Wjechał mustangiem na drogę rowerową przy al. Wilanowskiej. Wszystko nagrał rowerzysta

Jak ominąć korek do pracy? Na pewno nie tak, jak ten kierowca mustanga. Nie bacząc na nic, postanowił pojechać drogą rowerową. Nagrał go jeden z cyklistów, który zapowiada, że powiadomi o sprawie policję.

Na ulicy korek, więc kierowca mustanga postanawia jechać oddzieloną od jezdni barierką i pasem zieleni drogą rowerową. Jak podaje tvnwarszawa.pl, do wydarzenia doszło w al. Wilanowskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Karczocha (Mokotów).

Całą akcję filmował rowerzysta jadący za samochodem. Wideo pojawiło się na Youtubie na kanale Luźna Guma.

"Próbował mnie wepchnąć na betonowy kosz na śmieci"

W pewnej chwili mustang hamuje i między mężczyznami dochodzi do spięcia. - Próbował mnie wepchnąć na betonowy kosz na śmieci. Złapałem mocno kierownicę, bo bałem się wywrotki. Udało mi się wyprzedzić pojazd i zatrzymać - powiedział cyklista tvnwarszawa.pl.

Rowerzysta zapowiada, że zgłosi sprawę na policję. Faktycznie, jak poinformował nas asp. sztab. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, jednostka z Wilanowa dostała zawiadomienie. Obecnie prowadzone są czynności.

Chodzi o stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym (art. 86, par. 1 Kodeksu wykroczeń). Może za to grozić grzywna, maksymalnie 5000 zł.

Byliście świadkami podobnej sytuacji? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (167)
Mokotów: Mustang na drodze rowerowej. Skandaliczne zachowanie kierowcy w al. Wilanowskiej
Zaloguj się
 • artur74

  Oceniono 163 razy 149

  Dla przykładu i ku przestrodze innym cwaniakom kara grzywny powinna wynieść 5.000 zł!
  Z drugiej strony trzeba by się zastanowić nad skierowaniem takich kierowców na specjalne testy psychologiczne, by sprawdzić ich zdolność do uczestnictwa w ruchu drogowym ...

 • sprawazlewa

  Oceniono 86 razy 82

  Sąd winien sprawdzić, czy aby kierowca Mustanga rozumie znaki i słowo pisane! Aby posiadać prawo jazdy wymagana jest taka umiejętność!

 • 99venus

  Oceniono 68 razy 64

  Nie jestem w stanie pojąć dlaczego zamazuje się tablice rejestracyjne takich chamów.

 • jerpis

  Oceniono 89 razy 61

  Policja nie ma czasu na kontrolę ruchu drogowego. Musi kiedyś wybrać wolne za ochronę miesięcznic!

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 56 razy 50

  Ja ktos ma mustanga to do pracy nie musi sie spieszyc. Co najwyzej na stadnine.

  Generalnie, uwazam ze spieszenie sie do pracy to obciach, ja sie ostentacyjnie spozniam.

 • kulfonnn

  Oceniono 41 razy 37

  To nie warszawiak tylko WWL. To inny świat im jest bliżej go motorynkarza z Bangladeszu niż kierowcy z EU.

 • zraluk7

  Oceniono 44 razy 32

  Policja zajęta ochroną miesięcznic i inwigilacją opozycji. Na zwykłych przestępców i chamów nie ma czasu.

 • xynat

  Oceniono 26 razy 20

  Każdy człowiek ma określony charakter i nie da się tego zmienić. Kierowca, który uważa siebie za cwaniaka i uprzywilejowanego mającego innych, stojących w korku, za frajerów zapewne stosuje taką maksymę w codziennym życiu. Raczej nie pomylę się, jak powiem, że kasę na Mustanga zarobił w dokładnie taki sam sposób, bez patrzenia na krzywdę czy bezpieczeństwo innych. Może lepiej dokładnie przyjrzeć się jego dotychczasowej działalności i wysłać do niego inspekcję z urzędu skarbowego zamiast mandatu w kwocie, która służy mu do odpalania fajek. Jak ktoś zachowuje się na drodze jak sku...syn to w codziennym życiu zachowuje się dokładnie tak samo. Charakter człowieka jest niezmienny, czy to w aucie, czy w pracy czy na plaży na wakacjach.

 • obeznany

  Oceniono 22 razy 18

  Ale jakże ma w tym kraju być inaczej, skoro nawet tzw. "elity" – z premierem i prezydentem na czele(!) – OLEWAJĄ notorycznie wszelkie przepisy mające obowiązywać ponoć tak samo WSZYSTKICH?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX