Zatrzymano trzech ważnych warszawskich urzędników. Ziobro: Łapówki w wysokości 300 tys. zł

Prokuratura krajowa zatrzymała trzech urzędników miasta st. Warszawy w związku z dziką reprywatyzacją. CBA informuje, że przyjmowali przez lata łapówki w wysokości łącznie 300 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani zamieszani są w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Zatrzymania przeprowadzone zostały na wniosek prokuratury regionalnej we Wrocławiu.

Łapówki na łącznie 300 tys. zł.

Jak poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, urzędnicy przez wiele lat mieli przyjmować wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań. 

Głos w sprawie zatrzymań zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas konferencji ujawnił, że materiał dowodowy daje podstawę do postawienia zarzutów przyjęcia łapówki na łącznie 300 tysięcy złotych przez tych urzędników.

Jego zdaniem zatrzymania i stawiane zarzuty pokazują, jak wiele spraw było zamiatanych pod dywan z nadzieją, że nie będą wyświetlane. Podkreślił, że to dopoiero początek drogi. Ziobro zapewnił, że CBA dociera do kolejnych dokumentów. Ma w planie następne realizacje i zatrzymania.

Te zatrzymania oraz stawiane zarzuty - co nastąpi w najbliższym czasie - potwierdzają słuszność decyzji, jaką podjąłem wiele miesięcy temu o powołaniu zespołów oraz pokazują, jak wiele spraw było zamiatanych pod dywan i jak wiele przestępstw było ukrywanych z nadzieją, że nigdy nie zostaną wyświetlone, a osoby, które się ich dopuszczają nie poniosą odpowiedzialności karnej - dodał.

Przeszukane mieszkania

Rano śledczy podali, że przeszukiwane są mieszkania całej trójki. o kogo chodzi? 

Wśród urzędników są: Krzysztof R., kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy; Jacek W. - Główny Specjalista Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Kamil D. - Podinspektor Drugiego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy.

Jak informuje tvnwarszawa.pl w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu oraz jej podległych toczy się obecnie 35 śledztw dotyczących reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

"W dziką reprywatyzację uwikłany jest cały krajowy establishment. Kamienice zwracali też urzędnicy Lecha Kaczyńskiego"

Więcej o:
Komentarze (133)
Zatrzymano trzech ważnych warszawskich urzędników. Ziobro: Łapówki w wysokości 300 tys. zł
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 99 razy 65

  Dzieciaku, co jest 300 tysi w porównaniu z tym, ile wędruje do Torunia???...

 • 1-andrzejmucha

  Oceniono 56 razy 40

  A kiedy Bierecki i Piss rozlicza sie ze SKOKow? Miliardy wyrwane do prywatnych kieszeni. A co ze Srebrna? Tej kasy wystarczy dla kaczorowatych I ich rodzin do konca zycia pod palmami. Na hamakach n.p.

 • sacc77

  Oceniono 43 razy 37

  Trzech urzędników, przez WIELE lat, WYSOKIE łapówki - i łącznie 300.000 złotych?
  Po 100.000 na "łba"...
  Przez WIELE lat...
  To ile oni brali jednorazowo?'
  10 złotych?
  20...?

 • adam3407

  Oceniono 41 razy 25

  Kiedy zamkną prezesa TVP, który wziął ponad 800 mln?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX