Zamiast do aresztu trafił do szpitala. Teraz dziękuje policjantom

Policjanci z wolskiej komendy poinformowali o nietypowym aresztowaniu. Podejrzany zamiast do aresztu trafił do szpitala. Teraz dziękuje funkcjonariuszom za uratowanie życia.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu kilku samochodów na jednym z osiedli. Udali się na miejsce i dość szybko ustalili, że sprawcą może być 71-letni mężczyzna, którego zatrzymano.

Szybka interwencja

W trakcie czynności podejrzany powiedział funkcjonariuszom, że źle się czuje. Policjanci nie zbagatelizowali tej informacji. Zamiast na komendę odwieźli staruszka do szpitala.

Na miejscu okazało się, że ich instynkt nie zawiódł. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że mężczyzna miał poważne problemy zdrowotne, które mogły zagrozić nawet jego życiu. Dzięki interwencji policjantów zdrowiu i życiu mężczyzny nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. 

"Dziękuję"

Uratowany 71-latek jest niezwykle wdzięczny. Niedługo po całym zdarzeniu napisał list skierowany do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV mł. insp. Sławomira Trojanowskiego. Podziękował w nim interweniującym policjantom za uratowanie mu życia oraz za życzliwość, z którą spotkał się z ich strony.

- Dla policjantów nie ma znaczenia, czy osoba zatrzymana nie ma żadnego konfliktu z prawem. Jesteśmy zobowiązani do ratowania życia każdej osoby - mówi podkom. Marta Sulowska, rzecznik prasowy KRP IV.

Jakie są twoje doświadczenia z warszawskimi policjantami? Podziel się swoją historią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (18)
Wola. Zamiast do aresztu, trafił do szpitala. Teraz dziękuje policjantom
Zaloguj się
 • kac

  Oceniono 32 razy 18

  Czy coś wam się nie pomerdało, 71 letni staruszek ???!! Jak myślicie jak teraz czują się ludzie po 80tce, kim oni niby są, takie ożywione mimie, czy co ???!
  Do jasnej ch..., też kiedyś czas skopie Wam tyłki,
  jak macie szczęście i dożyjecie, to musicie barany tylko poczekać...

 • quinquedactylus

  Oceniono 36 razy 6

  Jesteśmy zobowiązani do ratowania życia każdej osoby - chyba że pod ręką mamy paralizator albo spieszymy obstawiać miesiączkę.

 • quinquedactylus

  Oceniono 28 razy 4

  Jesteśmy zobowiązani do ratowania życia każdej osoby - chyba że pod ręką mamy paralizator albo spieszymy obstawiać miesiączkę.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 14 razy 2

  "Jesteśmy zobowiązani do ratowania życia każdej osoby - mówi podkom."

  Igora Stachowiaka, 21-letniego Adriana G. z Poręby również?

 • gggogitek

  0

  71-letni staruszek. i 17 letni "dziennikarz" z Czerskiej.

 • popsuty2x

  Oceniono 4 razy 0

  Ha, ha, ha a mogli go paralizatorem torturować ;) jako wytypowanego na Osobowe Źródło Informacji POlicji.
  Dobra zmiana :)

 • Oceniono 3 razy -1

  Właściciele uszkodzonych samochodów wysłali list w którym dziekują staruszkowi za rozwałkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX