Zadał swojej dziewczynie 30 ciosów nożem. Spodziewali się najwyższej kary, sąd zdecydował inaczej

15 lat spędzi w więzieniu 43-letni Artur P., który zabił swoją 23-letnią partnerkę. Zadał jej 30 ciosów nożem. Sąd uznał, że w chwili popełnienia zbrodni miał ograniczoną poczytalność.

W piątek, jak podaje tvnwarszawa.pl, sąd wydał wyrok w sprawie zabójstwa sprzed dwóch lat. Wtedy to, w domu przy Lisiej na Targówku, 43-letni Artur P. zadał 30 ciosów nożem swojej 23-letniej partnerce.

Ciało martwej kobiety znalazła właścicielka domu. Policja szybko wytypowała sprawcę. Artur P. próbował się ukrywać, ale po trzech tygodniach został złapany. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Był już wcześniej karany za gwałt i znęcanie się nad bliską osobą.

Niepoczytalny

Sędziowie nie skazali Artura P. na dożywocie, czego domagała się prokuratura, gdyż uznali, że mężczyzna działał w stanie "znacznie ograniczonej poczytalności". 

Wyrok jaki zapadł w sądzie to 15 lat więzienia. Prokuratura nie ujawniła, jaki mógł być motyw zbrodni na 23-latce.

Więcej o:
Komentarze (54)
Zadał swojej dziewczynie 30 ciosów nożem. Sąd wydał wyrok w sprawie Artura P.
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 34

  I mimo ograniczonej poczytalności skutecznie się ukrywał aż trzy tygodnie..Zdolna bestia szybko się zregenerował.

 • tenare

  Oceniono 34 razy 26

  Zaraz po niepoczytalności w trakcie zadawania 30 ciosów nożem, odzyskał nagle poczytalność, zrozumiał swój czyn i ... ukrył się na 3 tygodnie przed organami ścigania.

  Podajcie nazwisko biegłego sądowego, który wydał orzeczenie, na podstawie którego sąd orzekł winę i karę dla mordercy. Przedstawimy go Dudzie do odznaczenia państwowego.

 • kyosunim

  Oceniono 25 razy 23

  Dostał wcześniej jakąś karę za gwałt i znęcanie się nad bliską osobą? Gdzie będzie odsiadywał karę? Można by wysłać pocztówki współwięźniom.

 • sir.fred

  Oceniono 24 razy 22

  Kulson, jakie znaczenie ma ograniczona poczytalność, jeśli koleś już był skazany za gwałt? Wypuszczą go za parę lat i znowu kogoś skrzywdzi. Jestem za karą śmierci dla morderców, a już na pewno dla takich recydywistów. Reedukacja nie działa. I nie ma sensu.

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 20

  niepoczytalny zamordował i przez trzy tygodnie policja nie potrafiła go znaleźć?

  czy może zaraz po morderstwie spoczytalniał, panie sędzio?

 • Pawel Kiedrowski

  Oceniono 19 razy 13

  Polska to chyba najniebezpieczniejszy kraj w europie tu 30 ciosow tam 118 dzieci rzucaja krolikami, na ulicy dostaniesz za byle co tragedia co sie tutaj dzieje.ostatnio tez duzo dzieci jest mordowanych pamietam przypadek zabitego dziecka rzuconego o drzwi bo facet przegrywał w gre konputerowa,dwie nastolatki uduszone kolo koronowa w rzece dla zabawy tak mozna wymieniac i wymieniac straszne co z tym krajem sie dzieje niedawno gosciu dostal 25 lat za zabicie dwoch kobiet zamiast dozywocia bo chce założyć rodzinę

 • raddy

  Oceniono 16 razy 10

  Warto byłoby się najpierw zapoznać z uzasadnieniem wyroku. Podejrzewam, że sąd oparł się na opinii biegłego/biegłych. Chciałbym wiedzieć, jakie przesłanki wskazane w opinii skłoniły sąd do przyjęcia tezy o tymczasowym ograniczeniu poczytalności sprawcy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX