Ktoś łańcuchem przywiązał psa do drzewa nad Wisłą. "Kulił się ze strachu"

W poniedziałek rano nad Wisłą znaleziono przerażoną suczkę. Zwierzę było przywiązane do drzewa półtorametrowym łańcuchem. Strażnicy z Ekopatrolu zabrali je do schroniska, sprawą zajmuje się też policja.

W poniedziałek rano nad Wisłą znaleziono psa, przypiętego do drzewa półtorametrowym łańcuchem. Ekopatrol odwiózł go do schroniska "Na Paluchu", gdzie zwierzęciem zaopiekowali się lekarze.

W poniedziałek przed godz. 10 do straży miejskiej zadzwonił mężczyzna z informacją, że w lesie nad Wisłą na wysokości zoo znalazł psa przywiązanego do drzewa. Wszystko wskazywało na to, że ktoś celowo go tam zostawił. Na miejsce pojechał Ekopatrol.

Kulił się i chował za drzewo

- Pies kulił się ze strachu, chował się za drzewo, był nieufny, nie pozwalał do siebie podejść, reagował agresją - mówiła st. str. Kinga Nowakowska z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy. - Nie wiadomo, jak długo mógł znajdować się w tym miejscu bez jedzenia i wody. Dlatego najważniejsze było jak najszybsze przekazanie zwierzęcia pod opiekę lekarzy - podkreśliła.

Pies prawdopodobnie został porzucony, ale nie są znane okoliczności. Zwierzę nie ma chipa.

Popełniono przestępstwo?

- Ze względu na stan zwierzęcia, jego zachowanie i okoliczności zdarzenia, które mogą wskazywać, że celowo wyzbyto się psa, informacje o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem przekazaliśmy policji - powiedział Piotr Mostowski, zastępca Naczelnika Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej.

Około trzyletnia suczka została przebadana w schronisku. Pies był zaniedbany i wychudzony.

embed

Kopał psa podczas spaceru, bo ten nie chciał iść. Świadkowie wszystko nagrali

Więcej o:
Komentarze (73)
Ktoś przywiązał psa do drzewa nad Wisłą. "Kulił się ze strachu"
Zaloguj się
 • rozbojnick

  Oceniono 108 razy 106

  Bydlaku, nie życzę ci źle, tylko żebyś podzielił los tej psiny, tzn został przywiązany łańcuchem do drzewa i pozostawiony na pastwę losu.

 • vito60

  Oceniono 69 razy 57

  To już codzienność w naszym pięknym kraju pełnym patriotów wychowanych na lekcjach religii i bohaterskiej historii.

 • hornet123

  Oceniono 53 razy 47

  ludzie to skur,ysyny !!!!!!!!!!

 • pandzik

  Oceniono 41 razy 41

  po co taki qrwa żyje...????????????????

 • maks200

  Oceniono 40 razy 38

  To cós co przywiązało tego psa do drzewa nazywa się GÓWNO

 • lubiedobrefilmy100

  Oceniono 36 razy 32

  powinno się ścigać takich sk...nów, a później powinni być przywiązywani za szyję do pręgierza na pl. Zamkowym, żeby każdy mógł kopnąć ich w du..ę i splunąć w japę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX