Biura polityków PiS zaatakowane przez wandali. "Mam nadzieję, że zostaną ukarani"

Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi do biura posła Łukasza Schreibera oraz europosła Kosmy Złotowskiego z PiS. Wandale uszkodzili również zamki w biurze Pawła Lisieckiego i Zdzisława Krasnodębskiego.

Poseł PiS Łukasz Schreiber o ataku na swoje biuro w Nakle nad Notecią napisał na Twitterze w poniedziałek po południu. "Nowy rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji" - skomentował.

Do wpisu dołączył zdjęcia z pomalowanymi drzwiami do jego biura oraz biura europosła Kosmy Złotowskiego. Znalazł się na nich napis: "Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was!".

Do incydentu doszło także w biurze posła Pawła Lisieckiego oraz europosła prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Zamki do drzwi zostały zaklejone nieznaną substancją.

"Trzeba było je wywiercić" - napisał na Twitterze Karol Szyszko, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Praga-Północ w Warszawie. "Mam nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani" - dodał.

Atak na biuro poselskie Beaty Kempy

Przypomnijmy, kilka tygodni temu doszło również do ataku na biuro poselskie Beaty Kempy z Solidarnej Polski. W stronę drzwi budynku rzucono pojemnik z łatwopalną cieczą, w wyniku czego doszło do niewielkiego pożaru. Na elewacji pozostawiono też niezrozumiałą wiadomość.

Sprawcą okazał się Sebastian K., który będzie odpowiadał czyn o charakterze terrorystycznym, a nie zniszczenie mienia. Tak zdecydowała Prokuratura Krajowa. 40-latkowi grozi maksymalnie 15 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna miał powiedzieć śledczym, że działał z pobudek politycznych, bo jest "przeciwnikiem obecnej koalicji rządzącej". Swoim zachowaniem - jak tłumaczył - chciał wpłynąć na decyzje PiS dotyczące zmian w sądownictwie oraz prawie wyborczym.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wandale zniszczyli biura polityków PiS
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 28 razy 24

  nie popieram ,ale rozumiem

 • boczny_obserwator

  Oceniono 21 razy 17

  Chciałoby się przytoczyć słowa posłanki Mazurek po skopaniu na ulicy ludzi KODu przez bojowców ONRu: "Nie popieramy, ale rozumiemy tych chłopców". Ale nie bądźmy tacy jak ONI.

 • janjan101

  Oceniono 18 razy 16

  Przecież to tylko młodzież się głupio zabawia, co nie brunatna, a to nie wolno, bo to nie młodzież to wandale.

 • moskwa80

  Oceniono 12 razy 12

  same wybitne postacie z pis te nazwiskano pierwszy szereg, czy ostatni? do podnoszenia łapy i wciskania przycisku dla jarka.

 • loneman

  Oceniono 11 razy 11

  Polska nie podda sie kaczyzmowi, tak trzymac!!!

 • cah50

  Oceniono 8 razy 8

  Naród was kocha pisdzie..e !!!

 • junk92508

  Oceniono 9 razy 7

  Też mam nadzieję że politycy PiS zostaną ukarani.

  To oni wprowadzili ten styl do polskiej polityki masowo sponsorując i zachęcając do niszczenia plakatów wyborczych obecnej opozcyji dwa lata temu.

 • magbyt1

  Oceniono 6 razy 6

  ja też mam nadzieję, że posłowie PIS zostaną ukarani :)

 • zosima

  Oceniono 7 razy 5

  "Ale nie tylko satyrą i piosenką, nie tylko żartem walczyła ludność z okupantem."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX