Skandal w warszawskiej policji. Policjantka ujawnia prawdę o rzekomym romansie z szefem

Kolejna policjantka z Warszawy złożyła zawiadomienie o molestowaniu i mobbingu przez swojego przełożonego. Sprawa wyszła na jaw zaledwie trzy tygodnie po podobnej seksaferze w komendzie stołecznej.

O sprawie poinformowali dziennikarze tvn24.pl. Z ich ustaleń wynika, że tym razem sprawa dotyczy wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Mobbing i molestowanie w wydziale dróg

Policjantka wydziału powiadomiła swoich przełożonych, że jest w pracy nękana i wykorzystywana seksualnie przez swojego szefa. 

Jak dowiedzieli się dziennikarze, większość współpracowników początkowo nie wzięła zarzutów na poważnie. Od jakiegoś czasu podejrzewali, że pracownicę i szefa łączy romans. Nie spodziewali się, że relacja jest jednostronna i policjantka czuje się wykorzystywana. 

Z policjantką kontaktował się psycholog

Dopiero po oficjalnym złożeniu zawiadomienia, sprawa zmieniła status. - Komendant Stołeczny Policji osobiście spotkał się z policjantką, której sprawa dotyczy. W kolejnym etapie odbyło się także spotkanie z udziałem Naczelnika Wydziału Kontroli KSP - powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KSP.

Wszystkie informacje zostały przekazane do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej oraz do prokuratury, a stosowne czynności są prowadzone także przez Wydział Kadr KSP.

- Z policjantką kontaktował się już psycholog z Wydziału Psychologów KSP - mówi Marczak. 

Rzecznik dodaje również, że przełożony, który został oskarżony o molestowanie i mobbing, zgodnie z decyzją Komendanta Stołecznego Policji został odwołany ze swojej funkcji. Obecnie pracuje w jednej z warszawskich komend rejonowych. 

Wierzchołek góry lodowej

Sprawa policjantki z wydziału ruchu drogowego to już kolejny przypadek zarzutów o molestowanie i mobbing. Wczoraj prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie molestowania i mobbingu w stołecznej komendzie.

Czytaj więcej: Seksafera w stołecznej komendzie. Policjantka molestowana? Prokuratura wszczęła śledztwo

Chodzi o wysoko postawionych funkcjonariuszy. Raport złożyła jedna z naczelniczek. Zawiadomieniem miał być objęty jeden z wicekomendantów, który, jak się do niedawna wydawało, był murowanym kandydatem na nowego szefa KSP po dymisji Rafała Kubickiego. 

Sprawa molestowania dotarła jednak do Biura Spraw Wewnętrznych, nominację wstrzymano i wybrano innego kandydata - gen. Pawła Dobrodzieja. Nowy szef KSP zwrócił się od razu do Komendanta Głównego Policji o odwołanie wszystkich swoich zastępców - w tym wymienionego w zawiadomieniu do BSW.

Już wtedy wyrokowano, że sprawa, o której poinformowano kilka tygodni temu, może być dopiero wierzchołkiem góry lodowej. 

Czy ktoś zachowuje się niezgodnie z prawem? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (64)
Molestowanie w policji. Wszyscy myśleli, że mają romans. Nagle policjantka ujawnia, że doszło do przestępstwa
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 57 razy 29

  Kobiety w służbach mundurowych SĄ gwałcone i molestowane. Najmniej zapewne w straży pożarnej, najwięcej w wojsku. W armii USA co piąta kobieta została ZGWALCONA. nie jakiś seksistowski żarcik, ani nawet klaps w tyłek, tylko po prostu GWAŁT. A teraz dodajmy te, co zostały "tylko" wymacane, albo wykorzystane po upiciu, albo wykorzystane po jakiejś manipulacji. I pamiętajmy że to jest najbardziej profesjonalna armia świata. W Polsce zapewne jest znacznie gorzej.

  Przypuszczam że KAŻDA, absolutnie każda atrakcyjna polka w wojskowym mundurze doświadczyła jakiejś formy seksualnej przemocy. Poza, rzecz jasna, córkami generałów i pułkowników.

  Niestety do mundurowych ciągnie takie właśnie ofiary przemocy domowej, dziewczyny z tzw "trudnych rodzin". Chcą sobie coś udowodnić. Trafiają z deszczu pod rynnę.

  Niech ktoś z łaski swojej wejdzie do wojska i policji i zbada sytuację kobiet tam. Na ile znam się na psychologii i coś tam w życiu zaobserwowałem. Zapewniam Was: to jest SZAMBO.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 44 razy 28

  Gliniarze czują się bezkarni ale co się dziwić skoro takie tuzy jak totalny Płaszczak i uzbecki kacyk Zieliński rządzą MSW

 • justas32

  Oceniono 31 razy 23

  Leppera załatwila sprawa obyczajowa. Mam nadzieję że podobnie załatwi Balbinę - chociaż ta już 25 lat temu zawisiła genitalia na gwoździu ...

 • ruter77

  Oceniono 25 razy 21

  Ciężkie jest życie Kusona!!!

 • tag1

  Oceniono 23 razy 19

  Błaszczak i ten od konfetti do natychmiastowej dymisji. Zrobili z policji bezkarnych sługusów pisuaru ,
  bezkarnych bandytów i seks molestowaczy.

 • jajek01

  Oceniono 26 razy 14

  Wiadomo, że w policji to pracuje sama patologia i goście o charakterach slużących....

 • tonz2

  Oceniono 22 razy 14

  Jedyny sposób to nominacja i kastracja. Molestowanie na zawsze wyeliminowane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX