Jest nowy sondaż w sprawie poparcia Gronkiewicz-Waltz. Wynik zaskakuje

Komisja reprywatyzacyjna bez wątpienia nadszarpnęła wizerunek prezydent Warszawy. W czerwcu odnotowano najgorszą ocenę w historii jej rządów. Wynik nowego badania jest jednak zaskakujący.

Barometr warszawski przeprowadził kolejne badanie sprawdzające zadowolenie warszawiaków z życia w stolicy. Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie 2017 roku. Pytania zadano grupie 1100 osób w wieku od 15 lat wzwyż. 

Gronkiewicz-Waltz 

Jedno z pytań dotyczyło ogólnej oceny działań władz Warszawy. Okazuje się, że aż 74 proc. z ankietowanych dobrze ocenia obecnie działania władz miasta. Tylko 23 proc. jest z nich niezadowolona. 

To znacznie lepszy wynik niż ten, który pokazało badanie przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej - w czerwcu 2017 roku. Latem warszawiacy oceniali rządy prezydent o wiele gorzej. Pozytywnie oceniło ją 59 proc., negatywnie - 37.

Czerwcowe wyniki były najgorszymi za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz Prawdopodobnie ma to związek z tym, że rozpoczęły się wtedy działania komisji weryfikacyjnej, zajmującej się nieprawidłowościami związanymi z reprywatyzacją w Warszawie. 

Bez wątpienia nadszarpnęło to wizerunek prezydent Warszawy. Jeszcze w styczniu zeszłego roku cieszyła się 74-procentowym poparciem mieszkańców stolicy. Uznali ją wtedy "za dobrego gospodarza miasta". Kilka miesięcy później - w listopadzie 2016 - na to samo pytanie tylko 53 proc. odpowiedziało twierdząco. 

- Myślę, że ten spadek, który odnotowano z zeszłym roku, był wynikiem emocji związanych z reprywatyzacją. Teraz warszawiacy wiedzą o tej sprawie więcej i więcej rozumieją. To, co wcześniej oceniane było na gorąco, teraz zostało przeanalizowane. Stąd poprawa - tłumaczy Agnieszka Kłąb, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta. 

Dodaje, że sondaż udowadnia również, że dla mieszkańców Warszawy ważniejsze niż afery są inne kwestie - bezpieczeństwo, komunikacja, edukacja czy porządek w mieście.

Ogólna poprawa

Poprawiła się nie tylko ocena prezydent Warszawy. W innych pytaniach zadawanych przez Barometr Warszawski również odnotowano wzrosty. 

Warszawiacy uważają m.in., że miasto realizuje potrzeby mieszkańców (61 proc. w czerwcu, 77 proc. w listopadzie), dotrzymują zobowiązań (60 proc. w czerwcu, 74 proc. w listopadzie) oraz mają dobry program rozwoju miasta (60 proc. w czerwcu, 78 proc. w listopadzie). 

Znaczna większość pozytywnie ocenia także bezpieczeństwo, funkcjonowanie komunikacji, czystość, stan zieleni w Warszawie. Każdy z tych obszarów został oceniony pozytywnie przez ponad 80 proc. ankietowanych.

- To dowód na to, że kierunek zmian, który obraliśmy, jest dobry. Sprawna budowa metra, otwieranie kolejnych przedszkoli i żłobków, wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla uczniów podstawówek i gimnazjów - warszawiacy to wszystko zauważają i widzą, że ich miasto zmienia się na lepsze - dodaje Agnieszka Kłąb z UM. 

A Ty jak oceniasz rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

embed

Komisja ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Więcej o:
Komentarze (404)
Barometr Warszawski listopad 2017. Ocena Gronkiewicz-Waltz
Zaloguj się
 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 774 razy 298

  głosowałem i popierałem HGW w przeszłości i teraz zrobiłbym to samo.
  Bezsprzecznie, najlepszy gospodarz/gospodyni stolicy.

 • def11

  Oceniono 359 razy 199

  Bo rządzenie Warszawą to nie tylko "niesławna" reprywatyzacja ale przede wszystkim tysiące istotnych dla mieszkańców spraw i projektów, a generalnie warszawiacy to nie "lud ciemny" i na pisowską propagandę odporny, co wróży jak wróży pisowskiemu kandydatowi na prezydenta :)

  p.s.
  to mówiłem ja, krakus :)

 • m.marle

  Oceniono 319 razy 189

  Warszawa się rozwija, żyje się w niej coraz wygodniej. Pani Gronkiewicz-Waltz jest dobrym prezydentem naszego miasta, lepszym niż którykolwiek z jej poprzedników na tym stanowisku. A zwłaszcza niż p. Lech Kaczyński, który był skandalicznie nieudolny.

 • swientyjacenty

  Oceniono 280 razy 170

  Tak to jest, że najgorszy prezydent Warszawy ma już swoją ulicę, najlepszy - jest ciągany na przesłuchania. No a jeśli zrobił coś wbrew prawu, to należy złożyć wniosek do prokuratury i przeprowadzić sądowy proces. To jedyna droga dowiedzenia, czy ktoś popełnił czy nie przestępstwo. Ale tu raczej chodź o to, żeby do wyborów gonić króliczka.

 • T. S.

  Oceniono 294 razy 166

  Mieszkam w mieście rządzonym przez PiS (Siedlce) I tylko mogę pozazdrościć stolicy takiej pani prezydent. Rządy PiS-u to klerykalny obciach!

 • nicpon007

  Oceniono 327 razy 145

  Hania ma dużo za uszami, ale w sumie to najlepszy prezydent Warszawy jaki był.

 • jack_flash

  Oceniono 253 razy 137

  A mnie brakuje Lecha Kaczynskiego na tym stanowisku. Dlaczego - bo wtedy nie byloby przemarszu cyrku co miesiac, pomnikow smolenskich, ulic Kaczynskiego....
  Na powaznie - HGW jest spoko.

 • justas32

  Oceniono 228 razy 114

  HGW powinna startować w wyborach prezydenckich !!! Mój glos ma na pewno - i nie skompromituje Polski ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX