojciechowski.
  - Pozostajemy przy dotychczasowej nazwie - mówi krótko."
  No, akurat wy nie macie tu nic do gadania. Jarek każe zmienić, to zmienią.

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 54

  W kraju, w którym czołowi "obrońcy życia" mają za sobą po dwa tysiące własnoręcznie wykonanych aborcji, za dekomunizację wymiaru sprawiedliwości odpowiada prokurator stanu wojennego, imieniem herszta organizacji ukrywającej pedofilów nazywa się żłobki i przedszkola, taka informacja nie powinna dziwić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX