Komentarze (99)
Centralny Port Komunikacyjny powstanie w Stanisławowie. Nie polecimy już z Lotniska Chopina?
Zaloguj się
 • sacc77

  Oceniono 76 razy 68

  Jeżeli nie wiadomo o coc chodzi to zawsze chodzi o jedno i to samo czyli o PIENIĄDZE.
  Przy budowie CPK KTOŚ musi zarobi - oczywiście KTOŚ właściwy,
  Kto?
  Zadanie dla CBA.

 • jhbsk

  Oceniono 80 razy 66

  Durnota jak za komuny. Wtedy też wszystko musiało być centralne i największe.

 • ps81

  Oceniono 65 razy 59

  Centralny Port Lotniczy będzie dla plebsu ( pasażerów ), Lotnisko Chopina będzie działać nadal, ale będzie wojskowe, czyli wykorzystywane przez polityków. Taki jest zamysł PiSowców.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 53 razy 45

  A potem się okaże, że to lotnisko dla baranów przynosi straty, bo nikt tam latać nie chce, dojazd jeszcze gorszy do Modlina, a budynki i pas startowy się sypią, bo podwykonawca narobił chachmętów na materiałach.
  Po tym, oczywiście, jak je otworzą... W 2047 roku.

 • heleonore

  Oceniono 47 razy 43

  Loty wojskowe zostaną na Okęciu? Czyli w sam raz żeby partyjni bonzowie mogli wozić swoje tyłki co tydzień na weekend. A szary obywatel ma dyrdać kawał drogi. Tak samo jak ze służbą zdrowia: politycy leczą się w rządowych klinikach, be kolejek, a podatnicy, którzy im to finansują czekają latami na wizytę.

 • Piotr Serwach

  Oceniono 44 razy 34

  Lecialem raz z Katowic do Dubaju. Mieszkam w Warszawie. Dostanie sie do Katowic i z Katowic na lotnisko kosztowalo mnie wiecej niz sam lot. Wiecej czasu i pieniedzy. Generalnie skomunikowanie lotniska w Katowicach z miastem to jeden wielki skandal

 • cmok_wawelski

  Oceniono 32 razy 32

  Zabranie Okecia na cele 'wojskowe' to smierdzi na kilometr Macierewiczem, glownym polskim specjalista od drogich samolotow, niewidzialnych helikopterow transportowych itd.

 • say69mat

  Oceniono 35 razy 29

  Po pierwsze, proszę mi znaleźć na liście stolic europejskich, przestrzeń wielkomiejską, z wkomponowanym lotniskiem o przeznaczeniu stricte wojskowym. Położonym w odległości circa ośmiu kilometrów od centrum??? Gdzie generalnie obowiązującym trendem jest wyrzucanie wszelkiej stałej infrastruktury militarnej poza obszar przestrzeni miast.
  Po drugie, nawet Londyn, posiadający doskonale rozbudowaną infrastrukturę lotniskową. Lotniska Heathrow, Stansted, Gatwick, Luton, Biggin Hill. Wykorzystuje do celów stricte komercyjnych położone o rzut beretem od City i Canary Wharf lotnisko London City Airport. Jakim zatem to cudem, w naszym kraju, rząd militaryzując lotnisko położone praktycznie w centrum miasta chce sobie zrobić ... dobrze??? Mając tym samym w głębokim poważaniu pozostałych uczestników życia społecznego. Oferując w zamian ideę 500 + dla każdego ;)))
  Po drugie, proszę zauważyć, że mamy do czynienia z autentycznymi 'magikami', którzy w imię niesprecyzowanej idei bezpieczeństwa narodowego realizują projekt wycinki Puszczy Białowieskiej. Podczas gdy istnieje cała gama narzędzi sużących obserwacji elektronicznej - czujniki ruchu, temperatury, kamery termowizyjne - pozwalające monitorować przestrzeń puszczy. Bez tak radykalnej ingerencji w środowisko naturalne.

 • jego_eminencja

  Oceniono 31 razy 25

  CPK wymagac bedzie nocnych polaczen kolejowych, w pociagu bedzie jechalo powiedzmy 50-100 osób, to bedzie dodtakowy koszt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX