Pobili Hindusa w autobusie linii 125 w Wawrze. Zareagował kierowca

Dwóch pijanych mężczyzn w sobotę pobiło w autobusie linii 125 w Wawrze 23-letniego studenta z Indii. Policja zatrzymała sprawców, w poniedziałek jeden z nich dostał zarzuty napaści na tle rasowym.

Dwóch młodych mężczyzn słownie i fizycznie zaatakowało 23-letniego studenta z Indii. Do zdarzenia doszło w sobotę, zareagował kierowca autobusu, który wezwał policję. Ta dostała zgłoszenie chwilę po 12:20 i zatrzymała sprawców.

Mężczyźni w wieku 32 i 35 lat byli pijani i wcześniej już notowani. Hindusa zaatakowali "słownie i fizycznie" - powiedziała Monika Brodowska z warszawskiej policji portalowi tvnwarszawa.pl. Obaj trafili do aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków.

Atak na tle rasistowskim

Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek, policja zabrała mężczyzn do prokuratury. Materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty jednemu z mężczyzn, drugi zeznawał w charakterze świadka. - Towarzyszył jedynie podejrzanemu - mówi kom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Jak dodaje, sprawca usłyszał zarzuty stosowania przemocy oraz znieważenia ze względu na przynależność narodową. To odpowiednio artykuły 119 i 257 Kodeksu karnego.

Podejrzany został objęty policyjnym dozorem raz w tygodniu i zakazem zbliżania się do poszkodowanego. Obywatel Indii trafił do szpitala. Został tam opatrzony, po czym wrócił do domu.

Jakie są zarzuty?

Artykuł 119 Kodeksu karnego mówi, że "kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Artykuł 257 zaś głosi, że "kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Więcej o:
Komentarze (51)
Wawer: Pobili Hindusa w autobusie linii 125. Zareagował kierowca
Zaloguj się
 • Moishe Stanz

  Oceniono 87 razy 75

  Mieszkam obok hostelu gdzie mieszkaja ci studenci i musze powiedziec, ze sa oni bardzo kulturalni i sympatyczni. Nigdy nie widzialem zadnego z nich pijanego lub z alkoholem, zawsze sa usmiechnieci, nie zachowuja sie glosno na ulicy.
  Nie to co masi rodacy lub niektórzy obywatele zza wschodniej granicy.
  Wstyd mi czytac takie informacje. Zwlaszcza ze to juz nie pierwszy przypadek ataku fizycznego na nich.
  Zarabista rekomendacja znowu pojdzie w swiat o Polsce i Polakach.

 • zoltar666

  Oceniono 61 razy 53

  towarzysz Błaszczak i tak powie że w Polsce jest bezpiecznie, towarzyszka Mazurek pewnie rozumie sprawców pobicia

 • a488151

  Oceniono 51 razy 39

  Jestem przekonany, że większość polskich prawdziwych patriotów nie jest w stanie odróżnić typowego hindusa od typowego uchodźcy z północnej Afryki. Kwestie różnic w poglądach religijnych zapewne też są im obce.

 • sztucznypolak

  Oceniono 47 razy 31

  Na tle rasistowskim? A skadze!
  Po prostu kolor skory im sie nie podobal.

 • aronia0

  Oceniono 32 razy 24

  Takie sa skutki tolerancji przez rzad zachowan nacjonalistycznych i rasistowskich, aby wzbudzac w spoleczenstwie strachprzed obcymi (a najbardziej przed tymi z cemniejsza karnacja) i konsolidowac je wokol PISu jako jedynego obroncy. Toporna polityka, ale dla naszego glupiego narodu pasuje.. Nie slyszalam tez, aby takie zachowania potepil kosciol (paru ksiezy to wyjatki). Nic zatem dziwnego, ze jak jest przyzwolenie na takie dzialanie, to roznego rodzaju mendy czuja sie bezkarne. jestem pewna, ze kara dla nich bedzie niewielka.

 • houq

  Oceniono 36 razy 24

  sprowokował ich swoim kolorem skóry...ewidentnie jego wina.won z piSSmanami

 • zz1026

  Oceniono 25 razy 19

  dozor policyjny?

  i wlasnie dlatego w tym kraju jest taki syf pobijesz "ciaptego" to dozor a po 2 latach smieszny wyrok w zawieszeniu
  i ten smiec co byl notowany bedzie po porstu bardziej notowany
  czemu sady sa tak lagodne w stosunku do zlodziei i innych lumpow co atakuja innych bez powodu?

 • sara-banda

  Oceniono 17 razy 17

  Wstyd za ten kraj. Wstyd za Polaków.
  Pis wyzwala w ludziach wszystko najgorsze.
  Mazurek zrozumie: przecież mogli nie jechać tym autobusem, sami się prosili - lub coś w tym stylu.

 • notremak

  Oceniono 25 razy 17

  PiSSdzicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX