O 16 protest nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. "Szkoła należy do uczniów"

O 16 rozpocznie się protest członków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Demonstracja odbędzie przed gmachem MEN. "Od polityków oczekujemy współpracy, a nie podejmowania decyzji za nas" - piszą organizatorzy.

W związku z kontrowersyjną reformą edukacji, która wchodzi w życie 4 września, przed Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpocznie się kolejny protest nauczycieli, rodziców i pracowników szkół. Aktywiści są rozczarowani zmianami wprowadzanymi przez rząd m.in. likwidacją gimnazjów. Organizatorzy piszą na stronie wydarzenia

Zła reforma wchodzi w życie, wniosek o referendum został odrzucony, ale szkoła jest nasza! Szkoła należy do uczennic i uczniów, nauczycielek, nauczycieli i rodziców, a nie do Anny Zalewskiej. Chcemy być odpowiedzialni za edukację naszych dzieci. My, obywatelki i obywatele, którym nie jest wszystko jedno.

Twórcy wydarzenia podkreślają, że proces wprowadzania zaplanowanych zmian będzie trwał kilka lat. Stowarzyszenia zgromadzone wokół demonstracji planują je monitorować i podejmować stosowne działania, mające na celu zminimalizowanie skutków wprowadzanej ustawy. 

"Szkoła jest nasza!" 

Protest rozpocznie się o godzinie 16 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej (al. Szucha 25 w pobliżu Łazienek Królewskich). Ma potrwać około dwóch godzin. W akcji brać będzie udział m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego, Obywatele dla Edukacji i Kultura Niepodległa. 

"Zapraszamy wszystkich, dla których przyszłość i jakość edukacji jest ważna" - czytamy na oficjalnej stronie ZNP. 

Blogerzy, mordowani w Bangladeszu. Bo promują świeckość

Więcej o:
Komentarze (13)
Protest nauczycieli pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. 'Szkoła należy do uczniów'
Zaloguj się
 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba było mieć po 3+ dzieci to wtedy by był po latach praca w szkołach a tak przyjdzie dziadować z braku dzieci!

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoła należy do rodziców a nie do uczniów czy wynajętych do uczenia nauczycielek!

 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy 3

  Już jest bałagan, podręczniki w podstawówkach dla 7 klas będą dopiero pod koniec września. "Dobra szkoła" kwa mać

 • jael53

  Oceniono 11 razy 3

  ZNP zostało wykluczone z oficjalnej inauguracji roku szkolnego w Dobrzechowie. Piękny przykład integracji społecznej. pani premier była łaskawa opowiedziec o tym, że szkoła ma budować wspólnotę - tę małą, lokalną. I o to chodzi: niech dzieciaki z takiego Dobrzechowa czy innego Bodzentyna jak najdłużej nosów ze swoich - bez wątpienia uroczych - meijscowości nie wyściubiają. A nauczycielstwo niech się raduje, bo obiecano podwyżki.

 • peppers01

  Oceniono 3 razy 1

  Smutne to i przerażającej jednocześnie. Bałagan organizacyjny i zwolnienia to jedno. Owszem są to w tym wszystkim aspekty ważne ale nie najważniejsze. Każdy bałagan z czasem przeminie. Nauczyciele też pewnie sobie jako s poradzą, choć z pewnością wielu z nich będzie początkowo ciężko.
  Jednajże najważniejszym i najstraszniejszym aspektem całej tej reformy jest chęć wprowadzenia nowych wytycznych nauczania, nowej podstawy programowej.
  Od dziś dzieci i młodzież w PIS-owskiej szkole będą karmione katolicko-najcjonalistycznym bełkotem w najgorszym wydaniu. To zaś nawet nie jest już smutne, jest za to przerażające i groźne.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 5 razy 1

  Podżeganie w GW na nic się nie zda.
  Nikt nie wystąpi w obronie posad dyrektorów gimnazjów i ich sekretarek.
  Chyba oni sami i urzędnicy PO.

  Gimnazja to zbędny, niepotrzebny stopień między szkołą podstawową a średnią.
  A kosztują.
  To był wymysł AWS - reformatołów Mariana Krzaklewskiego i Handkego.
  Jak widać, dziś idiotyczne wymysły AWS bardzo podobają się ZNP bo od raz danej posady odepchnąć się nie damy.

 • bkiton

  Oceniono 4 razy 0

  Tja, szkoła należy do dzieci.
  Tak jak kościół do wiernych.
  Brechłem.

 • kociba

  Oceniono 8 razy 0

  Pani premier wobec nauczycieli stosuje politykę jak wobec kur na swoim podwórku. Im ich mniej tym trochę więcej ziarna dostają. Nauczyciel w przyszłym roku trochę dostanie żeby teraz był cicho, a w przyszłym roku go wywali ...

 • sailor20170605

  Oceniono 10 razy 0

  Co za bzdury. Szkoła przecież należy do piSSu. Wszystko należy do piSSu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX