Gronkiewicz-Waltz odpowiada ws. Noakowskiego 16: Pan Jaki ma określony cel. Chce zostać prezydentem

Zdaniem prezydent Warszawy, przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej ma na celu "wyłączyć ją z życia publicznego". Jak podkreśla, decyzję ws. zwrotu kamienicy przy Noakowskiego 16 wydali urzędnicy Lecha Kaczyńskiego.

W piątek w południe komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wydała decyzję ws. kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Kilkunastu beneficjentów decyzji zwrotowej ma teraz oddać miastu ponad 15 mln zł. Wśród nich są mąż i córka Hanny Gronkiewicz-Waltz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja ws. kamienicy Waltzów. "Decyzje prezydent wydane z naruszeniem prawa". Mają oddać miastu 15 mln

Po 14 do decyzji komisji odniosła się sama prezydent Warszawy. - Pan Jaki ma określony cel: zostać prezydentem Warszawy - mówiła podczas zwołanej konferencji prasowej. - Szczerze przyznał, że chce mnie wyłączyć z życia publicznego. Chce się bezkarnie bawić w państwo. Uważa, że państwo to on! - dodała.

"Boją się?"

Kamienica miała być zreprywatyzowana z naruszeniem prawa - orzekła w piątek komisja. Jak mówił jej przewodniczący, Patryk Jaki, komisja zdecydowała też o nałożeniu na beneficjentów obowiązku zwrotu równowartości nienależnego świadczenia. Mają oddać kasie miasta łącznie dokładnie 15 375 259 zł.

- Dlaczego komisja nie przesłuchała żadnego z byłych burmistrzów dzielnic? Co, boją się? - pytała Gronkiewicz-Waltz. Burmistrzami w czasie decyzji o zwrocie kamienicy byli m.in. Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Jarosław Zieliński. - Jedynym z przesłuchanych kilkunastu spadkobierców był mój mąż - mówiła.

- Jak można wytłumaczyć fakt, że komisja nie przesłuchała żadnego z byłych burmistrzów, którzy notabene są teraz prominentnymi działaczami PiS? Jak można wytłumaczyć fakt, że żaden urzędnik, który tę decyzję przygotował i podpisał, nie został przesłuchany? - pytała prezydent.

"Nieudolna próba wybielenia urzędników Kaczyńskiego"

Polityk podkreślała, że decyzja o zwrocie budynku została podjęta za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. - To co dzisiaj usłyszeliśmy z ust członków komisji, tych pisowskich, to nieudolna próba wybielenia urzędników Kaczyńskiego. Żaden z nich nie został przesłuchany, jest to zatem typowa dla PiS próba odwrócenia kota ogonem - podkreślała.

Jak czytamy w oświadczeniu, słowa komisji to zdaniem ratusza "nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego, z których żaden nie został przesłuchany". Prezydent zarzuca Sasinowi czy Mariuszowi Kamińskiemu, że w 2007 r. dostali od lokatorów pisma, ale nie podjęli żadnych działań.

Pytania bez odpowiedzi

Akta sprawy miały krążyć między Samorządowym Kolegium Odwoławczym, Wojewódzkim Sądem Administracyjnym a Naczelnym Sądem Administracyjnym. W 2010 r. prokuratura miała zgłosić sprzeciw w sprawie, ale SKO nie uchyliło decyzji reprywatyzacyjnej. 

Jak dodała Gronkiewicz-Waltz, nie miała żadnej wiedzy na temat nieprawidłowości. - Poza informacjami, które pojawiały się w mediach - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Po odczytaniu oświadczenia prezydent wyszła z pomieszczenia. Nie było czasu na dla mediów,  - Czy pani się odwoła do sądu, pani prezydent? - dało się słyszeć jeszcze pytanie. Pozostało bez odpowiedzi.

Więcej o:
Komentarze (173)
Gronkiewicz-Waltz odpowiada ws. Noakowskiego 16: Pan Jaki ma określony cel. Chce zostać prezydentem
Zaloguj się
 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 119 razy 87

  Dlaczego w komunikatach w Polskim Radiu nie podają nazwiska prezydenta Warszawy, który wydał bezprawną decyzję?

 • munaciello

  Oceniono 108 razy 84

  Jeśli rzeczywiście Waltzowie mieli świadomość, że działają w złej wierze i wystąpili o zwrot nienależącej się im kamienicy powinni zostać ukarani.
  Jednak ukarani powinni zostać również urzędnicy podlegli Lechowi Kaczyńskiemu, którzy wydali decyzję o zwrocie!
  Jeśli zaś PiS-owska komisja nawet nie raczy przesłuchać tychże urzędników, to już jest jawna kpina i pogwałcenie zasad praworządnego państwa.

 • gangaseiro

  Oceniono 117 razy 71

  HGW sama swojej rodzinie kamienicy nie przyznala.Podpis pod decyzja zlozyl Lech Kaczynski-prezydent miasta.Moga HGW w dupe pocalowac...

 • ironic77

  Oceniono 72 razy 54

  Prawo i Sprawiedliwość - ale nie dla swoich... (albo wg. swoich standardów)

 • giorgos

  Oceniono 88 razy 48

  Bolszewicka decyzja komisji - podjęta z rażącym naruszeniem zasad uczciwości i prawa. O takich rzeczach powinien decydować niezależny sąd.

 • agnrodis

  Oceniono 55 razy 43

  A moze by tak sprawdzic w jaki sposob rodzina Kaczynskich dostala na wlasnosc przedwojenna wille na Zoliborzu, w czasach kiedy ludzie nie byli w stanie dostac mieszkania w bloku???? Moze za zaslugi tatusia Kaczynskiego dla UB? Za kapowanie na uczestnikow Powstania Warszawskiego? Jakim cudem Kaczynscy znalezli sie w WILLI w najlepszej dzielnicy Warszawy???

 • marymania

  Oceniono 57 razy 39

  Patrz, durny suwerenie, jak teraz będą wyglądać sądy i sprawiedliwość w Polsce. Będzie się przesłuchiwać świadków tylko jednej strony i zazwyczaj będzie to oskarżenie. Świadków obrony się pominie. Takie będzie teraz kacze prawo.

 • piss.off

  Oceniono 47 razy 37

  czyli prezydent lech kaczynski wydal bezprawną decyzję?

 • Non Parol

  Oceniono 45 razy 35

  Panie Jaki, proszę już zacząć się orientować u mądrych ludzi co robić gdy ostatecznie z kretesem przegra się dużą majątkową sprawę gdyż taki jej rezultat jest więcej niż pewny. Odpowiedzialność polityczna z pewnością nie wystarczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX