Przyjechał wyczyścić Agnieszce akwarium, wyszedł z jej zwłokami w walizce. Wrócił jeszcze, by nakarmić psa

Jakub K. zabił 36-latkę, której sprzątał akwarium, dusząc ją rękami i paskiem od torby oraz uderzając pałką w głowę. Nie są znane motywy mężczyzny - sąd utajnił przebieg rozprawy. Wiadomo jednak, że kobieta była prostytutką.

W czwartek rozpoczął się proces Jakuba K. Jak pisze tvnwarszawa.pl, 28-latek oskarżony jest o morderstwo, którego miał dopuścić się w listopadzie 2016 r. Ofiara to 36-letnia Agnieszka, mężczyzna miał jej jedynie wyczyścić akwarium. Ale kobieta zajmowała się też prostytucją, w sprawie jest więcej tajemnic.

28-letni Jakub K. prowadził sklep zoologiczny, tam poznał Agnieszkę, która przyszła kupić rybki. W jej domu w Konstancinie-Jeziornie bywał, by sprzątać akwarium. Feralnego 7 listopada 2016 r. również po to tam przyjechał, wtedy jednak doszło do kłótni, po której mężczyzna miał zabić.

Zacisnął na szyi pasek od torby

Mężczyzna był u Agnieszki wczesnym popołudniem. Wyszedł, kiedy ta miała przyjąć klienta. Wrócił, bo zapomniał narzędzi, wtedy mieli się pokłócić.

Sprzeczka, jak pisze tvnwarszawa.pl, przerodziła się w szamotaninę. Jakub K. miał swoją ofiarę przetrzymywać z ręce i dusić. Potem uderzał drewnianą pałką głowę, a gdy straciła przytomność, zacisnął jej na szyi pasek od torby turystycznej i ciągnął ciało po podłodze.

Na lawecie z ciałem w walizce

W środku nocy zwłoki wepchnął do walizki. Ukradł też kartę płatniczą, dowody osobisty i rejestracyjny i karty lojalnościowe do drogerii. Miał problemy z odjazdem z miejsca zbrodni, nie było ochroniarza, który mógłby go wypuścić ze strzeżonego osiedla. Próbował wydostać się autem ofiary, wtedy zjawił się ochroniarz, który zorientował się, że to samochód 36-latki.

Jakub K. wrócił więc do swojego auta, ale akumulator odmówił mu posłuszeństwa. Popchnąć samochód pomógł sam ochroniarz. Po kilkunastu kilometrach znów doszło do awarii i do domu pod Grójcem mężczyzna wrócił na lawecie.

Walizkę z ciałem Jakub K. ukrył w swoim garażu, dwa dni po morderstwie wrócił jeszcze do Konstancina-Jeziorny, by nakarmić psa ofiary. Policja tymczasem otrzymała zgłoszenie o zaginięciu kobiety. Sprawcę zatrzymano już kilka dni później w Świnoujściu, gdy wrócił promem ze Szwecji. Popłynął tam, by kupić rybki. Mężczyzna miał przy sobie dokumenty i telefony komórkowe ofiary.

Utajniony przebieg rozprawy

Sprawa ma jednak jeszcze inny wątek. Agnieszka miała bowiem utrzymywać się z prostytucji. Jednak sąd zdecydował się utajnić przebieg rozprawy. M.in. ze względu na to, że podczas wyjaśnień mężczyzna miał opowiadać o intymnych szczegółach ze swojego życia. Oraz dlatego że oskarżycielem posiłkowym jest ojciec zamordowanej, który nie chce ujawnienia detali z życia córki, trudniącej się nierządem.

Dlatego też nie poznamy raczej motywów zabójstwa, choć wiadomo, że Jakub K. przyznał się już do winy. Za zabójstwo, kradzież i bezprawne przewożenie dokumentów grozi mu dożywocie.

Więcej o:
Komentarze (66)
Przyjechał wyczyścić Agnieszce akwarium, wyszedł z jej zwłokami w walizce. Wrócił jeszcze, by nakarmić psa
Zaloguj się
 • pamejudd

  Oceniono 97 razy 83

  Dobra, a jakie znaczenie dla tej sprawy ma sposób, w jaki ofiara zarabiała na życie?

  I tak lepiej, że zarabiała ciałem, niż miałaby kosić hajs na bezprzetargowym dostarczaniu volkswagenów policji...

 • calmy

  Oceniono 48 razy 44

  Posiadanie akwarium wiąże się z poważnym ryzykiem,
  A tak nawiasem: temat jak z filmu braci Cohen.

 • mliwoch

  Oceniono 41 razy 35

  prostytucja to uczciwy zawód, szczególnie w porównaniu do choćby takich posłów partii rządzącej

 • mozart-47

  Oceniono 30 razy 28

  Wypuście go jeszcze na trochę. Niech pójdzie wyczyścić kuwetę kaczyńskiemu.

 • cycoowka

  Oceniono 16 razy 16

  gad akwarysta

 • Marek Tropiciel

  Oceniono 15 razy 13

  ja tam jestem za kara śmierci dla takich,jeżeli ktoś potrafi pozbawić kogoś życia, zasługuje tylko na to samo

 • anka.pano

  Oceniono 14 razy 10

  Pewnie miał małego penisa a z takim to nawet prostytutka nie pomoże. Tacy faceci są najbardziej sfrustrowani. Szczególnie jeśli mając małego penisa jednocześnie mają kasę, są wysocy wysportowani ale jeden kompleks niszczy życie... Urzekło mnie że ukradł jej kartę zniżkową do znanej drogerii :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX