Wstrząsające sceny rozegrały się w Sochaczewie. Mężczyzna ruszył autem na policjantów. Padły strzały

W weekend przed Urzędem Gminy Sochaczew doszło to mrożącej krew w żyłach sytuacji. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować mężczyzn stojących przed budynkiem. Jeden z nich ruszył autem na policjantów.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, do sytuacji doszło w nocy z 2 na 3 sierpnia. Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego patrolowali okolice budynku, gdy zobaczyli czterech mężczyzn stojących w zaparkowanym samochodzie.

Z uwagi na nietypową porę, policjanci postanowili wylegitymować osoby przebywające przed urzędem. Młody mężczyzna, siedzący za kierownicą volkswagena passata, ruszył prosto na policjantów. Funkcjonariuszowi w ostatniej chwili udało się odskoczyć, ale został uderzony drzwiami. 

Padły strzały 

Policjanci, zgodnie z procedurą, oddali kilka strzałów w stronę odjeżdżającego auta. Podejrzany jechał dalej, więc funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierowcą.

Mężczyzna nie zatrzymał się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie samochód skręcił w jedną z bocznych ulic i uciekł policji. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty 

Sprawą zajął się wydział kryminalny komendy w Sochaczewie. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić tożsamość kierowcy. 23-latek, mieszkający na terenie gminy Iłów, został zatrzymany w areszcie. 

4 września podejrzany stawił się w Prokuraturze Rejonowej. Przedstawiono mu zarzut "zmuszenia przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz celowego nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie".

Z powodu zmuszenia policjantów do pościgu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. 

Łącznie spędziła w kosmosie blisko 2 lata. Peggy Whitson to najstarsza, aktywna zawodowo astronautka

Więcej o:
Komentarze (19)
Pościg policyjny w Sochaczewie. Podejrzany potrącił policjanta. Oddano strzały
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 19 razy 11

  dwója ze strzelania ---i co to za policjant co nie potrafił obronic własnej dupy a ma niby strzec bezpieczeństwa obywateli.

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy 9

  23 lata a już bandyta z cenzusem .

 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Motłoch polski nienawidzi Policji - wie że nie reprezentuje jego interesów ...

 • alexcomp

  Oceniono 6 razy 4

  Autor podpisujący się R Sz to ma przynajmniej maturę, czy na tajnych kompletach na Czerskiej uczuł się języka polskiego? za dużo błędów by je wszystkie wymienić, ale dwa cytaty jako humor zeszytów szkolnych: "... gdy zobaczyli czterech mężczyzn stojących w zaparkowanym samochodzie." i drugi także niezły: "Mężczyzna nie zatrzymał się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie samochód skręcił w jedną z bocznych ulic i uciekł policji."

 • Adam Myszkowski

  Oceniono 3 razy 3

  Podsumowując: jednego ze stojących w pojeździe nastolatków chciała wylegitymować policja, po czym ów nastolatek zaczął uciekać mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podczas gdy jego samochód skręcił w boczną uliczkę. Nie tłumaczy to jednak, jakim cudem nastolatek teleportował się do aresztu, gdzie został zatrzymany przez policję.

 • krynolinka

  Oceniono 3 razy 3

  Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, do sytuacji doszło w nocy z 2 na 3 sierpnia. I od półtorej godziny nie można poprawić daty zajścia.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 2 razy 0

  Propsy za to że się nie dał dogonić ale skąd policja wie że to ten 23-latek ktoś zakonfidencił!?

 • sacc77

  Oceniono 13 razy -5

  Zacznijmy od elementarza.
  Jaśnie Panom Policjantom do sztambucha:
  od 27 lat nie ma czegoś takiego jak legitymowanie bez powodu.
  KONKRETNEGO powodu czyli naruszenia obowiązującego prawa.
  ERGO - na żądanie okazania dokumentów należy grzecznie odpowiedzieć prośbą o podanie powodu usiłowania legitymowania.
  Jaśnie Panowie Policjanci w 99,99% przypadków dostają karpiozy pospolitej wara-kopara-karp i poza intensywnym łykaniem powietrza wraz z towarzyszącymi tej czynności odgłosami nie są w stanie wydobyć z siebie nic konstruktywnego.
  Następnie, wskazane jest przypomnieć Jaśnie Panom Policjantom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oni to oni na żądanie obywatela wobec którego usiłują podjąć czynnosci mają OBOWIĄZEK okazania legitymacji służbowej cyt. "w sposób umożliwiający odnotowanie zawartych w niej danych".
  Oceniając sytuację - dwóch goowniarzy z ZOMO czyli OP chciało z nudów się wykazac.
  No to i "siem wykazali" (pisownia zamierzona).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX