Do końca września Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte. Położą nową nawierzchnię z kostki granitowej

W poniedziałek 28 sierpnia rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni ulicy Krakowskie Przedmieście. Roboty zostały zaplanowane do końca września i obejmą odcinek od ul. Nowy Świat do ul. Królewskiej.

W pierwszym etapie prace obejmą zdaniem ZDM te najbardziej wyeksploatowane fragmenty najbardziej reprezentacyjnej w Warszawie ulicy, czyli w rejonie pomnika Mikołaja Kopernika i w zatokach autobusowych przy Uniwersytecie Warszawskim.

Nowa nawierzchnia

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace zostały poprzedzone analizą, która miała rozstrzygnąć, jakie roboty są konieczne, aby wyremontowana nawierzchnia była bardziej odporna na zużycie.

"Opracowana została technologia, zapewniająca większą trwałość kamiennej nawierzchni jezdni. Warto dodać, że podobna, trwalsza technologia zostanie wykorzystana podczas rozpoczynającej się wkrótce modernizacji ulicy Miodowej i pl. Krasińskich" - zapewnia ZDM.

Na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia z kostki granitowej o wymiarach 15/30/18 cm, w kolorze szarożółtym. Z kolei w zatokach kostka granitowa będzie jasnobeżowa. Podbudowa - zarówno jezdni, jak i zatok - zostanie wykonana z betonu.

Zmiany w ruchu

W związku z pracami w dniach 28 sierpnia - 30 września ulica Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Świętokrzyskiej będzie zamknięta dla ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Królewska - Mazowiecka - Kredytowa - Jasna (w przeciwnym kierunku Mazowiecka) - Świętokrzyska. Przejście chodnikami będzie cały czas możliwe. Na chodnikach pomiędzy skwerem z pomnikiem Mikołaja Kopernika, na wysokości ul. Oboźnej a ul. Królewską wprowadzona zostanie możliwość jazdy rowerem (ciąg pieszo-rowerowy).

Jak zapewnia ZDM, prace na Krakowskim Przedmieściu nie powinny powodować większych utrudnień dla kierowców, ponieważ na co dzień ulica ta jest wyłączone z ruchu pojazdów indywidualnych.

W związku z pracami wprowadzone są zmiany w komunikacji miejskiej (szczegóły na stronie ztm.waw.pl).

Remont konieczny

W 2015 roku remont przeszedł odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Królewskiej do ul. Senatorskiej. Teraz czas na kolejny fragment ulicy. Do zużycia tego miejsca przyczynił się m.in. większy niż zakładano podczas generalnego remontu (zakończonego w 2008 roku) ruch pojazdów – w tym autobusów komunikacji miejskiej. Duże znaczenie miała też intensywniejsza eksploatacja drogi w związku z budową w tym rejonie II linii metra (lata 2011-2014).

Prace na Nowym Świecie

Równocześnie Zarząd Transportu Miejskiego będzie remontował zatoki autobusowe na ul. Nowy Świat, przy ul. Foksal oraz przy ul. Ordynackiej. Na potrzeby tych robót jezdnia w rejonie przystanków zostanie zwężona, a na odcinku pomiędzy Rondem gen. Ch. de Gaulle’a i ul. Świętokrzyską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu - w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Jasną - Zgoda - Bracką i Kruczą.

Mustangiem po drodze rowerowej. Skandaliczne zachowanie kierowcy w al. Wilanowskiej


 

Więcej o:
Komentarze (40)
Do końca września Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte. Położą nową nawierzchnię z kostki granitowej
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 46 razy 36

  Ale bolesne kacze miesiączki będą się odbywały?
  Karkowskie bez pokurcza na drabince straciłoby cały urok i wdzięk.

 • marudna.maruda

  Oceniono 27 razy 21

  Niech od razu przed pałacem postumencik jaki ze schodkami pie...ą, coby staruszek na drabinę nie musiał się wspinać. Za jakiś czas na postumenciku można będzie postawić figurkę największego frustrata i niszczyciela.
  Nie zdziwi mnie, jak "przy okazji" wyrośnie nam na tym nowym bruku wspaniały, rozległy pomnik, o ktorym prezes śni po nocach.

 • pandzik

  Oceniono 20 razy 18

  narodowcy muszą mieć czym rzucać

 • plastikpiokio

  Oceniono 18 razy 16

  i przy jednej robocie postawią pomnik ---na bank.

 • do_mappiego

  Oceniono 24 razy 16

  Czy ten remont przeszzkodzi miesiaczkom?

 • 1asz

  Oceniono 19 razy 15

  ..a przy okazji jakiś pomniczek.....

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 13

  Jak to do końca września?! Do dziesiątego ma być zrobione, bo się Naczelnik wqrvi.

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 10

  No to miesiączka będzie na placu budowy. Zbawca w kasku. Brak miesiączki świadczy o nowym poczęciu, byłby kłopot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX