Dzielnica miała problem ze "znanym aktorem" od miesięcy. Mężczyzna w końcu ustąpił

Dzielnica miała problem z "znanym aktorem", który nie chciał opuścić mieszkania komunalnego, mimo że stać go na własne. W końcu po wielu miesiącach batalii ustąpił.

Wczoraj informowaliśmy o problemie warszawskiej Pragi-Północ. Od września zeszłego roku planowano remont budynku przy ul. Jagiellońskiej. Prace nie mogły się jednak zacząć, bo blokował je jeden z mieszkańców - aktor.

Czytaj więcej:  Stać go na inne mieszkanie, ale nie chce opuścić komunalnego. Dzielnica ma problem ze "znanym aktorem"

Problematyczny aktor

Do tej pory w kamienicy znajdowały się Teatr Baj, przedszkole oraz mieszkania komunalne. Jedno z nich zajmował aktor, którego nazwiska urzędnicy nie chcą zdradzać. Pomimo licznych powiadomień o konieczności wyprowadzenia się z lokalu mieszkalnego, mężczyzna odmawiał. 

- Kontakt z tym panem jest utrudniony, bo bardzo rzadko przebywa w mieszkaniu na Jagiellońskiej. Ostatnio nie było go, ponieważ przebywał w górach na nartach - mówił w środę rano rzecznik dzielnicy, Karol Szyszko w rozmowie z metrowarszawa.pl.

Artysta próbował zaskarżyć urząd dzielnicy Praga-Północ do sądu. W wyroku stwierdzono jednak, że aktor nie ma podstaw do zażaleń. Jest bowiem w stanie sam zadbać o swoją sytuację mieszkaniową i nie potrzebuje mieszkania komunalnego.

- Jego partnerka, z którą ma dzieci, ma mieszkanie własnościowe i, z tego co wiemy, tam mieszkają - powiedział Karol Szyszko, rzecznik dzielnicy Praga-Północ w rozmowie z polsatnews.pl.

Aktor w końcu ustąpił

Po wielu miesiącach batalii aktor ustąpił. Urzędnicy podejrzewają, że przekonała go do tego kara finansowa, która byłaby na niego nałożona w przypadku dalszego oporu.

- W środę po południu pan dobrowolnie się spakował i opuścił mieszkanie - mówi Karol Szyszko w rozmowie z metrowarszawa.pl.

Dodaje, że aktor nie skorzystał z pomocy urzędu dzielnicy. Do dyspozycji mężczyzny były pokój hotelowy oraz magazyn, w którym mógłby przechować swoje rzeczy. 

Kim jest aktor?

Burmistrz oraz rzecznik prasowy Pragi-Północ zgodnie odmawiają ujawniania personaliów aktora, który nie chciał wyprowadzić się z mieszkania na Jagiellońskiej. 

- Szanujemy ochronę danych osobowych, nie chcieliśmy wywierać w ten sposób nacisku - powiedział Szyszko.

Burmistrz dzielnicy Wojciech Zabłocki zdradził jednak, że mężczyzna nie był aktorem Teatru Baj. Jego przodkowie byli z nim jednak związani. 

Co myślisz o postawie tego aktora, który nie chce opuścić mieszkania komunalnego? Podziel się swoim zdaniem. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl.

Odwiedzamy mieszkanie państwa Karwowskich z serialu "Czterdziestolatek"

Więcej o:
Komentarze (37)
Aktor nie chciał opuścić mieszkania komunalnego na Pradze Północ
Zaloguj się
 • m78k

  Oceniono 29 razy 11

  Coś tu jednak nie gra. Jak się nie daj Boże rozstanie z "partnerką" to pójdzie pod most?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 17 razy 9

  "mimo że stać go na własne."

  uczcie się ludzie. jesteście pracowici, inteligentni, oszczędni - płacicie podatki, a kupując mieszkanie zadłużajcie się na całe życie.

  wystarczy być hulaką - mieszkanko wpadnie za darmo.

  I kto tu jest sprytny i inteligentny? okularnik po uniwerku, czy pijaczek?

 • akle2

  Oceniono 31 razy 9

  Nie wiem, jak to tam było, ale od kiedy cudze mieszkanie własnościowe (i co z tego, że ma z kimś dzieci, tym większe ma przecież zobowiązania) przesądza o czyjejś zasobności?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 14 razy 8

  W środę po południu pan dobrowolnie się spakował i opuścił mieszkanie.
  Wziął szczoteczkę do zębów i wyszedł z mieszkania.Takie ludzkie historie można czytać tylko tutaj....

 • pczar

  Oceniono 5 razy 5

  ... chora ochrona danych osobowych! Tak samo jak immunitety rozdane prawie wszystkim grupom spolecznym aby sie dowartosciowaly. Bananowa republika.

 • Oceniono 7 razy 3

  Pan burmistrz ocenił że "stać go na mieszkanie bo znany". Dziwne kryteria. A może ten aktor dziaduje na teatralnej pensyjce, nie gra w reklamach, operach mydlanych i serialach, nie bryluje na ściankach. I dlatego jego miejsce ma być pod mostem? A mieszkania komunalne zostawić dla kwitnącego pisowskiego nepotyzmu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX