"Dlaczego warszawiakom narzucają nazwę ulicy, której nie chcą? Myślałem, że 'jedynie słuszne' czasy minęły" [LIST]

- Dlaczego warszawiakom narzucana jest nazwa ulicy, której nie chcą? Jak widać żyłem w naiwnym przekonaniu, że te "jedynie słuszne" czasy już minęły... - pisze do nas pan Cezary.

Drugim zasadnym pytaniem jest na pewno, dlaczego nadawać ulicy nazwę człowieka, który tak niewiele dla Warszawy zrobił? Jakie jego zasługi mamy tutaj honorować - wstrzymanie budowy parkingu podziemnego na pl. Wilsona?

Mam wielką prośbę do Ratusza, który reprezentuje wolę warszawiaków - nie zaśmiecajmy naszego pięknego miasta pomnikami albo nazwami ulic jakiś miernot. Chyba że taka będzie wola mieszkańców Warszawy, a to już bardzo łatwo sprawdzić w referendum.

***

Wojewoda mazowiecki zdecydował - aleja Armii Ludowej zmieni nazwę, będzie ulicą Lecha Kaczyńskiego. Tym samym zablokował decyzję Rady Warszawy, która chciała w tym miejscu Trasy Łazienkowskiej.

Czytaj więcej: Ulica Lecha Kaczyńskiego wraca. Wojewoda wstrzymał decyzję Rady Warszawy

Co wy myślicie o uhonorowaniu śp. Lecha Kaczyńskiego? Jaki jest wasz pogląd na temat dekomunizacji nazw w Warszawie? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (52)
"Dlaczego warszawiakom narzuca się nazwę ulicy, której nie chcą? Myślałem, że 'jedynie słuszne' czasy minęły" [LIST]
Zaloguj się
 • Andrzej J.

  Oceniono 67 razy 61

  Przecież wszyscy dobrze wiemy, że w tym PISowskim "parciu na pomniki" jest jeden główny cel: UKOIĆ SUMIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. On dobrze wie, że nakazał bratu w ostatniej rozmowie telefonicznej LĄDOWANIE ZA WSZELKĄ CENĘ ! Tego, że ta cena okaże się tak wysoka - nie przewidział. Jest całkiem prawdopodobne że Amerykanie mają tą rozmowę nagraną, ale jej nie ujawnią bo rozwiałaby ona wszelkie wątpliwości a tego amerykanie nie chcą (wszak wersja o RUSKIM przecież "zamachu" w Smoleńsku jest im bardzo na rękę!) U Jarosława K. działa zaś typowy SYNDROM WYPARCIA. Będzie więc z uporem maniaka lansował każdą bzdurną tezę, która jakkolwiek wyklucza jego pośrednie sprawstwo katastrofy smoleńskiej. Dla Macierewicza udowodnienie "zamachu" też jest cholernie na rękę bo po pierwsze: w jakimś stopniu tłumaczyłoby jego paniczną ucieczkę do Warszawy na wieść o katastrofie, po drugie może manipulować fanatycznym pisowskim elektoratem święcie wierzącym w zamach. Najgorsze jest to, że paranoja tych dwóch obłąkanych osobników rozlała się na wiele osób :( W normalnych warunkach GŁUPOTĘ ludzką można by po prostu zignorować, ale w Polsce dziś ta GŁUPOTA jest U WŁADZY i kompromituje nas na cały świat !!! To też wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa WEWNĘTRZNEGO Polski. NORMALNI Polacy mogą wreszcie już nie wytrzymać tych ewidentnych bredni o zamachu i związanych z tym kuriozalnych działań PISu. Puszczą im nerwy i w zestawieniu z agresją i zacietrzewieniem "sekty Smoleńskiej" DOJDZIE DO WOJNY DOMOWEJ !! Nie od dziś wiadomo, że lansowanie ewidentnych bredni może nawet STOIKA wyprowadzić z równowagi :( Przecież wiadomo, że nie chodzi tu o żadną "prawdę" tylko przeforsowanie za wszelką cenę pasującej "sPISkowcom smoleńskim" wersji o zamachu ! Przecież nawet gdyby dziś sztab najlepszych na świecie zachodnich ekspertów wspieranych najnowszą techniką, stwierdził po śledztwie że to był rzeczywiście tylko WYPADEK , to smoleńscy paranoicy okrzyknęliby to "międzynarodowym spiskiem przeciwko "prawdzie smoleńskiej" ;)) Ich już nikt i nic nie przekona że "CZARNE JEST CZARNE, A BIAŁE JEST BIAŁE !" (które to sławne motto PISu już lata temu przekazał im prezes Jarosław ;) Jak widać PISowcy kurczowo i konsekwentnie trzymają się tej "świętej" zasady ;)

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 63 razy 53

  Żądamy dekaczyzacji!

 • marti-32

  Oceniono 48 razy 44

  Szczerze mówiąc, zanim nie zaczęli mówić o tej całej dekomunizacji kilka lat temu, to nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to Al. Armii Ludowej. ci też za Polskę walczyli, większość z nich, to byli zwykli żołnierze, którzy do ojczyzny z Łagrów wrócić chcieli. Narzucanie na siłę swojej jedynej racji, to zgadzam się autorem listu

 • mijag

  Oceniono 47 razy 39

  A w całej tej politycznej kłótni i bredni ludzie już zapomnieli o zwykłych szeregowych żołnierzach Armii Ludowej, którzy walczyli i ginęli po prosty za wolność i niepodległość Ojczyzny, za wolność i niepodległość ich ukochanej POLSKI. Oni są tak samo bohaterami jak ci co walczyli pod szyldem Armii Krajowej, czy innych organizacji bojowych okresu II wojny światowej. Ci bohaterowie nie patrzyli, czy organizacją kieruje komunista, niekomunista czy inny .... oni po prostu szli walczyć za ojczyne.
  I może właśnie dla uczczenia pamięci tych tysięcy zwykłych bohaterów co walczyli lub zginęli za Polskę nazwa tej ulicy powinna zostać "Armii Ludowej"

 • cezaryk

  Oceniono 39 razy 37

  Będą się walić te pomniki Lenina... oj będą.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 31 razy 29

  przy pomocy Dziwisza zasmrodzili Kraków, teraz mają zamiar zasmrodzić całą Polskę

 • czemrok

  Oceniono 31 razy 27

  W Warszawie jest Trasa Łazienkowska. Z wieśniakami z pis możemy dyskutować o nadmiarze gnojówki na salonach Europy i Polski

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 27 razy 23

  I to jest wlasnie zaklamywanie historii ..................... jeszcze kilka lat a okaze sie ze Armia Ludowa i Armia Czerwona nie istnialy a Polske od "niemcow" wyzwolila Armia Krajowa do spolki z wojskami NATO.
  A Warszawe i cala Polske ze zniszczen wojennych nie odbudowano w czasach rzadow tzw. komunistow ale dzieki staraniom "rzadu na uchodzictwie".
  Maja problem z palacem kultury .................... jaki to problem przeciez wystarczy oc "jutra" uznac ze ten "palac" wybudowali nam amerykanie i bedzie po sprawie.

 • 174pit

  Oceniono 22 razy 22

  "Myślałem, że 'jedynie słuszne' czasy minęły".
  Owszem. Minęły. I wróciły.
  Ale gdy miną ponownie, ciekawe, która ulica zostanie pierwsza poddana depisizacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX