Cisza nocna na Lotnisku Chopina? Ministerstwo poważnie rozważa taki pomysł

Samoloty na Lotnisku Chopina nie będą startować i lądować między 23:30 a 5:30? Takie rozwiązanie od wakacji 2018 r. planuje wprowadzić ministerstwo infrastruktury.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa chce wprowadzić ciszę nocną na Lotnisku Chopina w Warszawie - podaje tvnwarszawa.pl za PAP. - Możliwość jej wprowadzenia jest obecnie rozważana. Niewykluczone, że zostanie ona wprowadzona wraz z przyszłorocznym letnim rozkładem lotów - powiedział w środę wiceminister Jerzy Szmit.

Zakaz przylotów i odlotów z największego portu lotniczego w Polsce obowiązywałby od godziny 23:30 do 5:30. - Badamy konsekwencje jego wprowadzenia i na ile jest on uzasadniony. Rozmawiamy z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL), bo ono jest tutaj inicjatorem tego pomysłu - dodał Szmit.

Cisza nocna już za rok?

Jak podkreślał wiceminister, rozwiązanie byłoby korzystne dla mieszkańców Warszawy, ochrony przyrody, jak również z ekonomicznego punktu widzenia.

Ostateczna decyzja należy do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Rozwiązanie zdaniem ministerstwa można by wprowadzić od sezonu letniego w 2018 r.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Komentarze (33)
Lotnisko Chopina i cisza nocna? Ministerstwo infrastruktury poważnie rozważa pomysł
Zaloguj się
 • jojeju

  Oceniono 19 razy 11

  I wolne niedziele!!!!!

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 34 razy 10

  a kiedy samoloty lądujące będą musiały to robić w kapciach i szlafroku A startującym trzeba będzie zakładać tłumiki na silniki ???

 • s.z.1

  Oceniono 29 razy 9

  Niestety lotnisko powoduje przekroczenie norm hałasu nie tylko w strefach oficjalnie ogłoszonych jako strefy uciążliwości. Od 23.30 do 5.30 to i tak bardzo ograniczony zakres wyłaczeń. Na poszarzenie tych stref niek tnie chce się zdecydować, bo powodowałoby to koniecznośc wypłacenia bardzo dużych odszkodowań właścicielom nieruchomości położonych na tym obszarze. A jak wiadomo płacić nikt nie lubi..... Praca lotniska w nocy jest problemem dla bardzo dużej grupy mieszkańców i nie ma co się oszukiwać.

 • mr_gm

  Oceniono 21 razy 9

  a po obiedzie obowiązkowe leżakowanie.

 • dean08

  Oceniono 25 razy 9

  Proces uwalania Okęcia się rozpoczął.

 • Karol Szymczak

  Oceniono 10 razy 6

  Już dawno tak miało być, przecież rola lotniska Modlin właśnie miała być taka - lotnisko dla tanich lotów, nocnych lotów i cargo. Przynajmniej takie założenia były przy budowie.

 • ssaassaa

  Oceniono 18 razy 6

  A ja tam jestem ciekaw jak wprowadzenie tej ciszy ma być uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia? Oprócz ekonomicznego punktu widzenia mistycznego CPL oczywiście...

 • tomasz.sm

  Oceniono 5 razy 5

  ale to niczym by sie nie roznilo od zasad na wielkich lotniskach..FRA ma zakaz miedzy 23 a 5 rano...z Heathrow nie lata sie pomiedzy 23 a 4.30

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX