Wodny raj pod Warszawą. Trwa budowa największego parku rozrywki w Polsce [ZDJĘCIA]

W podwarszawskim Mszczonowie wciąż trwają pracę nad Park of Poland. Obiekt ma być największym parkiem rozrywki w kraju i drugim co do wielkości w Europie. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Na temat budowy Park of Poland pisaliśmy już w Metrowarszawa.pl . W planach obiekt prezentuje się naprawdę imponująco. W obrębie parku znaleźć się ma m.in. nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, potężna kolejka górska oraz centrum Galaxy obejmujące sieć zjeżdżalni wodnych. Główną atrakcją parku będzie luksusowy basen z rozsuwanym dachem, utrzymany w stylu tropikalnej wyspy.

Park of Poland w Mszczonowie, czyli aquapark pod WarszawąPark of Poland w Mszczonowie, czyli aquapark pod Warszawą materiały prasowe

Obiekt powstaje w Mszczonowie położonym około 60 kilometrów od Warszawy

FPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w EuropieFPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w Europie Fot. Adam Drabinski / Agencja Gazeta

Prace wciąż trwają 

Pierwsze informacje związane z powstawaniem Park of Poland pojawiły się już w 2013 roku. Od tamtego czasu inwestycja napotkała na szereg przeszkód, które opóźniły budowę m.in. spór z ekologami w kwestii planowanej wówczas budowy delfinarium. 

4 maja tego roku otrzymano ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Według pracowników odpowiedzialnych za oficjalny, facebookowy fanpage Park of Poland prace potrwają jeszcze około dwóch lat. W pierwszej kolejności powstać ma basen termalny Suntago. W lipcu wylano już pierwsze fundamenty..

FPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w EuropieFPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w Europie Fot. Adam Drabinski / Agencja Gazeta

Na fanpage'u Park of Poland pojawia się wiele informacji dotyczących powstawania atrakcji. Możecie tam na bieżąco śledzić zdjęcia i filmy.

"Będzie niezła zabawa" 

Park of Poland nie jest pierwszym podwarszawskim parkiem rozrywki o którym było głośno. W Grodzisku Mazowieckim miał powstawać lunapark Adventure World Warsaw, jednak plany zostały porzucone. Obiekt budowany w Mszczonowie wydaje się jednak pewną inwestycją, a komentujący na Facebooku nie kryją swojego entuzjazmu. 

"Budujcie budujcie, bo już się doczekać nie możemy!" - pisze Beata.

"Widzę że zaczęły się prace betonowe. Idzie Wam jak z bata. Gratulujemy " - chwali Jacek .

"Coś czuję, że będzie niezła zabawa" - podsumowuje Marcin.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (53)
Wodny raj pod Warszawą. Trwa budowa największego parku rozrywki w Polsce [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • spam_box

  Oceniono 27 razy 15

  Mam nadzieję, że wkrótce powstanie wesołe miasteczko powiązane tematycznie z trupolewem i smoleńskiem.

 • zerozer52

  Oceniono 15 razy 11

  To Sejm zlikwidują?

 • zyks

  Oceniono 14 razy 8

  "Raj" w Mszczonowie. Wielkie mi co ! Jak już zrealizujemy do końca Dobrą Zmianę, to cała Polska będzie rajem.

 • bratjolki

  Oceniono 14 razy 6

  "Widzę że zaczęły się prace betonowe. Idzie Wam jak z bata. Gratulujemy " - chwali Jacek ."
  Mrożąca krew w żyłach naiwnaie-dziecięca amatorszczyzna.

 • zyks

  Oceniono 13 razy 5

  Po prostu Dobra Zmiana. Jest wielka chęć dać gawiedzi rozrywkę, żeby za bardzo nie interesowała się sądami, konstytucją, zamiarem wzięcia mediów pod but, Białowieżą, itp, itd. Ale mam wrażenie, że te informacje są cokolwiek zbyt optymistyczne i pachną slajdami Morawieckiego..

 • sterlecki

  Oceniono 6 razy 4

  Przestańcie pisać bzdury o braku kasy na inwestycje koło Mszczonowa. Inwestorem jest duża firma z Izraela, największy udziałowiec drugiej co wielkości sieci kin w Europie /w Polsce Cinema City/. Inwestycję koło Mszczonowa realizuje we współpracy z Unternehmensgruppe WUND jako partnerem strategicznym, który prowadzi aquaparki w Niemczech, w tym największy w Europie z odsuwanym dachem.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 2 razy 2

  Jest chleb i pińcet na chleb. Będą igrzyska.
  Ciemny lud to kupi.

 • janjan101

  Oceniono 2 razy 2

  Jak będą potrzebne małpy do tego tropikalnego cudu to na Wiejskiej kilkaset czeka z monstrualną, nienażartą gorylicą Krychą i sepleniącym skarlałym pawianem na czele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX