Komentarze (133)
"Czterdziestolatek" od roku nie ma nagrobka na Powązkach. Co z pomnikiem Andrzeja Kopiczyńskiego?
Zaloguj się
 • antrop

  Oceniono 177 razy 137

  Pora zmienić obyczaje cmentarne. Obecne cmentarze są bogate i pełne betonu i lastryka. Dawniej to była zieleń, drzewa i zaduma. Do tego należy dążyć. Pieniądze na szczytne cele, pomoc a nie nagrobki. Z drugiej strony wybitnym ludziom należy się pomnik bo to historia i ślad dumy narodowej.Zwykli zjadacze chleba nie muszą mieć nagrobków, wystarczy łączka zielona na której rozsypie się prochy. Powtórzę pora zerwać z kościelnymi obyczajami, są nieodpowiednie do stanu środowiska.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 153 razy 135

  Nie widzę żadnego powodu, aby ktokolwiek miał "piękny" grób. Jest to kompletnie bezsensowne marnowanie zasobów. Człowiekowi trzeba było pomagać za życia. Cały ten "wielki odzew" i "udostępnianie na Fejsbuku" jest po prostu śmiechu warty.

 • burkoslaw1

  Oceniono 107 razy 97

  To że przez rok nie ma pomnika jest normalne zwykle na ten czas zostawia się ziemie by się uleżała. Parę razy już widziałem ludzi którzy na gwałt pomniki stawiali wielkie po 2 latach kupowali nowe bo płyty pękły.

 • qawsedrftg

  Oceniono 81 razy 71

  Najlepiej postawić bunkier z chińskiego granitu i mieć złudzenie nieśmiertelności! Aktor żyje w swoich filmach, i tak to więcej niż większość innych ludzi.

 • motyw4

  Oceniono 81 razy 67

  ashes to ashes, dust to dust... za kilka -naście, -dziesiąt lat mało kto będzie o tych prochach pamiętał, nie ma sensu przyzwyczajać się do ciała, ani uprawiać jego kultu po śmierci, po nas przyjdą następni, po nich jeszcze inni i tak się to będzie kręcić... jak powiedział jeden z wieszczów - "pewnego dnia każdy z nas umrze, a niczyja śmierć nie zatrzymała jeszcze świata"...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 79 razy 65

  " "Wolą zajmować się wichrzycielstwem i zadymą antyrządową niż zrobić koledze porządny nagrobek!" - pisze jeden z użytkowników. "

  Ciekawy jestem ilu kolegom ten "użytkownik" wybudował groby :D

 • zdziwiony6

  Oceniono 76 razy 64

  O ile wiem za nagrobek jest odpowiedzialna rodzina a nie koleżanki i koledzy.

 • 87654321ja

  Oceniono 66 razy 58

  A jak ma wyglądać? Zadbany, czysto. A nagrobek można postawić najwcześniej rok po pochówku. Każdy kamieniarz robiący tzw pomniki to potwierdzi. A może rodziny nie stać na postawienie okazałego pomnika? Wiecie ile to kosztuje? Mi się podoba to, co jest. Ważne, że ktoś pamięta i dba aby było czysto i schludnie. Chwasty wszak nie rosną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX