Śnieżyca w Warszawie. Uwaga na poranne korki i utrudnienia w ruchu [PROGNOZA POGODY]

W czwartek od rana ma intensywnie padać śnieg. Czy stolica jest gotowa na atak zimy?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek spodziewane są intensywne opady mokrego śniegu.

Kto może, niech zostawi samochód w domu

Potwierdza te informacje Krzysiek Piasecki z "Pogody w stolicy, jak i okolicy". "Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm, a lokalnie ponad 15 cm" - pisze.

Jak dodaje, najmocniejsze opady prawdopodobnie wystąpią w godzinach 15-18. "Padający śnieg będzie mokry i ciężki. Możliwe są duże utrudnienia w ruchu - warto wybrać transport publiczny. Dochodzić może także do przerw w dostawie energii na skutek łamania drzew i zrywania linii. Późnym wieczorem opady będą słabnąć, a nad ranem zanikać" - informuje.

Służby są w pogotowiu

Synoptycy z IMGW zaznaczają, że śnieg będzie ciężki i mokry. To może stanowić dodatkowe zagrożenie, zwłaszcza dla kierowców. Utrudnienia w ruchu są nieuniknione. Ale miasto uspokaja: Wszystkie nasze służby są w pogotowiu. Jeśli zajdzie potrzeba wykorzystania pługów i solarek, to wyjadą na ulice bez względu na porę dnia i nocy. Pracują w trybie 24-godzinnym.

embed

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o:
Komentarze (15)
Śnieżyca w Warszawie. Uwaga na poranne korki i utrudnienia w ruchu
Zaloguj się
  • siwywaldi

    Oceniono 8 razy 6

    Temperatura na plusie, prószący ledwo śnieżek sam topi się na jezdniach, ale DEBILE od dróg, walą sól, niczym rybacy konserwujący śledzie. Na odcinku Ursynów - Trasa "Ł", w ciągu Alei Niepodległości, ok. godziny 8 rano widziałem CZTERY sypiące solarki. A na samej Trasie Ł jadąc w kierunku Pomnika lotnika, kolejne dwie. :-(

    Czy KTOŚ w tym miescie się wreszcie ocknie i opanuje? Toż za komuny BARDZIEJ szanowano warszawską zieleń rosnącą wzdłuż głównych ulic !

  • lech2011

    Oceniono 6 razy 2

    Jutro w Warszawie śnieżyca.

    To jednak nie dzisiaj, w czwartek ?

  • green_is_bad

    Oceniono 7 razy 1

    Pytanie do pedalarzy:
    Czy dzisiaj też bedzie was na wybudowanej za ciężkie pieniądze infrastrukturze rowerowej tak wielu, jak wczoraj, przedwczoraj...? To znaczy trzech?

  • nessuno

    Oceniono 3 razy 1

    Hehe, jedna ch u jo za, miszczunio prostej już rano doswiadczył zimowych warunków na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Alejami. Skończony gamoń, szybki i wściekły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX