Ludzie oburzeni plakatem "wielkiej Polski" na Lotnisku Chopina. Teraz port lotniczy się tłumaczy

Plakaty z Polską w granicach z 1918 r. mogą zobaczyć przybywający na stołeczne Lotnisko Chopina. Co na to goście, szczególnie ze wschodu? "Naszą intencją nie było nikogo urazić" - mówi rzecznik.

W strefie ogólnodostępnej Lotniska Chopina umieszczono nietypowe plakaty z okazji Święta Niepodległości. Znalazły tam nałożone na siebie dwie mapy - Polski w obecnych granicach i tych z 1918 r.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Na plakacie jest także napis: 1918. Poland regains its intependence after 123 years (1918. Polska odzyskuje niepodległość po 123 latach). Plakat nie wszystkim się spodobał. "Ciekawe, co by było, gdyby we Frankfurcie zawisła taka sama mapa Niemiec z niemieckim Śląskiem, Pomorzem i Mazurami" - brzmi jeden z komentarzy.

"Przygotowane materiały przedstawiają fakty"

Poprosiliśmy Lotnisko Chopina o komentarz. - Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości Lotnisko Chopina przygotowało dwa plakaty, które w swojej treści przybliżały fakty historyczne związane z tą datą - mówi rzecznik Hubert Wojciechowski.

- Jeden z plakatów przedstawiał zestawienie granic Polski przed II Wojną Światową i aktualne. Na drugim przedstawione były informacje historyczne - dodaje.

Przygotowane materiały przedstawiają fakty i stanowią element edukacji historycznej. Naszą intencją nie było nikogo urazić

- zaznacza rzecznik Lotniska Chopina. Czy się udało? "Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd" - tak plakaty na Facebooku oceniała Martyna. Choć pojawiły się też głosy, że to tylko "ból d**y". "Fakty takie były, że mieliśmy inne granice" - pisze Ewa.

Co dalej z mapą? - Teraz mamy już kolejną akcję komunikacyjną - Maluch dla Toma Hanksa. Komunikacja ze Świętem Niepodległości jest zakończona - mówi Wojciechowski.

A jakie jest Wasze zdanie? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

embed
Więcej o:
Komentarze (73)
Ludzie oburzeni plakatem "wielkiej Polski" na Lotnisku Chopina. Teraz port lotniczy się tłumaczy
Zaloguj się
 • glean

  Oceniono 50 razy 28

  Czasem wystarczyłoby się zastanowić co by poczuł przeciętny WIELKI POLAK gdyby wylądował na lotnisku czy dworcu w Berlinie i powitałby go plakat Wielkich Niemiec z Śląskiem i Pomorzem w granicach. Ale do tego trzeba mieć empatię. A do empatii trzeba mieć duszę. A jak się duszy nie ma bo się ją komuś zaprzedało....to przy braku rozumu skutki są katastrofalne. Jak ten plakat.

 • honda80

  Oceniono 33 razy 21

  Kolejny poziom debilizmu zostal przekroczony!Brawo!

 • yjm

  Oceniono 28 razy 18

  kojarzy się źle bo jest źle przygotowany, na pierwszy rzut oka widać że powiększyliśmy kraj, starej granicy na zachodzie nie widać zbyt dobrze. W czasach w których nasi politycy mowią o odszkodowaniach za wojne i utraconych ziemiach a znaczna czesć narodu ich popiera taki plakat może urazić kogoś np z bialorusi. zanim napiszesz jakim jestem lewakiem pomyśl o identycznej sytuacji w niemczech, i reakcji na to posłów pisu oraz ich wyborców patriotów

 • Bombustek Uha

  Oceniono 36 razy 14

  "Naszą intencją nie było nikogo urazić" Jak jakiś Białorusin lub Ukrainiec da w ryja panu Hubertowi Wojciechowskiemu i powie, że jego intencją nie było go urazić, to niech nie ma pretensji.

 • Oceniono 24 razy 12

  Oczywiście, że nie mieli zamiaru urazić. Tylko jak się jest nacjonalistą, to ma mentalność nacjonalisty. Widocznie szefostwu pasowało.

 • wj_2000

  Oceniono 24 razy 8

  Myslałem, że plakat przedstawia majtki miesiączkującej kobiety co zalozyła podpaski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX