Obok dzwonu Wacław przy Pałacu Prezydenckim stanął drugi dzwon. Tym razem nielegalnie

Na początku stycznia w okolicach Pałacu Prezydenckiego stanął dzwon Wacław IV upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Teraz ma już towarzystwo w postaci dzwonu Maria. O ile ten pierwszy stanął legalnie, drugi już nie.

Na skwerze przed kościołem wizytek stoją już dwa dzwony - informuje serwis tvnwarszawa.pl. Pierwszy dzwon stanął 2 stycznia i upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, drugi prawdopodobnie 8 stycznia i upamiętnia m.in. ofiary Katynia.

O ile pierwszy został umieszczony w okolicach Pałacu Prezydenckiego legalnie - do Zarządu Dróg Miejskich wpłynął wniosek o zajęcie pasa drogi, wniosek w sprawie drugiego już nie wpłynął.

Wezwiemy do usunięcia obiektu

Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka mówi, że nikt nie zgłaszał się z pismem o zezwolenie na umieszczenie drugiego dzwonu. - Służby sprawdzą, czy obiekt został umieszczony nielegalnie, kto jest jego właścicielem oraz wezwiemy go do usunięcia obiektu. Dokonają również pomiaru powierzchni, jaką zajmuje dzwon, by nałożyć odpowiednią karę w wysokości dziesięciokrotności stawki podstawowej - informuje Gałecka.

Na pierwszy dzwon wydana jest zgoda do 15 stycznia. Jak dodaje Gałecka, nie wpłynął na razie do ZDM żadne wniosek o przedłużenie.

Dzwon Wacław został umieszczony przez Ruch Obrony Praworządności, na razie pozostaje tajemnicą, kto usadowił przy nim dzwon Maria.

Dzwon bez serca, serce drugiego - zablokowane

Dzwon Wacław IV został umieszczony na metalowej konstrukcji otoczonej biało-czerwoną taśmą. Nie posiada serca. Wymienione na nim zostały nazwiska prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Drugi dzwon ma serce, lecz zablokowane. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, zawieszono go na drewnianym stelażu, nieco estetyczniejszym od sąsiedniej konstrukcji owiniętej biało-czerwonymi taśmami.

Co sądzisz o takich instalacjach na Krakowskim Przedmieściu? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (50)
Obok dzwonu Wacław przy Pałacu Prezydenckim stanął drugi dzwon. Tym razem nielegalnie
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 33 razy 33

  są cymbały, to muszą być też dzwony

 • siwywaldi

  Oceniono 33 razy 33

  Stanęły i idę o zakład, że NIKT z urzędników pani Hani ich nie ruszy, podobnie jak kamienia z podobizną Adama Słodowego udającego Lecha Kaczyńskiego, ustawionego nielegalnie przez radnego Melaka pod samymi oknami gabinetu HGW. :-)

  Cała nadzieja pozostaje w złomiarzach, że "zaopiekują się" tymi dzwonami, podobnie jak to zrobili parę lat temu z "Dzwonem Hiroszimy", ustawionym przy ul. Bukowińskiej. Tylko czy tak jak wówczas policja równie szybko umorzy śledztwo? :-)

 • dj.80

  Oceniono 30 razy 30

  To pokazuje, w jakim państwie żyjemy.
  Teraz będą szukać właściciela.
  Przecież to coś powinno się wrzucić ciężarówkę i na najbliższy skup złomu. Proste i szybkie.

 • anna_pot

  Oceniono 23 razy 23

  jeśli miasto będzie sobie z dzwonem radzić równie skutecznie jak z samolotem-knajpą to chyba sama postawie dla jaj kolejny dzwon upamiętniający hołd pruski

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 24 razy 22

  Obok dzwonu stoi dzwon
  A przy tym dzwonie jeszcze jeden dzwon
  A przy tym dzwonie jeszcze jeden dzwon...

 • wagadudu

  Oceniono 19 razy 19

  I tak większego dzwona niż ten w pałacu to nie ma.

 • gosiek55

  Oceniono 14 razy 14

  gdzie są służby porządkowe??już dawno powinien być wywieziony i posprzątane,normalnie cyrk stawiają co chcą i jak chcą i gdzie chcą a miasto patrzy i nic z tym nie robi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX