Tłusty czwartek dawno za nami, a oni nadal stoją. Kolejka pod słynną stołeczną cukiernią nie maleje

Po warszawskie pączki od Zagoździńskich trzeba czekać bardzo długo. Widok kolejki, w której trzeba stać nawet kilka godzin, nie dziwi w tłusty czwartek. Sprawa wygląda inaczej, kiedy długi ogonek jest pięć dni po święcie pączka.

Jedna z członkiń grupy sąsiedzkiej na Woli zdziwiła się, że dziś, we wtorek, pod Pracownią Cukierniczą na warszawskiej Woli ponownie ustawiła się długa kolejka po pączki. Zrobiła zdjęcie, którym podzieliła się z sąsiadami. 

Ostatki w Warszawie

Autorka zdjęcia, pani Zosia, mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że nie spodziewała się, że będzie miała tak długo czekać. - Stałam półtorej godziny - dodaje. 

Dlaczego kolejka jest taka długa? Ponieważ we wtorek, 13 lutego, wypadają tegoroczne ostatki. Świętowanie ostatniego dnia karnawału kojarzone jest w Polsce z jedzeniem faworków. Okazuje się jednak, że wielu warszawiaków zamieniło je na słynne pączki z ul. Górczewskiej. 

- Od najmłodszych lat bardzo często odwiedzam tę cukiernię. Zazwyczaj jest maksymalnie pięć osób. Zapomniałam, że dziś ostatki, zdziwiłam się, że jest taka kolejka - mówi pani Zosia. 

Pączki na Górczewskiej

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" na ul. Górczewskiej to absolutna pączkowa legenda. Co roku w tłusty czwartek warszawiacy ustawiają się tutaj, aby zdobyć pączka. W tym roku nie było inaczej. Pierwsi amatorzy słodkości ustawili się pod drzwiami o północy poprzedniego dnia. Warszawiakom nie przeszkadza, że na swoją kolej trzeba czasem czekać nawet 4-5 godzin.

Czytaj więcej:  Jak co roku przed cukiernią na Górczewskiej ustawiła się kolejka. Niektórzy są tu od północy

Dlaczego pączki z Górczewskiej są tak popularne? Dla jednych to tradycja, dla innych kwestia smaku. Wielu uważa, że to najlepsze pączki w Warszawie.

Gdzie w Warszawie są najlepsze pączki? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Mieszkam tu 70 lat i nigdy bym nie stała". Pytamy ludzi w kolejce o słynne pączki

Więcej o:
Komentarze (55)
Pączki na Górczewskiej. Kolejka pod cukiernią Zagoździńskich
Zaloguj się
 • xyphaxer

  Oceniono 31 razy 17

  Ludzie, co trzeba mieć w głowie żeby godzinami stać po... pączki??

 • el.pistolero

  Oceniono 10 razy 10

  Japończycy też mają nieźle pod kopułą jeśli chodzi o stanie w kolejkach. Potrafią stać w pobliskich parkach czy ulicach, dość mocno oddalonych od sklepu...
  www.youtube.com/watch?v=zAe_ehKeP_4&feature=youtu.be

 • jtby

  Oceniono 22 razy 10

  "Stałam półtorej godziny". Hmn... nie wiem, czy współczuć czy kpić. Jeżeli te zakupy to nie snobizm, to znaczy że głupota. Coś na zasadzie jak za tzw. komuny, kiedy sekretarz mawiał: gdybym nie wiedział, że głupek, to musiałbym myśleć, że sabotażysta.

 • nangabody

  Oceniono 9 razy 9

  A co w tym dziwnego? Posmakowały tym co przyszli w tłusty czwartek więc wrócili po degustacji. Poza tym może faktycznie naród coraz bardziej wraca do swoich tradycji:)

 • extrafresh

  Oceniono 8 razy 6

  Warszawscy bezrobotni.

 • arwena2010

  Oceniono 7 razy 5

  wiekszość opinii negatywnych- że lenie,że nieroby itp A to przecież jest oznaką że w kraju(mimo bolszewizmu PIS) jest dobrze. lud ma czas i pieniądze by stać po pączki. Nie rozumiem dlaczego własnoręczne klejenie pączków ma być cieszeniem sie z życia,a stanie w kolejce po te pączki już nie jest tym cieszeniem się z życia? ile znajomości można zawrzeć, popatrzeć na świat, zwolnić...

 • nietyp

  Oceniono 5 razy 5

  A kto powiedział, że objawy debilizmu objawiają się tylko w tłusty czwartek??? To nie jest stan chorobowy przypisany tylko do jednego wydarzenia...

 • jan.janowicz65

  Oceniono 7 razy 5

  Kto wie, może rzucą opony albo papier toaletowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX