W niedzielę PZU Maraton Warszawski. Zamknięte centrum miasta, czekają nas utrudnienia

W niedzielę nie będzie łatwo poruszać się samochodem w centrum. O 9 rusza 39. PZU Maraton Warszawski, kilkanaście ulic będzie wyłączonych z ruchu. Utrudnienia potrwają do 15:30.

W niedzielę 24 września ulicami miasta przebiegnie 39. PZU Maraton Warszawski. Impreza potrwa od 9, ale z utrudnieniami warszawiacy muszą liczyć się już wcześniej - niektóre ulice będą zamknięte już od 5 rano.

Maratończycy wystartują z pl. Trzech Krzyży i pobiegną ulicami: Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Puławska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej, I. Gandhi, J. Rosoła, F. Płaskowickiej, Nowoursynowska, Kokosowa, Orszady, Prymasa A. Hlonda, Al. Rzeczpospolitej, Jana III Sobieskiego,  al. W. Witosa,  Czerniakowska, J. Gagarina, Łazienki Królewskie, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowska, Łazienkowska, Rozbrat, L. Kruczkowskiego, Zajęcza, most Świętokrzyski, Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie, Ratuszowa, Namysłowska, S. Starzyńskiego, most Gdański, Z. Słomińskiego, Międzyparkowa, Bonifraterska, Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, Z. Krasińskiego, Gwiaździsta, Wisłostrada.

Meta zlokalizowana będzie na na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

embed

Okolice pl. Trzech Krzyży będą wyłączone z ruchu od ok. godz. 5 do ok. godz. 10:30. Natomiast zachodnia jezdnia Wisłostrady będzie zamknięta od ok. godz. 8:50 do ok. godz. 15:30.

embed

Głównemu biegowi będzie towarzyszył bieg na 5 km (Bieg na Piątkę). Jego uczestnicy wystartują o godz. 9 z ul. Konwiktorskiej. Ulica będzie zamknięta dla ruchu w godz. 6-10). Uczestnicy przebiegną ulicami: Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, Z. Krasińskiego, Wisłostrada do mety przy Multimedialnym Parku Fontann.

embed

Więcej informacji o zamkniętych ulicach TUTAJ.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (32)
W niedzielę PZU Maraton Warszawski. Utrudnienia w centrum Warszawy, zamknięte ulice
Zaloguj się
 • sykstus_7

  Oceniono 41 razy 21

  Nie kilkanaście ulic będzie zamkniętych, tylko kilkadziesiąt. Samych ulic po których biegną ci egoiści jest kilkadziesiąt, a do tego trzeba dodać poprzeczne przez które też nie da się przejechać.
  Kolejny przykład buty, arogancji i lekceważenia zwykłych ludzi w imię fanaberii jakiejś garstki osób. Całe szczęście wybory zbliżają się wielkimi krokami.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 33 razy 15

  >W niedzielę PZU Maraton Warszawski. Zamknięte centrum miasta, czekają nas >utrudnienia

  Dawniej takie imprezy w środku miasta wielu interesowały i bawiły.
  DZIŚ TO SIĘ NAM JUŻ ZNUDZIŁO!
  Co więcej to już zaczyna budzić irytację.
  Zakazać blokowania miasta przez biegaczy, maniackich rowerzystów itd. itd.!

 • drendriu

  Oceniono 13 razy 11

  Bez ujadania, bez wojny biegacze-kanapowcy, bez urazy. Ale...
  Proszę mi powiedzieć (też biegam), jaki sens mają maratony w mieście? Ani to przyjemne (smród spalin, psich kup i wyziewów kanalizacji i klimatyzacji), ani nie przysparza zwolenników (kanapowcy). Naprawdę przyjemniej w górach lub innym plenerze. Biegam, ale twierdzę palnijcie się w głowę z maratonami w miastach.

 • Marek Kowalski

  Oceniono 19 razy 11

  Co innego utrudnienia, a co innego uniemożliwienie.
  Mieszkańcy Żoliborza są "zamknięci" - nie ma możliwości wyjazdu z rejonu Pl. Inwalidów - Pl. Wilsona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rlnd

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zwykle, organizacja maratonu pozostawia wiele do życzenia.Zablokowane jest pół Warszawy, a kierowcy autobusów nie mają pojęcia, którędy poprowadzą objazdy. Kierowca autobusu linii 522 w kierunku na Wilanów został poinformowany o zmianie trasy na przystanku Metro Politechnika, przy czym ani on ani personel Nadzoru Ruchu nie raczyli poinformować (i umozliwić opuszczenie pojazdu) pasażerów. Objazd wiódł Trasą Łazienkowską i Czerniakowską, przy czym przystanki Gagrina i Chełmska były niedostępne (oczywiście - maraton). Dla pasażerów, którzy chcieli wysiąść przy Spacerowej czy Dolnej oznacza to ok. 2 km spaceru. Nigdzie też nie widziałem strzałek wyznaczających objazdy.
  Po raz kolejny maraton blokuje spory obszar Warszawy - dlaczego trasa maratonu nie może wieść po obwodzie miasta, zamiast przez jego środek?

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  mam nadzieję, że będzie dziś porządnie lało

 • rlnd

  Oceniono 8 razy 0

  Co się stało, zamknęli teren wokół Stadionu Narodowego, że muszą maratonem blokować całe miasto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX