PKN Orlen reaktywuje CPN na jednej z praskich stacji? "Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji"

PKN Orlen przywróci historyczne logo CPN na jednej ze stacji na warszawskiej Pradze. Według koncernu, to tylko "wstępne prace analityczne". Mają dać odpowiedź na pytanie, czy warto odtworzyć stacje pod dawną marką.

CPN wróci na Pragę? Marka, jak za ISBnews podaje portal Twoja-praga.pl, zostanie reaktywowana wraz z historycznym logo na jednej z tamtejszych stacji benzynowych.

Według informacji portalu, wszystko przez próby przejęcia praw do logo CPN. Aby temu przeciwdziałać i zabezpieczyć część swej historii, PKN Orlen zdecydował się zmienić logo stacji na Pradze i prowadzenie jej pod historyczną marką.

"PKN Orlen nie podjął jeszcze żadnych decyzji"

"Firma prowadzi jedynie wstępne prace analityczne, podobnie jak przy wielu innych realizowanych w koncernie projektach, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy z marketingowego i biznesowego punktu widzenia, zasadne byłoby odtworzenie pojedynczych historycznych stacji paliw pod marką CPN" - napisało nam biuro prasowe koncernu. "PKN Orlen nie podjął jednak jeszcze żadnych decyzji w tym zakresie" - czytamy.

CPN nie istnieje od 2000 r.

W maju 1998 r. decyzją rządu z połączonych Centrali Produktów Naftowych CPN S.A. i Petrochemii Płock S.A. powstał narodowy koncern naftowy. Formalnie Polski Koncern Naftowy S.A. został utworzony w 1999 r., a w kolejnym roku przyjął nazwę handlową Orlen. Wtedy też marka CPN przestała istnieć.

PKN Orlen to lider wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w naszym regionie. Jest właścicielem sześciu rafinerii: trzech w Polsce (w Płocku, Trzebini i Jedliczu), dwóch w Czechach (w Litvínovie i Kralupach) oraz jednej na Litwie (w Możejkach). Zatrudnia ponad 20 tys. ludzi, w 2016 r. przychody przedsiębiorstwa wyniosły ponad 79 mld zł.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Komentarze (15)
PKN Orlen reaktywuje CPN na jednej z praskich stacji? "Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji"
Zaloguj się
 • trans.sib

  Oceniono 9 razy 9

  Logo CPN było genialne.

 • arcybiskup_belzebub

  Oceniono 6 razy 4

  Jaro - nie posiadający prawa jazdy (i właściwie niczego w życiu) - pewnie z nostalgią wspomina młode czasy, jak się z ładnymi chłopcami na CPNach umawiał. A skoro te są miłe jego sercu, to trzeba ja przywrócić. Nie ma zmiłuj. Wszystko dla resortowego dziecka, PRLowskiego pączusia.

 • Victor Victor

  Oceniono 5 razy 3

  Większość zawodowych kierowców starszej daty nigdy nie powie "jadę na stację benzynową" tylko "na CPN" i to niezależnie od tego jakiej firmy jest to stacja

 • specmacher

  Oceniono 8 razy 2

  8-klasowa podstawówka, propagandowy dziennik telewizyjny, CPNy - krótko mówiąc dobra zmiana. Ludzie, którzy używają nazwy CPN w 100% głosują na Jarka. Ta nazwa to jest relikt komunizmu, każdemu normalnemu kojarzy się z czasami słusznie minionymi, gdzie był tylko jeden sprzedawca paliwa w Polsce. Prezes Orlenu Jasiński (kolega Kaczora) był w PZPR, to tęskni za starą nazwą.

 • Ha Kade

  0

  Biorąc pod uwagę chamstwo i prostactwo mściwie rządzącej partii 3.14sdzielców, ze znalezieniem stosownej do tamtej firmy burackiej załogi, ze znalezieniem pracowników nie będzie problemów.

 • hp77

  Oceniono 2 razy 0

  nie ma już gdzie upychać kolegów i znajomych królika , to tworzy się nowe firmy / marki ....

 • aronia0

  Oceniono 4 razy 0

  Jaki sentyment? CPN kojarzy mi sie z permanentnym brakiem benzyny, dlugimi kolejkami czekajacymi na dostawe i ewentualnie z benzyna sprzedawana przez pracujacych tam zlodziei po cenie "turystycznej". I to do tego mamy wrocic?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX