Porwali, a potem dręczyli swoją ofiarę w lesie pod Warszawą. 17 lat zajęło policji znalezienie sprawców

Wciągnęli mężczyznę do samochodu, zadali mu cios nożem, a następnie wywieźli go do lasu. Policjanci ze stołecznego Archiwum X po 17 latach odnaleźli napastników.

Policjanci ze stołecznego Archiwum X od 2001 roku prowadzili sprawę uprowadzenia mężczyzny i znęcania się nad nim w lesie pod Warszawą. Dopiero po kilkunastu latach udało im się zatrzymać sprawców.

Zatrzymano dwóch mężczyzn

To ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły im dotrzeć do nieznanych do tej pory świadków. Ich zeznania sprawiły, że po latach udało się ustalić osoby odpowiedzialne za uprowadzenie.

Podejrzanych zatrzymali w mieszkaniach policjanci wydziału terroru kryminalnego przy współpracy antyterrorystów. W Warszawie schwytano 40-letniego Roberta P., natomiast w jednej z podwarszawskich miejscowości 46-letniego Pawła N.

Mieli związek z przestępstwami z lat 90.?

Mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogli mieć związek z innymi przestępstwami, do jakich doszło pod koniec lat 90-tych i po roku 2000 w Warszawie i okolicach.

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Napisz do nas lub wyślij nam zdjęcia: metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (26)
Porwali, a potem dręczyli swoją ofiarę w lesie pod Warszawą. 17 lat zajęło policji znalezienie sprawców
Zaloguj się
 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 42 razy 20

  Brawo policyjne Archiwum X, chyba jedna z ostatnich jednostek w której pracują prawdziwi policjanci a nie zomowcy Błaszczaka.

 • kocurxtr

  Oceniono 11 razy 9

  a nie dalo się zastrzelić przy stawianiu oporu ?

  całe społeczeństwo by zyskało.. atak ? będziemy łożyć na utrzymani sqrwysynów, których zycie nie warte jest splunięcia ...

 • 8gawiedz8

  Oceniono 18 razy 6

  Archiwum X, to nie wynalazek PiS. Ono tylko zapisuje na swoje konto ich sukcesy. Tak jak wszystko inne, łącze z odbudową Polski, co była w ruinie.

 • state77

  Oceniono 11 razy 1

  Polacy? katolicy, ochrzczeni, po pierwszej komunii, bierzmowani? Wyznanie kryminalistów też powinno być podawane. Co mi po tym, że napiszą Robert P. czy Paweł N. Jakże inaczej brzmiałaby wiadomość: Dwóch katolików zatrzymanych za morderstwo.

 • maxstirner

  Oceniono 5 razy -1

  Czyste przechwałki, zawsze może sie trafić ktoś kto wsype, a poza tym DNA ułatwia sprawę czego 17 lat temu w zasadzie nie było, no i na pewno porywacze mieli wtedy mniejszą swiadomość tej techniki, jest w zasadzie naturalne, że raz na jakiś czas taka sprawa jest rozwiązywana. Żadne cuda

 • hataran

  Oceniono 18 razy -6

  Gdyby u władzy nadal była mafia PO PSL to sprawa dalej byłaby nie rozwiązana.

 • wu-du

  Oceniono 65 razy -13

  PiS zaczął rządzić i nagle sprawy z przed kilkunastu lat są wyjaśniane. Brawo! Wreszcie coś konkretnego z przestępcami się dzieje. Lista pedofilów - Brawo! Przeciętny obywatel ma wiedzieć czy nie mieszka obok pedofila. Więzienie nie sprawia wyleczenie się z tego zboczenia. Tak się chroni obywateli ostrzegając ich. To są konkretne działania, a nie jakieś popiardywanie. Daleki jestem poglądowo od PiSu , ale w sferze sprawiedliwości robią dużo i dlatego tym razem mają mój głos. Robić swoje i nie przejmować się zboczeńcami i szczekaniem piesków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX