Skąd tak zawrotna kwota na rachunku telefonicznym Hanny Gronkiewicz-Waltz? Jest odpowiedź

Serwis Tvnwarszawa.pl zapytał stołeczny ratusz, skąd wzięła się tak wysoka kwota na rachunku Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Serwis 15 stycznia wysłał do rzecznika urzędu miasta pytania dotyczące ogromnej kwoty na rachunku prezydent Warszawy.

Serwis Tvnwarszawa.pl zwrócił się do warszawskiego ratusza z prośbą o udostępnienie informacji na temat wydatków prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, oraz jej zastępców. W odpowiedzi dziennikarze otrzymali wykaz opłat za usługi telefoniczne. Z pisma, które udostępniono, wynika, że rekordowa kwota dotyczy lipca 2017 roku. Rachunek za służbowy telefon Hanny Gronkiewicz-Waltz wyniósł wtedy 48,981 złotych 43 grosze. 

Czytaj więcej: Zawrotna kwota na rachunku telefonicznym Gronkiewicz-Waltz. Za tę sumę można kupić auto

Serwis dopytał miasto, jaka część rachunku dotyczyła rozmów, a jaka połączeń z internetem. Dziennikarze zapytali również, ile megabajtów zużyła danych Hanna Gronkiewicz-Waltz i na co. Czekali na odpowiedź ok. 3 tygodnie.

1,5 gigabajtów danych

Wyszło na jaw, że ok. 99 procent kwoty rachunku stanowi opłata za transmisję danych (ok. 1,5 gigabajtów danych wynikających z korzystania ze skrzynki e-mail czy mediów społecznościowych). Jak sprawdził serwis, 1,5 gigabajtów w sieci Orange kosztuje 45 tys. zł. Pozostała część kwoty to połączenia głosowe.

Jak dowiedział się serwis tustolica.pl, wysoki rachunek prezydent wynika z pobytu nad Morzem Śródziemnym. Rzecznik stołecznego ratusza zdementował tę informację i wyjaśnił w styczniu, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przebywała wyłącznie w Nowym Jorku.

Kto zapłacił za rachunek prezydent Warszawy? - Jako że są to telefony służbowe, koszty są zawsze pokrywane z bieżących wydatków miasta - tłumaczył rzecznik ratusza. Czyli z pieniędzy podatników.

Co sądzisz o tak wysokim rachunku? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

"Nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego". H. Gronkiewicz-Waltz po decyzji komisji reprywatyzacyjnej

Więcej o:
Komentarze (139)
Skąd tak zawrotna kwota na rachunku telefonicznym Hanny Gronkiewicz-Waltz? Jest odpowiedź
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 50 razy 34

  No dobrze. To teraz podliczcie dane zużyte na skrzynkę służbową, a za resztę wystawicie jej rachunek. I za te rozmowy telefoniczne, które nie były służbowe, bo na rozmowy poszło 5 tysięcy, i to też nie są peanuts.

 • sparky6

  Oceniono 29 razy 23

  Kiedy państwo polskie organizowało "Żegotę", państwo francuskie organizowało wywózki Żydów do obozów śmierci

 • 7rybek

  Oceniono 30 razy 20

  Jak będąc w Dubaju kwota za internet przekroczyła 1500 zł. to mój operator Plus powiadomił mnie o tym i uchronił przed wysokim rachunkiem. Orange ma standardy kolonialne?

 • melon30

  Oceniono 34 razy 18

  A ja mam w nju 10GB w tym 1,87GB w roamingu... wszystko za cenę 29 PLN/m-c. Pani Waltz kpi sobie z ludzi i podatników.

 • ssaassaa

  Oceniono 33 razy 15

  Fiu fiu, 1,5 GB danych na maila (tu raczej mało, chyba że miała włączoną opcję ściągania wszystkich maili z załącznikami, ale to trzeba samemu to włączyć) serwisy społecznościowe (jak się nie ogląda na nich filmów to też niewiele zajmują, chyba że się cały dzień siedzi) i jak pisze tvn Warszawa na platformę do oglądania RTV. W tym ostatnim upatruję największe zużycie. Pytanie oczywiście co pilnego wymagało obejrzenia w TV za granicą co byłoby konieczne do pełnienia obowiązków prezydenta miasta?
  Już nie będę się pastwił, że nie potrafi obsłużyć internetu za granicą, bo jestem w stanie uwierzyć, że osoby starsze mogą mieć z tym problem. Ale tylko pod warunkiem, że p. prezydent wyjaśni co musiała obejrzeć w TV na komórce za granicą, co miałoby związek z pełnieniem obowiązków.

 • kgbltd

  Oceniono 19 razy 13

  Czyli za niepiśmniennych kretynów na urzędach mam teraz płacić podatki? Niech zapłaci z własnej kieszeni.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 23 razy 13

  Nieruchomości REPHYWATYZOWAC

  rachunki MIASTOWAĆ!!!
  KOD PO KOD PO DEMOKRACJA!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX