Uwaga kierowcy! Mieszkańcy zablokują "wylotówkę" z Warszawy w godzinach szczytu

Mieszkańcy Łomianek zapowiedzieli, że w piątek po południu zablokują "wylotówkę" z Warszawy w stronę Gdańska. To reakcja na brak funduszy na budowę trasy S7 omijającej miasto.

W związku z budową nowej obwodnicy oraz po udrożnieniu tras wyjazdowych do Katowic i Krakowa, droga przez Łomianki stała się jedną z najbardziej obciążonych na rogatkach Warszawy. Mieszkańcy Łomianek żądają rozwiązania tego problemu. 

W związku z tym organizują protest. W piątek, 2 lutego, przejazd warszawską "wylotówką" w stronę Gdańska może być utrudniony od godziny 17:00. 

Utrudnienia w Łomiankach

"Czas Apokalipsy" to hasło kolejnej pikiety w sprawie przywrócenia funduszy na budowę trasy S7 i przyspieszenia prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej.

To już drugi protest mieszkańców Łomianek. Na początku stycznia protestujący blokowali przejście dla pieszych w godzinach 15:00-17:00.

Czytaj więcej:  Mieszkańcy Łomianek zablokują wylotówkę na Gdańsk. "To akt desperacji"

Tym razem protestujący wybrali inną godzinę. Protest zacznie się w piątek, 2 lutego, w godzinach szczytu - o 17:00. Ruch będzie blokowany na jednym z najbardziej newralgicznych przejść dla pieszych, tj. w Burakowie przy ul. Przyłuskiego. 

Utrudnienia w ruchu w ŁomiankachUtrudnienia w ruchu w Łomiankach Źródło: UG Łomianki

Joanna Roszkowska z stowarzyszenia Łomianki Razem w rozmowie z metrowarszawa.pl poinformowała, że mieszkańcy, tak jak poprzednio, będą przechodzić przez pasy na sygnalizacji świetlnej w cyklu minutowym (na żądanie), a część protestujących będzie włączać się do ruchu samochodowego.

Dodaje, że mają jeszcze inne pomysły, które pozwolą im zablokować całą trasę. 

- Nie możemy nic zdradzać, ponieważ nie chcemy, aby służby pokrzyżowały nasze plany - mówi Roszkowska.

52 tys. samochodów dziennie

"Wylotówka" z Warszawy w kierunku Gdańska jest jedną z dziesięciu najbardziej obciążonych dróg w Polsce. W komunikacie na stronie Gminy Łomianki znajduje się informacja, że dziennie przez ten odcinek przejeżdża średnio 52 tys. samochodów. Natomiast w weekendy czy święta natężenie ruchu wzrasta nawet do 100 tys. aut na dobę. 

"Żeby dojechać do Warszawy w szczycie, trzeba poświęcić na to około 2 godziny" - czytamy.

Mieszkańcy mają dość i domagają się budowy nowej wylotówki na Gdańsk (DK7 Łomianki), która ominęłaby miasto. Apelują o przywrócenie funduszy na realizację tej inwestycji. 

"Możliwe, że jeżeli trasa S7 nie powstanie z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2014-2020, może ona nie powstać nigdy" - piszą mieszkańcy.

Budowa jakich dróg w Warszawie i pod Warszawą jest Twoim zdaniem kluczowa? Czy dotyczy to również wylotówki na Gdańsk? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl.

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (78)
Łomianki utrudnienia. Wylotówka na Gdańsk będzie zablokowana
Zaloguj się
 • skandy5

  Oceniono 34 razy 28

  Nawiasem mówiąc ta wlotówka, była budowana jako obwodnica Łomianek. Po lewej stronie (jadąc na Gdańsk) były pola. Potem zaczęto budować domy, wytyczać przejścia dla pieszych i światła na skrzyżowaniach

 • pwiejacz

  Oceniono 37 razy 23

  A jak się znajdą pieniądze i wybudują drogę, to zaraz mieszkańcy Łomianek wybudują tam nowe domy i będą żądać nowej drogi. Tak jak 40 lat temu.

 • jami88

  Oceniono 30 razy 22

  A po co było budować się koło obwodnicy?
  Czy jak wybuduje się tę obwodnicę - też się niedaleko pobudujecie i trzeba będzie budować trzecią?

 • orzelek2004

  Oceniono 23 razy 15

  Szanowni Łomiankowianie , już ręce opadają jak patrzę na te wasze protesty. Zawsze mieliście inne zdanie niż GDKiA. Pamiętam np taki Wasz złośliwy pomysł aby puścić S-7 po estakadzie wzdłuż Wisły bo wiadomo , że to było drogo i ekolodzy to obśmieją. Potem dyrekcja zaczęła po cichu usprawniać obecną S-7 czego nie zauważyliście. Tak to już trwa 30 lat. Byłbym zapomniał, Jaruzelski wam wybudował obwodnicę w czasie stanu wojennego. Obecnie to Ul. Kolejowa.

 • acototak

  Oceniono 24 razy 12

  Tylko każda próba ominięcia Łomianek też spotyka się z protestami okolicznych mieszkańców.

 • typowynazista

  Oceniono 48 razy 12

  Postawili światła na obwodnicy, pobudowali się po obu stronach, wymalowali pasy dla pieszych, a teraz świnie wychodzą i blokują ową obwodnicę Łomianek - BO TO JEST OBWODNICA. Ma nawet trasy techniczne po obu stronach. W dupach się poprzewracało burżujom, co z warszawskich blokowisk wyrośli i teraz muszą mieć łatwy dojazd do pracy, bo przecież im się należy, bo zarabiają pinionc.

  Skoro płacicie podatki w Łomiankach, to niech owe Łomianki z waszych podatków tą obwodnicę postawią - albo wiadkukty, tak jak ten nowy przy centrum handlowym. Dupki.

 • skandy5

  Oceniono 19 razy 11

  A może przywrócić tej drodze rolę obwodnicy? Zlikwidować skrzyżowania i światła oraz przejścia dla pieszych. Komunikacja? Przez Dąbrowę!

 • fran7

  Oceniono 14 razy 8

  Ludzie to jednak bezmyślni ignoranci. Obwodnica w Łomiankach miała być budowana już kilka lat temu ale jak zwykle, okazało się że janusze będą mieli głośno, smrodliwie i niekomfortowo... zbojkotowali więc budowę. Teraz nagle się obudzili że mieszkają w pobliżu drogi tranzytowej i mają niekomfortowo więc stwierdzili że jednak trzeba budować. Budować oczywiście z dala od ich domostw, najlepiej gdzieś tam daleko pod lasem... a że przebieg dalszych odcinków to m.in środek Bemowa oraz tereny Chomiczówki to jest już nieistotne... Budowniczowie tej trasy to zresztą też półgłówki.

 • keram2225

  Oceniono 19 razy 7

  Wylotowka z Warszawa na polnoc jest jedyna, ktorej nie ma ani w planie ani w Realizacji. Brawo mieszkancy Lomianek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX