Kierowca Poczty Polskiej chciał sobie ułatwić dojazd. Nie wiedział, że robią mu zdjęcia

Kierowca Poczty Polskiej postanowił ułatwić sobie dojazd, przejeżdżając po drodze rowerowej i przejściu dla pieszych. O zajściu poinformował nas jeden z czytelników.

Do sytuacji doszło 4 sierpnia około 14.30 na warszawskim Wilanowie. Według doniesienia, samochód Poczty Polskiej przemieszczał się po drodze rowerowej i przejściu dla pieszych. Kierowca wykonał niebezpieczny manewr przy ulicy Rzeczypospolitej 14. Do informacji zostały dołączone zdjęcia. 

Świadek, około trzy godziny po zajściu, zdecydował się poinformować o zajściu straż miejską. Jak twierdzi czytelnik, funkcjonariusze poinformowali go, że taką sprawą powinna zająć się policja, ponieważ jest to samochód w ruchu.

Zapytaliśmy o zdarzenie rzecznika prasowego Straży Miejskiej. Monika Niżniak potwierdziła w rozmowie, że funkcjonariusze SM są objęci ograniczeniami w kwestii interwencji drogowej, wynikającymi z art. 129b ustawy Prawo o ruchu drogowym. 

Poczta Polska odpowiada

Czytelnik o zajściu poinformował również Pocztę Polską na oficjalnym, facebookowym fanpage'u. Pracownik obsługujący stronę odpowiedział mu, że informację przekazano do właściwej jednostki w celu podjęcia dalszych czynności. 

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Poczty Polskiej: 

Z kierowcą sfotografowanego pojazdu (pracownikiem firmy zewnętrznej realizującej zadania na rzecz Poczty Polskiej) została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca, przypomniano mu o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego

Jeżeli wy także jesteście świadkami niebezpiecznych sytuacji na drodze, koniecznie piszcie do nas na metrowarszawa@agora.pl.

Nowy pomysł zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Autorzy chcą zakazu przerywania ciąży, bez względu na ciężkie wady płodu

Więcej o:
Komentarze (26)
Kierowca poczty jechał po ścieżce rowerowej. "Na Wilanowie każdy jeździ jak chce"
Zaloguj się
 • van_norden

  Oceniono 76 razy 6

  Dlaczego nie pokazujecie rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych?
  Czy to się nie nazywa przypadkiem hipokryzja?

 • Jan Winnicki

  Oceniono 16 razy 4

  A paczkę donosiciel, to by chciał zawsze szybko i do rąk własnych.

 • petramark

  Oceniono 28 razy 4

  Widzę, że na tym forum aż roi się od ludzi popierających łamanie prawa (o ruchu drogowym). Dopóty tak będzie w naszej narodowej mentalności, dopóty będzie korupcja, nepotyzm i TKM. Pisizm tkwi w nas, co widać po tym forum, po sondażach i po wyborach. W sejmie jest jeszcze zbyt mała reprezentacja kiboli i buraków - powinno ich być 400.

 • mkk3a

  Oceniono 4 razy 2

  Brawa dla fotografujacego. Sam bym tak zrobil.

 • rozbawiony0

  Oceniono 14 razy 2

  Czasem tak trzeba.Nikt nie robi takich manewrów z nudów.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 8 razy 0

  >Kierowca Poczty Polskiej chciał sobie ułatwić dojazd.

  Ścieżka rowerkowa została zdeptana i sprofanowana przez blachosmroda!
  W związku z tym sekta rowerkowa odprawi dziś odkadzanie i ponowne poświęcenie tego miejsca.

 • dublet

  Oceniono 12 razy 0

  Facet podjechał bliżej, stanął na chwilę, bo miał paczki. W czym problem?? I po kiego ten news? I warto sprawdzić, czy ten kapuś nie stanął przypadkiem w niedozwolonym miejscu, żeby zrobić fotkę, i czy nie stanowił zagrożenia.

 • antybandzior

  Oceniono 38 razy -2

  konfidencja ma się co raz lepiej, "odważny" z aparatem....

 • tenare

  Oceniono 12 razy -4

  Teraz pokażcie zdjęcia listonoszy z Poczty Polskiej, którzy chodzą po domach i firmach, żeby inwigilować i potem donosić na niepłacących abonamentu na PIS-owską propagandę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX