Socjologia Jarosława Kaczyńskiego. Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim

"Socjologia Jarosława Kaczyńskiego" - tak nazywa się fakultatywny przedmiot, którego będą mogli w semestrze letnim uczyć się studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Poprowadzi go Paweł Śpiewak.

"Tytuł zajęć jest celowo dwuznaczny. Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji" - czytamy w opisie przymiotu na stronie UW.

Z jaką wizją utrzymuje władzę?

Fakultatywne seminarium będzie dostępne dla studentów Instytutu Socjologii w przyszłym semestrze. Prowadzącym ma być prof. Paweł Śpiewak.

Zajęcia mają odpowiedzieć m.in. na pytania "z kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę" czy też "co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia". "Po drodze oczywiście musi się pojawić pytanie o słabość opozycji politycznej" - czytamy w opisie seminarium. 

Osobno warto zobaczyć czym był pomysł tzw. IV Rzeczpospolitej i wreszcie, jakie idee i poglądy pojawiły się w trakcie kampanii wyborczej 2015 i w kolejnych latach. Oczywiście musi się pojawić kwestia mitu smoleńskiego. Szczególnej wagi nabrała problematyka obecności Polski w Unii Europejskiej.Zajęcia będą miały formę wykładów, dyskusji, analiz prasy i wypowiedzi, a także badań sondażowych.

Na razie nie udało nam się skontaktować z prof. Śpiewakiem w tej sprawie.

embed

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o:
Komentarze (29)
Socjologia Jarosława Kaczyńskiego. Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 21

  Nie tylko na UW, na Akademii Medycznej też, ma być o tym mowa na zajęciach z psychiatrii.

 • batura3

  Oceniono 21 razy 19

  No,no - nawet towarzysz Stalin (tez nigdy nie internowany) nie miał takiego przedmiotu na uczelni :))))

 • lekur

  Oceniono 13 razy 13

  Czy to coś takiego jak Mein Kampf ?

 • Ted Pawlowski

  Oceniono 11 razy 11

  Pamietacie czerwona ksiazeczke "Mysli Mao". Najwyzszy czas na "Mysli Prezesa" i kazdy wierny powinien miec przy sobie taka ksiazeczke i cytowac przy kazdej okazji.

 • wojtek2612b

  Oceniono 13 razy 11

  LEPSZY NIŻ HITLER,ON WYDAŁ KSIĄŻKĘ,A TEN ŚMIEĆ CHCE WYKŁADÓW NA UNIWERYTECIE SWOICH FASZYSTOWSKICH PRZMYŚLEŃ !!!

 • valdimatrix2

  Oceniono 8 razy 8

  Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?

 • burkaklucha

  Oceniono 6 razy 6

  Na posiedzeniach komisji sejmowych w ostatnich dniach posłowie pis pokazali "socjologię" Kaczyńskiego: bezczelność, arogancję, chamstwo, oszustwa. Jak mógł ktoś wpaść na pomysł, żeby gangsterskie metody wyrywania władzy nazywać "socjologią"? Chyba to jest pomysł samego diabła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX